Нашите цветя - обща тема 16

  • 30 214
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
затрудняваш ме. Simple Smile много ми приличат на нещо, което съм виждала, но то е с "топченца". жълтичкото изобщо не се виждаше.
вашите така ли изглеждаха?


тук

# 46
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 527
Онова бялото горе е флокс паникулата.

Някой правил ли е рози разсад от клечка така, но в саксия? Аз пробвах миналата година и не стана, сега се чудя да не им е било твърде плитко в саксия? Thinking

О, и да ви покажа един десетметров рододендрон Stuck Out Tongue Winking Eye

# 47
  • Мнения: 5 237
По-скоро може да им е било топло в саксия.

# 48
  • Мнения: 36 196
Между другото, ако някой има път към Плевен - голямата вечнозелена магнолия на центъра ще цъфти. Има няколко разцъфнали цвята и много пъпки на по-долните нива (може и да са издънки) - едри са като лотуси Simple Smile

# 49
  • Мнения: 1 422
poppy-fairy, st. Dobri, много ви благодаря, точно това е! Gift Heart Flowers Hibiscus
По латинското название, което сте дали го намерих -на български се води перлен равнец.

st. Dobri, то е като топчица и тичинките не се виждат, когато е свитичко още в по-ранен цъфтеж и на по-хладно. Това от снимката го беше напекло днес и се беше разпльокало милото.

# 50
  • Мнения: 5 955
Още малко цветове Simple Smile






# 51
  • Мнения: 2 211
Днес засадих още няколко саксии, миксирах ги. По средата сложих мушкато, а отстрани в кръг лобелии и петунии. Разсадът беше много повяхнал и го бяха намалили почти за без пари и аз как да мина покрай умираща китка и да не я спася. За 2 седмици ще дръпне. В голямата саксия има градински невен, петунии и лобелия. Шаренийка Blush





# 52
  • Мнения: 5 237
И аз се сдобих с бугенвилия. Непланирано, видях я и мозъкът ми за момент изключи.
Нямам представа какво ще я правя, при мен климатът е крайно неподходящ. Ще стои в изолатора, докато измисля къде-как да я настаня.
И нали си знаете, вие сте виновни Hug Особено дамите от топлите страни, дето пускат разни мухи в темата.
На заден план вдясно е плумбаго, презимува и започна да се разлиства. Мога ли /трябва ли нещо направя, да го торя ли, изобщо някой ако даде съвет как се гледа ще съм благодарна. Миналата година не цъфтя много, май не го поливах достатъчно.

# 53
  • Мнения: X
Phloxx, тук е само за бугенвилии.😆 Радвай му се засега, пък виж и на немски какво пише за отглеждане. Може да има хитрини и/или да продават ъпгрейднати версии за този приятен климат.

# 54
  • Мнения: 3 468
Добре дошла в клуба, Флокс! Колко да е кофти климата при теб? Докато има слънце я дръж навън, после ще я мислим заедно.
Не съм спиделяла, но моята уж бяла дето цъфна в оранжево, при едни бурни ветрове я намерих почти изтръгната от корен от саксията. Здравата част преместих в друга саксия, скършената я позарових. За дни изсъхна всичко по нея - листа, цвят. Остана гола пръчка. Към днешна дата са избили нови листни израстъци по целия ствол. Добре че не я изхвърлих. Корави са бугитата. Само да мръзнат е фатално.

# 55
  • Мнения: 5 237
Колко да е кофти климата при теб?
Или пържи слънце целодневно и всичко се спаружва, или е приятен дъждовен климат, подходящ за рододендрони и за жаби като мен Blush Почти няма средно положение.
Саксията ми се струва малка, ще я преместя на по-широко.

# 56
  • Мнения: 3 468

Или пържи слънце целодневно и всичко се спаружва, или е приятен дъждовен климат, подходящ за рододендрони и за жаби като мен Blush Почти няма средно положение.
Саксията ми се струва малка, ще я преместя на по-широко.
Няма да се спаружи. Бугенвилията не обича много големи саксии. Пресажда се, когато в саксията останат само корени и никаква почва. През лятото иска много слънце. През зимата не трябва да пада по нулата, иначе издържа на хладно. Ако е на топло и слънчево място, ще цъфти и през цялата зима.

# 57
  • Мнения: 502
Ени, благодаря за темичката Flowers Hibiscus
И при мен онзи ден имаше градушка. Вече не се впечатлявам, само отразявам щетите. Само това остана незасегнато, а не беше сериозна
Едната винка от ужас червения корен цъфна в чисто бяло Astonished

Магни, бугито ми не само че оживя и расте, но и ще цъфти Heart Eyes
Флокс, много ме развесели сутрин рано
Непланирано, видях я и мозъкът ми за момент изключи.
Някой дали може да ми каже тази Армерия (така мисля се казваше) защо не цъфти. Расте си доволно, но не отваря пъпките, вече и не ги образува

# 58
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 913
Вероятно температурата не ѝ харесва. Температура и влага са факторите, които играят роля при растежа и цъфтежа на растенията.

# 59
  • Мнения: X
И торене с хубави продукти. В градинските центрове цъфти на макс всичко.

Общи условия

Активация на акаунт