Нашите цветя - обща тема 16

  • 30 441
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 502
За торене, торя, не е от това. Въртях я на сянка, полусянка, слънце - не и не. А у дома първите 1-2 седмици пъпките се отвориха (още беше студено навън и не посмях да я изкарам веднага)

# 61
  • Мнения: 3 558
Буба, много се радвам за твоето буги. И съжалявам за пораженията от градушката.
Снощи като си видях калибрахоето помислих, че е тотално издало багажа. Жегите са страшни, то е цял ден на слънце. Поливам всяка сутрин и въпреки това беше клюмнало напълно. Като смачкано. Полях и час по-късно се беше понавирило. Сутринта все едно не го е пекло слънце. Но ще му търся друго място. Поне следобед да е на сянка.



И новата ми лиана. Момичета с градини, споделяйте опит моля.

# 62
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
лоницера=орлов нокът, може и японски нокът.
лесна, безпроблемна, бързо растяща, страхотно ухаеща...
какво друго искаш да знаеш?
Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3 558
Благодаря, Добри!
Държи ли на слънце, режим на поливане и как се сгъстява? Храстчето е високо, но не твърде кичесто.

# 64
  • Мнения: 892
Phloxx, благодаря от сърце! 💓

# 65
  • Карлово
  • Мнения: 4 650

Някой правил ли е рози разсад от клечка така, но в саксия? Аз пробвах миналата година и не стана, сега се чудя да не им е било твърде плитко в саксия? Thinking
Да, аз правих и то през лятото. В голяма около 30-36 см диаметър саксия сложих 3 пръчки. Всички се хванаха.
******
Малко от моите цветя





любимата ми роза.
Пак тя


Последна редакция: чт, 02 юни 2022, 15:15 от ДамаТрефа

# 66
  • Мнения: 5 384
Буба, това изобщо не прилича на Армерия. Армерията когато не цъфти, изглежда точно като туфичка трева.

Магни, за лоницерата само ще допълня, саксията да е дълбока и засенчена с нещо, корените не обичат да ги напича директно слънце. Аз винаги садя разни ниски почвопокривни около голямото растение, добре си живеят заедно.
Благодаря за буги-съветите! Ще я сложа на южната тераса щом е така. Там досега нищо не успях да отгледам,   толкова е горещо.

# 67
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
магни, нашите бяха и на сянка (под ореха) и на слънце.
една част попадаше в зоната на поливане, другата не, но не съм забелязала разлики в растежа и цъфтежа. тези тук са изцяло на слънце, от август миналата година до сега са ги стригали три пъти и са като топчета - плътни и хубави.
нашите ги стригахме само когато ни пречат, бяха високи и падаха над оградата като водопад. Simple Smile забелязах, че пускат издънки около засаденото и се сгъстяват сами още от основата. Simple Smile при теб на балкона няма да завземат повече от отреденото място. Simple Smile

# 68
# 69
  • Мнения: 3 558
Благодаря, момичета! Саксия взех малко по-голяма, керамична. Ще видя какво мога да наредя по-ниско пред нея. Нямаше ниски храстчета, все едни източени и редички, но много отдавна се оглеждам и затова го купих. Иначе и тук са навсякъде като жив плет. Дано е ок и в саксия.

# 70
  • Мнения: 502
Флокс, объркала съм, аренария било Simple Smile

# 71
  • Мнения: 5 384
Флокс, объркала съм, аренария било Simple Smile
Имам го в градината. Сухо и слънчево място, песъчлива почва, чувства се отлично там. Сега отидох да го погледна, вече е прецъфтяло и белия равнец почти го е задушил, трябва да плевя.

# 72
  • Мнения: 60
Страхотни цветя показвате и е много мотивиращо и вдъхновяващо да следя темата!
От мен един цъфнал лилиум от цветарничето и въпрос за втората снимка: това пъстролиста японска върба ли е? Съмнява ме това, че няма петънца като другите

# 73
  • Мнения: 1 226

Латинката ми има пъпка! Откъснах обаче и няколко пожълтели листа. По цял ден я пече слънцето. Дали да не я дръпна малко по-навътре да е на сянка след обяд?

# 74
  • Мнения: X
Моите са двора на шарена сянка. Само една оцеля и няма пъпки. Градинарят като нищо да я помисли за бурен и да я мине с косачката.

Общи условия

Активация на акаунт