Оставяте децата си сами, за да свършите нещо?

  • 2 162
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 294
Лепната ми е като гербова марка Mr. Green
Срам не срам казвам си...дори и в тоалетната сме заедно Embarassed

# 46
  • Мнения: 4 157
Наистина зависи от възрастта. Баткото го оставям. А бебето и да искам понякога не мога - започва да плаче и става весело.
Особенно когато закъсняваме и не мога да се приготвя.

# 47
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Вече я оставям за малко да си лежи и да си зяпа играчката над кошарката.
Докато аз и измия бутилките и ги стерилизирам (примерно).
Остявам я в спалнята пускам бебефона и съм си спокойна.  Peace

# 48
  • Мнения: 118
 Оставям баткото сам след като го взема от училище за около час ,за да мога да разходя малката . Той или гледа TV  ,или играе на компютъра . Малката я оставям в кошарата когато трябва да чистя ,аа когато готвя или върша нещо друго  я слагам в паяка или я пускам да лази . Случвало се е баткото да я занимава за  двайсетина  минути  докато отида до магазина , доколкото знам не ме е търсила с рев . Сърди се единствено когато седна на компютъра и  иска да й обръщам внимание. smile3503

# 49
  • Мнения: 742
Много ми е интересно, оставяте ли си ги за малко, къде, плачат ли дечицата ако са сами?
Защото мойта сладуранка много мрази да стои самичка и не мога нищо да свърша през деня, дори да се облека и за разходка, всичко правя максимално бързо за да не плаче.
Та това ме интересува....
Криската си е самостоятелна-заиграва се сама и съответно я оставям, докато си свърша работата! Когато имам да чистя или готвя-нещо, което отнема повече време, обикновено гледам Криската да спи, защото се страхувам да не падне или да стане някоя беля Hug

п.п но всичко е въпрос на настроение...и аз съм имала моменти, в които само  да мръдна от стаята и Криската започва да пищи ooooh!

# 50
  • софия
  • Мнения: 495
Оставям го,няма начин.По цял ден сме си само двамата,таткото е на работа та ако искам да свърша нещо го оставям в кревата.Понякога се заиграва,понякога мрънка,но това е положението Grinning

# 51
  • Мнения: 4 621
Да, оставям я. Като малка беше по лесно - оставях я в кошарата. Сега обикаля из къщи и ако я оставям дори и за  малко сама в стаята я проверявам непрекъснато Hug

# 52
  • Мнения: 511
АЗ СЪЩО ГИ ОСТАВЯМ САМИ НО ВИНАГИ ГИ ПРОВЕРЯВАМ ЗАЩОТО МОЖЕ ДА ИМА НЯКОЯ ИЗНЕНАДА ОТ ТЯХНА СТРАНА,ПЪК И ВСЕ СЪМ ПОД НАПРЕЖЕНИЕ ДА НЕ ИМ СЕ СЛУЧИ НЕЩО,ЗАЩОТО ВСЕ ПАК СА ДЕЦА

# 53
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
От малък го оставях по малко сам в креватчето,но го наглеждах през няколко минути. Сега си се занимава (обикновено в дневната), докато върша някоя работа или ми помага  Laughing особено като чистим с прахосмукачката. Влизането с нас в тоалетната го прекратихме откакто взе да размята четката за чистене на тоалетната чиния Joy

# 54
  • Мнения: 7 640
разбира се, че ги оставям Grinning, къде- зависи от възрастта и условията- в кошара, креватче, на пода

# 55
  • София
  • Мнения: 3 830
Да,оставям го,особено когато се налага да му пасирам плод (още го е страх от шума на пасатора).
Притеснено ми,но нямам друг избор.

# 56
  • Мнения: 226
Оставям го,няма начин.По цял ден сме си само двамата,таткото е на работа та ако искам да свърша нещо го оставям в кревата.Понякога се заиграва,понякога мрънка,но това е положението Grinning
И ние така Simple Smile

# 57
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На 9 месеца съвсем спокойно я оставях в кошарата за игра.
След това имаше един доста дълъг период, в който беше неудържим дивак и не я оставях сама.
Сега е на 2год. и половина, от няколко месеца отново я оставям в стаята. Играе си, гледа филмчета или нещо подобно. Ако иска нещо сама идва при мен.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 488
Оставям го,няма начин.По цял ден сме си само двамата,таткото е на работа та ако искам да свърша нещо го оставям в кревата.Понякога се заиграва,понякога мрънка,но това е положението Grinning
И ние така Simple Smile


Същите сме и ние ми то няма как иначе

# 59
  • Мнения: 277
В книжката пише за една игра "ку-ку мама". Мама или тати стоят надвесени над бебето, след което слагат хартия пред лицето си или се навеждат, за да се скрият от бебчо. След това се изправят/показват и казват "куку, мама". Така бебето от малко се приучавало, че и да я няма мама, страшно няма!   bouquet

Пърлчо, ела да го направиш и обясниш това на дзверка. Аз пробвах дъъълго с една хавлия и вече се отказах. Сега и в 00, колкото и гадно да звучи, си ходим заедно. Ми комуникативно ми е детето, иска компания. А и й харесва, като шетаме заедно и й разяснявам какво правя на глас. Затуй кенгурата са ми най-добрата инвестиция досега. Не ми тежи, скоро се връщам на работа и също имам нужда да съм максимално много с нея.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт