Избор на име за момче

  • 4 538
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 742
Моят глас е за Владимир и предлагам за размисъл Бранимир - не е често срещано, силно, звучно и със смисъл име.
Лека бременност и раждане🍀

# 31
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Самуил, Стефан, Виктор са имена, които би трябвало да отговарят на изискванията ви, също стоят добре до името на каката.

От четирите предложения гласувах за Андрей, но като цяло нито едно не ми харесва особено. Владимир ми навява доста неприятни асоциации, но това си е до лично усещане. Симеон ми е теомаво и няма хубаво галено, Михаил… просто не ми харесва особено, Мишо пък съвсем.

# 32
  • Мнения: 1 239
Самуил, Стефан, Виктор са имена, които би трябвало да отговарят на изискванията ви, също стоят добре до името на каката.

От четирите предложения гласувах за Андрей, но като цяло нито едно не ми харесва особено. Владимир ми навява доста неприятни асоциации, но това си е до лично усещане. Симеон ми е теомаво и няма хубаво галено, Михаил… просто не ми харесва особено, Мишо пък съвсем.
Самуил гледам доста бебета край мен кръстиха, Виктор също ми е масов, а Вики ми е прекалено лигаво за момче. Стефан ми допадаше, но ММ не го хареса, а и пак Стефи, Стефко не ми харесва за обръщение.

# 33
  • Мнения: X
Никола, Велизар, Адриан, Емануил, Емилиян, Светлозар, Ивайло...

# 34
  • Мнения: 8 894
Авторката залага на класически силни имена, защо държите да предлагате чуждици ?

Скоро попаднах на статия как се отразяват имената на живота на децата.
Хората много дискриминират по име. Добре е да се знае. На пример, никой не слага на отговорна позиция във фирма Андрю или Кевин.
Истината е че аз се занимавам със селектиране на персонал и съм несъзнателно предобедена, ако видя Джесика или  Мерилин ( на пример).
Защо не Андрю или Кевин? Джесика, Мерилин? А какви имена слагаш за отговорните позиции? Може ли пример? Не мисля, че всички постъпват така, и дано!

# 35
  • Мнения: 12 293
Гласувах за Владимир, едно от любимите ми мъжки имена.
Останалите три не са лоши, просто не са моите.
Бих предложила Емил, но Вие харесвате по-дълги имена.

# 36
  • Мнения: 410
Андрей е моят фаворит сред изброените. Предлагам Ростислав, Боримир, Радомир, Бранимир,красиви дълги имена. Моето любимо име напоследък е Манол. Което и име да изберете от изброените са все хубави! 🙂

# 37
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Авторката залага на класически силни имена, защо държите да предлагате чуждици ?

Скоро попаднах на статия как се отразяват имената на живота на децата.
Хората много дискриминират по име. Добре е да се знае. На пример, никой не слага на отговорна позиция във фирма Андрю или Кевин.
Истината е че аз се занимавам със селектиране на персонал и съм несъзнателно предобедена, ако видя Джесика или  Мерилин ( на пример).
Защо не Андрю или Кевин? Джесика, Мерилин? А какви имена слагаш за отговорните позиции? Може ли пример? Не мисля, че всички постъпват така, и дано!

Зависи за коя държава става дума, но някои имена звучат несериозно, примерно Кевин, Джъстин, Денис, Шантал, Джаклин (Джакелине 😂) в Германия. Подсъзнателно не очакваш голям интелект от хора с такива имена и не ги каниш на интервю. Хора със “сериозни” имена имат по-големи шансове на пазара на труда  🤷🏻♀

# 38
  • Мнения: 1 239
TeoM83, до някъде не е правилно така да се ограничават/дискриминират въпросните хора, защото не са се кръстили сами, а техните родители. Аз лично просто не разбирам тези изгъзици, но ги приемам.

# 39
  • Мнения: 5 559
А от бг имената кои бихте определили за такива? Никол?

# 40
  • Мнения: X
Виж темата за странни имена и ще се изненадаш! За мен беше скандално Дева-Константина, Цветеилияна и тем подобни. Кристин за мъж. Зарислава. Разни подобни. В ЛИ попаднах на една Мерилин с някаква бг фамилия беше. Не, че бих отхвърлила човек с подобно име, не си го е избрал сам… но просто за мен е изгъзица.

# 41
  • Мнения: 4 017
А от бг имената кои бихте определили за такива? Никол?

Никол, Ивон, Катрин, Анджела и т.н. Веднага си представям малка кифла, отгледана от голяма кифла, или другата крайност - селска проста женица Пенка или Ганка, която мечтае блясък и чалготеки за детето си. И в двата случая тези имена ми навяват лоши асоциации за едно типично възпитание, от което трудно се бяга, колкото и да има потенциал човек. Тъй че и аз съм на мнение, че по името също се посреща...

Бяхме се замислили веднъж с колегите и обсъждахме дали някой от нас познава Никол, която да НЕ е разголена кифла. Оказа се, че не познаваме...

# 42
  • Мнения: X
На мен за Никол ми е странно, аз го приемам за нормално име. Според вас кое е женското на Николай? Николина? Понеже на мен ми звучи остаряло, една баба Николина имахме съседка като бях дете, беше много възрастна. А Николай е прекрасно име.

# 43
  • Мнения: 5 559
Голяма Никол не познавам, но всички дечица Николчета, които познавам, без изключение имат майки-кифли...

# 44
  • Мнения: 3 430
И аз също си представям кифли, чалгаджийки и въобще хора с малко образование и ценности, кое о е много нечестно, но затова и направих този коментар. Смятам че трябва да се внимава с тези неща.

Познавам Стефани на 30г, която освен ако не се стигне до документи се представя като Стефания .

Общи условия

Активация на акаунт