ДЕКЕМВРИ гордо се задава, скрил бяло щастие за мама!

  • 15 640
  • 302
  •   1
Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 150
Цитат на: aspasia link=topic=145030.msg2779158#msg2779158 date=116455176
[b
КАНЯ ВСИЧКИ, КОИТО МОГАТ И ИСКАТ ДА ЗАПОВЯДАТ НА КОНЦЕРТ В ЗАЛА 2 НА НДК НА 30.11 ОТ 19ч. ВХОД СВОБОДЕН!!![/b]Аз съм диригентка на детския хор, който ще участва и може и да ми е за последно да се появя на сцена за тази година Wink, а дъщеря ми ще танцува. Празнуваме 80 години на НЧ "д-р Петър Берон", та ЗАПОВЯДАЙТЕ!!!
Щом си диригентка,ще дирижираш и да издържиш до термина. newsm62

# 61
  • Русе
  • Мнения: 150
мм тез педикюри голема проблемация ми са и на мене!
мисля тея дни като си опрая бъкиите с НОИ да отида на козметичка
да ми оправи фейса, да ми остърже петичките и да ми оправи педикюра
че от 3 месеца някъде не мога да ги стигна тез ходила...
едва си обувам чорапите, ама нямам избор - нащо тати има скъсани менискуси
и не може да кляка за да ми помага  Sad

въййй още само 15 дена имам ! а доктора каза че няма изгледи за раждане,макар че шийката ми е мека и скъсена наполовина
Аз умирам от смях ,като отида на педикюр щото много ме е гъдел,и момичетата в козметичното студио не могат да работят щото ги разсмивам. Joy Но по неволя вмомента се справям и с по-трудни неща от рязането на нокти Mr. Green Абе йога съм #Crazyсправям се все още.Даже и с интимната прическа нямам проблеи.Абе излизат ми кисилини докато се оправя,но всяко зло за добро Laughing

# 62
  • Мнения: 101
Честита бебка на мама Айва   bouquet да ти е жива и здрава и бързо да наваксва с килограмите Grinning До колкото си спомням първото си раждане, гърдите ми бяха така напращели и болезнени през първите дни, защото имах само по 2-3 отпушени канала, а трябва да са повечко. Доста неприятно е, но трябва да се правят горещи компреси и зърното да се масажира и стиска само от ореолата, не трябва да стискаш цялата гърда. Това научих едва сега от една акушерка, която водеше курса за кърменето в болницата. Стискам ти палци  thumbsup

# 63
  • София
  • Мнения: 2 045
Честито бебче на АйваАйва в кърмаческия форум ,някоя мама ще ти помогне със съвет ако си зададеш там въпроса,ние тука не сме много компетентни,като изключиме мамите които не им е за първи път.Аз лично много чета в кърмаческия,но нищо не мога за запомня EmbarassedИначе и тук ни информирай какво става с бебка LaughingЗа педикюра и обуването и събуването сама се оправям,не ми тежи кой знае колко за сега FlutterЯ кажете-мамите които сте били секцио-после задължително се пие антибиотик,нали? newsm78Аз продължавам с мойто чудене -секцио или нормално,не мога да реша Crossing ArmsДнес цял ден обикалях насам натам,голяма разходка му ударих BlushХодих до Произведено в България-в НДК,няма такава цигания SickТа после на шопинг в Мола и в Цум,та малко се успокоих Crazyсега мисля да си пускам Prison Break и да си вдигам крачетата,че как се уморих Tired

# 64
  • София
  • Мнения: 344
ИМАМ ЧУВСТВОТО ЧЕ СЪМ НЕВИДИМА !!! ПОНЕ НЯКОЙ ДА БЕШЕ НАПИСАЛ ЧЕ НЕ МУ СЕ СЛУЧВА ТОВА !!!! НЯКОЙ НЕЩО ДА БЕШЕ КАЗАЛ - ВСЕ ЕДНО НЕ СЪМ ВИ ПИТАЛА, А ВИ ПОПИТАХ 2 ПЪТИ...ОГОРЧЕНА СЪМ...
 

# 65
  • Мнения: 4 970
Kitti, мила, не ни се сърди.  Първо сме големи шемети, второ всеки е погълнат малко или много от своите болежки и неразположения, и не на последно място - бременни сме, това ни е извинението.  Пък и покрай вълнението около новото ни бебче - да е живо и здраво момиченцето на мама Айва!  Явно наистина на никого не се случва подобно нещо.  Аз лично имам доста силни и понякога доста болезнени контракции.  Струва ми се, че продължават цяла вечност, но едва ли са по-дълги от 1.5 до 2 минути максимум.  Явно трябва да се консултираш със специалист.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 045
ИМАМ ЧУВСТВОТО ЧЕ СЪМ НЕВИДИМА !!! ПОНЕ НЯКОЙ ДА БЕШЕ НАПИСАЛ ЧЕ НЕ МУ СЕ СЛУЧВА ТОВА !!!! НЯКОЙ НЕЩО ДА БЕШЕ КАЗАЛ - ВСЕ ЕДНО НЕ СЪМ ВИ ПИТАЛА, А ВИ ПОПИТАХ 2 ПЪТИ...ОГОРЧЕНА СЪМ...
 
Кити,спокойно бе жена StopАз лично като влезна тук и видя че има 3-4 изписани странички и докато ги прочета всичките и тръгна да пиша,съм забравила кой какво пита и кой какво съм искала да питам EmbarassedСега специално за теб прочетох отново тези 3 страници и по въпроса ти- не мисля че това е контракция,не може да не те отпуска 4 часа NaughtyЛекарката ти какво каза по въпроса?Говори ли с нея?Запис на тонове могат да ти правят по всяко време в Св.София,стига да се навият WinkЛично на мен такова дълго втвърдяване не ми се е случвало newsm78В Св.София има спешен денонощен кабинет и ако се притесняваш отиди и им кажи да ти видят тонове,ултразвук да ти направят,кажи че ще си платиш да не би да те върнат за да се успокоиш и да спинкаш спокойно вечерта WinkДнес твърд ли ти е корема?Да не би да е от запек??

# 67
  • София
  • Мнения: 888
Честита дъщеричка Габриела на мама Айва, да е мн здрава и весела и бързо да си я вземете у дома, успех с кърменето Wink

# 68
  • Мнения: 1 768
Здравейте,мацки Wink
Много ви благодаря zа поzдравите и пожеланията,много мило ми стана. Hug
Искам да ви питам zа бялото те4ение.Имате ли такова и бихте ли го описали..Аz имам 4увството,4е откакто влеЗнах в девети месец се усили стра6но много и дори zаприли4а на сопол..Ама наистина много обилно стана.По4нах да си мисля да не това да е тапата ве4е,която постепенно по4ва да иzти4а? newsm78

# 69

Милена, това май е масаж на перинеума newsm78. Чувала съм, но не знам как да го направя. Какво точно ти казаха?
  newsm28
акушерката ми каза  да го масажирам със олио, предназначено за това. така се избягвал риска от разкъсване, защото мускула се отпуска и разтяга повече. проблема е че не стигам до там  newsm78.. масажа се прави от задната страна с палеца

# 70
  • София
  • Мнения: 344
Ами мойта лекарка каза да не правя нищо, щото съм в 9тия, но бях чела и една друга акушерка каза че не е хубаво - влошава се кръвоснабдяване на плацента и бебе, та не ме ли отпусне до 15мин - ношпа. Та като знам и съм чела за изтървани бебчета в 9тия ПУ, ПУ ПУ, ДАНО НЕ СЕ СЛУЧВА НА НИКОЙ  и ме хваща страх.... защото при мен наистина освен кратички втърдявания през деня - подг. контракции се случва  най-вече вечер след 22.00 това продължително втърдяване. Аз първо полягвам, кат не ме отпусне до 20 мин - 1 ношпа, след 30мин. 2ро ( хич не ми се иска да се тъпча с лекарства) и гледам часовника - наистина в петък ме отпусна след почти 4 часа от момента който усетих че ми се втвърди корема...

Утре ще отида до Св. София за тонове, а и да поразпитам за раждането във вода Simple Smile

За течението и при мен го има, бяло без мирис, сърбежи и парене. Извинете че ще се изразя така, ма ми изтича на тласъци, усешам го. Прдполагам че е нормално, но мисля да си взема профилактично гино-дактрин.

Да се включа и аз към поздравите на родилите мами: Да са живи, здрави и с много късмет дечицата им.  bouquet Praynig Peace

# 71
  • Мнения: 3 695
KITTI   и аз от 1 -2 седмици насам винаги като се събудя посред нощ и корема ми е твърд. Хич не ми прилича на контракции обаче, кой знае, какво ми разбира на мен главата, та да ги разпозная. Важното е обаче, че е безболезнено  и затова не се притеснявам - дори и да е контракциии, с безболезнените няма проблеми.
detelini,   Лична Амбулаторна Карта   (ЛАК) трябва да занесеш на лекаря си (ако не си занесла вече де), купува се от книжарниците. Другите бумаги (обменна карта и направление за хоспитализация), не ти да ги носиш, ами те ще ти ги издадат. В тази мисля че основната идея е да се следи болничните от кога до кога са издадени, защото по-нататък и педиатъра на бебето ще трябва да издава болнични листи.
Magesta, къде тез 18 кг? Не мога да си представя що за хърба си била преди това.  Shocked
А на мен никой не ми прави запис на тонове и даже не ми се споменава за таквоз нящо в бъдеще, та се чудя да ходя ли на своя глава в Тина Киркова на такива записи, да не ходя ли.  Thinking . Ама ако ми се сбъдне прогнозата за преносване, ще се сетят да ми направят евенуално Wink
Някой има ли информация дали са сменили темата за лекцията във вторник в София за фит-бол гимнастиката и кой мисли да ходи. Все ми се струва, че бременни в 9-я месец, ако заподскачат на топки и ще препълнят моментално родилното  Joy

# 72
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Това с масажирането на перинеума го има много добре описано в книгата на Дийпак Чопра и съавтори "Магическо начало, въшебен живот", в която между другото има и други полезни езотерични хитринки за добро бременеене и леко възстановяване, като йогически пози, техники на дишане, аромотерапия и т.н. На мен ми беше полезна и е приятно написана, така че препоръчвам. Снаха ми, която живее в Щатите си беше наела специална акушерка да я масажира по време на раждането, за да има еластичност и да не се стигне до разкъсвания. Мисля, че в крайна сметка разкъсвания имаше, но те не са толкова страшни и болезнени при втора бременност, а при първа, до колкото знам в България е почти практика да се прави епизиотомия при нужда и без (поне в Св София беше така), а епизиотомията е едно от най-гадните и болезнени последици след раждането.

На последната консултация ми предписаха Малтофер, защото хемоглобинът ми бил 90. Някой имал ли е подобен проблем?

За V.Kuleva и аз се тревожа, защото ми е съгражданка, а не е писала в нито един форум от август насам. Беше с инвитро и се надявам и моля всичко при нея да е наред Praynig

# 73
  • Мнения: 572
Наистина, аз също не си спомням всички въпроси, на които искам да отговоря, когато сядам веднъж-дваж на ден да ви попрочета..., та милата KITTI сигурно много се е изнервила, но да знаеш, че не е нарочно....може би наистина, на никой не му е хрумнало какво да отговори....danielad, чакам утре да ми пишеш за педиатърката..., нали не си ме забравила? Може и на лични (обаче твоят инбокс е задръстен...)

VKULEVA, наистина изчезна някъде?

Аз във вторник ще идвам, само защото обещах да рисувам zizzu, иначе не ми се слуша вече нищо в такъв ранен час! И от декември няма да идвам! Ще си се наспивам достолепно.

На предната страница съм писала за масажа за перинеума, който знае английски, нека види.

Надявам се, че mama_shushi и pontes са добре и скоро ще ни зарадват с добри новинки!?!?!?

# 74
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
KITTI аз определено имам затруднения да изчета всичко дето се пише в отчетната тема така че чета по диагонал и през няколко дни - питането ти хич не бях стигнала да го прочета - но на мен лично проблема ти ми прилича на газове - я си припомни дали скоро преди това си яла и какво количество - все пак сега стомахчетата ни са съвсем сбръчкани пък и бебоците ги досмачкват да не им пречат. Аз правих такива стягания на корема в по-началните фази на бременността сякаш ти е замразен корема само дето е топличък, но иначе е като буца - докторката каза газове ... знам ли какво е било ама всеки път беше след добро похапване - сигурно е била права жената.

Общи условия

Активация на акаунт