За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 27 720
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 8 593
Случвало ли ви се е, като белите тиквички, после да не можете да си измиете ръцете от нещо, което стяга като изсъхне и прилича на лющеща се кожа? Че ще слагам ръкавици е ясно, но ми е интересно това нишесте ли е, какво е? Не помня преди да ми се е случвало (мия си ръцете по време на готвене), а последните два пъти е някакъв ужас. И понеже рядко готвя тиквички, днес забравих и не сложих ръкавици, та реших да ви питам с какво се ядосвах толкова Simple Smile

# 706
  • Sofia
  • Мнения: 21 726
Случвало ли ви се е,
Скрит текст:
erкато белите тиквички, после да не можете да си измиете ръцете от нещо, което стяга като изсъхне и прилича на лющеща се кожа? Че ще слагам ръкавици е ясно, но ми е интересно това нишесте ли е, какво е? Не помня преди да ми се е случвало (мия си ръцете по време на готвене), а последните два пъти е някакъв ужас. И понеже рядко готвя тиквички, днес забравих и не сложих ръкавици, та реших да ви питам с какво се ядосвах толкова Simple Smile
Aха и за себе си реших, че са нитратни такива тиквички. Скоро не ми се е случвало, но пък и ползвам основно тъмно зелените тиквички.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 036
От къде в София мога да купя натурален choko chips без добавена захар?

# 708
  • Мнения: 13 340
Случвало ли ви се е, като белите тиквички, после да не можете да си измиете ръцете от нещо, което стяга като изсъхне и прилича на лющеща се кожа? Че ще слагам ръкавици е ясно, но ми е интересно това нишесте ли е, какво е? Не помня преди да ми се е случвало (мия си ръцете по време на готвене), а последните два пъти е някакъв ужас. И понеже рядко готвя тиквички, днес забравих и не сложих ръкавици, та реших да ви питам с какво се ядосвах толкова Simple Smile
И с домашни тиквички ми се е случвало, сокът им засъхва на много гаден слой върху кожа, съдове, ножове и каквото се сетя. Леко само да засъхне и става така, не е от торове и прочие със сигурност, с тиквички от градината на мама пак е така. Като че ли има разлика между различните сортове де, кой повече, кой по-малко я прави тая мизерия. Като засъхнал латекс стои по дланите и пръстите.

# 709
  • софия
  • Мнения: 277
Това с тиквичките е абсолютно нормало , както и да имат малки трънчета.

# 710
  • In transit
  • Мнения: 11 976
Случвало ли ви се е, като белите тиквички, после да не можете да си измиете ръцете от нещо, което стяга като изсъхне и прилича на лющеща се кожа? Че ще слагам ръкавици е ясно, но ми е интересно това нишесте ли е, какво е? Не помня преди да ми се е случвало (мия си ръцете по време на готвене), а последните два пъти е някакъв ужас. И понеже рядко готвя тиквички, днес забравих и не сложих ръкавици, та реших да ви питам с какво се ядосвах толкова Simple Smile
От сорта на тиквичките зависи. Имаме едни сорт "тромбите на Албенга", дето ужасно се лигавят, точно по описания от теб начин. И при други сортове съм го забелязала, но не при всички.

# 711
  • Мнения: 1 522
Случвало ли ви се е, като белите тиквички, после да не можете да си измиете ръцете от нещо, което стяга като изсъхне и прилича на лющеща се кожа? Че ще слагам ръкавици е ясно, но ми е интересно това нишесте ли е, какво е? Не помня преди да ми се е случвало (мия си ръцете по време на готвене), а последните два пъти е някакъв ужас. И понеже рядко готвя тиквички, днес забравих и не сложих ръкавици, та реших да ви питам с какво се ядосвах толкова Simple Smile
Когато са съвсем пресни тиквичките лепнат точно по този начин. Не е от нитрати.

# 712
  • София
  • Мнения: 8 593
Благодаря ви! Явно преди съм попадала на други сортове, знам ли. Догодина смятам да гледам домашни, ще има да се поинтересувам какви да са. Днес още имам следи по едната ръка, а не знам вече колко пъти я стъргах с грубата част на гъбата за съдове Grinning
Mikkey, направи ми впечатление тези колко много се лигавеха, даже се зачудих дали не са нещо презрели. Отвътре обаче си бяха супер. Не пишат сортове в Ебаг, но като нищо да са въпросните.

# 713
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Обикновените бели тиквички имат най-много сок. Да, нормално е да са такива, нищо им няма. А този слой се сваля най-лесно като се намажат ръцете обилно с крем за ръце и като попие слоят се сваля като люспа или се изтърква с грубото на гъбичка.

# 714
  • In transit
  • Мнения: 11 976
ToniShu, за тези говоря, нямат семки и са много вкусни, но задължително с ръкавици ги режа.


И при други сортове ми се случва, но при тези е ужасно.

# 715
  • София
  • Мнения: 8 593
А, не, моите бяха други - изглеждаха си най-обикновни тиквички (нямаха бодилчета).
snow angel, мазах и крем снощи - никакъв ефект след последващо търкане тази сутрин Grinning Ще си походя така няколко дни, голяма работа Simple Smile

Оспамих темата с моите глупости, благодаря още веднъж на всички! Тиквичките бяха много вкусни, та поне си заслужаваше.

# 716
  • София
  • Мнения: 15 486
Случвало ли ви се е, като белите тиквички, после да не можете да си измиете ръцете от нещо, което стяга като изсъхне и прилича на лющеща се кожа? Че ще слагам ръкавици е ясно, но ми е интересно това нишесте ли е, какво е? Не помня преди да ми се е случвало (мия си ръцете по време на готвене), а последните два пъти е някакъв ужас. И понеже рядко готвя тиквички, днес забравих и не сложих ръкавици, та реших да ви питам с какво се ядосвах толкова Simple Smile
Това ми се случваше, когато ги белех. Откакто не ги беля съм забравила, че става така.

# 717
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 721
А някои яде ли тиквички те сурови?
Понякога си ги стържа с моркови на салата, но нещо, ммее страх да давам на децата. Нали нищо няма да им стане, или по добре само аз да си ям зарзаватите Simple Smile

# 718
  • Мнения: 9 583
ядат се, споко.

# 719
  • София
  • Мнения: 15 486
А някои яде ли тиквички те сурови?
Понякога си ги стържа с моркови на салата, но нещо, ммее страх да давам на децата. Нали нищо няма да им стане, или по добре само аз да си ям зарзаватите Simple Smile
Салатата на Лабрекс е разкош.

Общи условия

Активация на акаунт