За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 27 776
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 536
Здравейте,
съвети  за телешки пържолки приемам,които са доста тънки и крехки и мислех да изпека във фурната.
Готвя много,но не съм голям специалист на телешкото и разчитам на вашите съвети за да не ги направя сухи.
Благодаря

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 21 741
Всеядни сме Simple Smile реших да е свинско с глазирани картофи и моркови, съвети как да го направя, така че да не стане сухо месото?
Какво е свинското?
Още не съм го купила. Мислех за контрафиле или бут с кост.
Контра филе не е моето место, не го харесвам. 
Бута трябва да готвиш
Скрит текст:
на слаб огън и дълго, защото е мускул. Надупчваш с нож и намазваш с  подправки  (например розмарин, мащерка или и двете, чесън, мед, сол и п-р-черен, червен п-р и зехтин, а може и соев сос - проготвяш паста) - поставяш в тава, покриваш с капак или алуминиево фолио и слагаш в загрята на 200градуса фурна и след половин час намаляш на 160 и го забравяш за 2-3 часа. Накрая откриваш за 10-15мин. за цвят.  Предвид топлото време, може да го оставиш нощес на 100градуса.   
Течността в тавата е само соковете от месото, не слагам вода.


Благодаря много, последно питане BlushИскам да добавя печени пресни картофи за гарнитура, при този вариант да ги сложа час преди да е готово месото в тавата или да си ги опека отделно? В магазина нямаха хубав бут и взех врат, предполагам пак ще стане.

И извън темата за свинското- в гърция съм яла много вкусна салата поръсена с кадаиф. Салатата беше със зеленолистни и сезонни плодове. Идеи как да го приготвя?
Вратът е чудесен вариант! Simple Smile  Остави го след печене да почине и поизстине, особено ако искаш хубави парчета да нарежеш. 
Картофите както и natka писа, по-добре отделно.
За салатата  бих ползвала разни зелении, плодовете, дресинг  и отгоре печен кадиф - той е за хрупкавост, та може и много други хрупкави неща да ползваш. Simple Smile


Здравейте,
съвети  за телешки пържолки приемам,които са доста тънки и крехки и мислех да изпека във фурната.
Готвя много,но не съм голям специалист на телешкото и разчитам на вашите съвети за да не ги направя сухи.
Благодаря
Щом са тънки - на тиган на по-силен огън и за каратко, за по минута - две на страна. После режете напречно на влакнатата иначе... няма дъвчене.

# 17
  • Мнения: 787
Скрит текст:
Скрит текст:
................................................................................

И извън темата за свинското- в гърция съм яла много вкусна салата поръсена с кадаиф. Салатата беше със зеленолистни и сезонни плодове. Идеи как да го приготвя?

Рецептата е на гръцки. С гугъл преводача се разбира. Там има и видеоклип за приготвяне на салатата.


https://www.zinapost.gr/well-being/cooking/prasini-salata-me-saltsa-fraoulas/
Благодаря, в тази салата няма кадаиф, а аз за него се чудя как да го приготвя, тъй като до сега не съм ползвала.
Мисля да загрея фурната на 180 градуса, да го натроша и залея с малко разтопено масло и да го пека 30 минути. И с така получения кадаиф да поръся отгоре салатата. Нещо друго трябва ли да му правя Blush?

# 18
  • Мнения: 9 154
Здравейте,
съвети  за телешки пържолки приемам,които са доста тънки и крехки и мислех да изпека във фурната.
Готвя много,но не съм голям специалист на телешкото и разчитам на вашите съвети за да не ги направя сухи.
Благодаря
Соломони-те са чудесно решение за всякакви тънки пържоли https://pep-4o.blogspot.com/2012/10/10.html?m=0

# 19
  • Мнения: 2 645
Какво мога да направя с кайма освен спагети, кюфтета, сандвичи и руло?

# 20
  • Мнения: 5 203
Любимото суджу Yum ние го правим малко импровизирано в къпана кора Simple Smile

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 21 741
.. няма кадаиф, а аз за него се чудя как да го приготвя, тъй като до сега не съм ползвала.
Мисля да загрея фурната на 180 градуса, да го натроша и залея с малко разтопено масло и да го пека 30 минути. И с така получения кадаиф да поръся отгоре салатата. Нещо друго трябва ли да му правя Blush?
Ако го наторшиш ще му трябва много малко време, наблюдавай го.  Може и на тиган да го приготвиш. Не му трябва друго, дресингът на слатата би трябвало да има вкус.

# 22
  • Мнения: 39 744
С каймата- мусака. С тиквички, с картофи или с патладжани.

# 23
  • Мнения: 247
Здравейте, не знам дали тук мога да попитам за изпитана рецепта за доматена крем супа. Ядохме в един хотел и от тогава домашните ме побъркаха да направя, а аз такова чудо дори не подозирах, че съществува. Търсих в нета, но една с една рецепта не си приличат и нямам идея коя да избера. Моля, ако някой е правил и е била сполучлива да даде идея. Благодаря

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 21 741
Здравейте, не знам дали тук мога да попитам за изпитана рецепта за доматена крем супа. Ядохме в един хотел и от тогава домашните ме побъркаха да направя, а аз такова чудо дори не подозирах, че съществува. Търсих в нета, но една с една рецепта не си приличат и нямам идея коя да избера. Моля, ако някой е правил и е била сполучлива да даде идея. Благодаря
Ами предлагам ти нашата любима доматена супа, пък ти я пасирай, за да е крем супа - https://morrennaa.blogspot.com/2020/01/blog-post.html

# 25
  • Мнения: 9 154
Здравейте, не знам дали тук мога да попитам за изпитана рецепта за доматена крем супа. Ядохме в един хотел и от тогава домашните ме побъркаха да направя, а аз такова чудо дори не подозирах, че съществува. Търсих в нета, но една с една рецепта не си приличат и нямам идея коя да избера. Моля, ако някой е правил и е била сполучлива да даде идея. Благодаря
https://pep-4o.blogspot.com/2020/08/blog-post_13.html?m=0 тази ми е много любимата
Тази не толкова https://pep-4o.blogspot.com/2013/08/blog-post_22.html?m=0 но пак е вкусна

# 26
  • Мнения: 3 178
Преди много години видях тази рецепта за доматена супа тук във форума и оттогава ни е любима
https://bg-mam.ma/p/328565/8592144
Става въпрос за рецептата на свекървата на kikist, ако правилно съм пуснала линка.
Може да изглежда малко странно, че е с прясно мляко, но то много добре се комбинира с доматите.  Гъстотата й може да варира според количеството на брашното - и по-рядка, и като крем-супа все е вкусна.

# 27
  • Мнения: 536


Пеп-40 ,къде си?
Станаха невероятно вкусни,обаче явно не са толкова тънки,колкото си мислех и са доста rare.
Да сложа ли във фурната под капак или фолио за малко или какво за да не са така сурови.Рецептата ти е върха,пр явно са малко по-дебели от очакваното😂

# 28
  • Русе
  • Мнения: 5 282
Скрит текст:


Пеп-40 ,къде си?
Станаха невероятно вкусни,обаче явно не са толкова тънки,колкото си мислех и са доста rare.
Да сложа ли във фурната под капак или фолио за малко или какво за да не са така сурови.Рецептата ти е върха,пр явно са малко по-дебели от очакваното😂

Мога да ти дам идея как да станат по крехки. Но все пак нека автора на рецептата ти подскаже как да оправиш нещата.
При мен по тази рецепта.
https://ipeychev9.blogspot.com/2022/05/blog-post_13.html

# 29
  • In transit
  • Мнения: 12 045
Какво мога да направя с кайма освен спагети, кюфтета, сандвичи и руло?
Али Назик кебап

Последна редакция: ср, 01 юни 2022, 20:19 от Mikkey

Общи условия

Активация на акаунт