Преместване в професионална гимназия от езикова

  • 1 100
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, за първи път пиша тук, но пиша за да ви попитам един въпрос на който получавам всеки път различни отговори и той е:
За да се преместиш в професионална гимназия от езикова ще има ли изпити или се гледа диплома? По принцип съм 8-ми за 9-ти клас и уча в езикова гимназия, имам много часове английски, 3 математика, 4 или 5 български, 1 философия и други предмети, които не са толкова важни, като физическо. В училището в което искам да се преместя се освободи място, обаче са учили география, физика, история, химия, по-малко от мен английски.
Ще се наложат ли изпити? Моля за отговор.

Последна редакция: вт, 31 май 2022, 23:06 от Фран

# 1
  • Мнения: 1 686
https://
Здравейте, за първи път пиша тук, но пиша за да ви попитам един въпрос на който получавам всеки път различни отговори и той е:
За да се преместиш в професионална гимназия от езикова ще има ли изпити или се гледа диплома? По принцип съм 8-ми за 9-ти клас и уча в езикова гимназия, имам много часове английски, 3 математика, 4 или 5 български, 1 философия и други предмети, които не са толкова важни, като физическо. В училището в което искам да се преместя се освободи място, обаче са учили география, физика, история, химия, по-малко от мен английски.
Ще се наложат ли изпити? Моля за отговор.
Държат се приравнителни изпити по всички предмети, които не си изучавала.

# 2
  • Мнения: 22
https://
Здравейте, за първи път пиша тук, но пиша за да ви попитам един въпрос на който получавам всеки път различни отговори и той е:
За да се преместиш в професионална гимназия от езикова ще има ли изпити или се гледа диплома? По принцип съм 8-ми за 9-ти клас и уча в езикова гимназия, имам много часове английски, 3 математика, 4 или 5 български, 1 философия и други предмети, които не са толкова важни, като физическо. В училището в което искам да се преместя се освободи място, обаче са учили география, физика, история, химия, по-малко от мен английски.
Ще се наложат ли изпити? Моля за отговор.
Държат се приравнителни изпити по всички предмети, които не си изучавала.
благодаря за отговора.Знаете ли дали са трудни?

# 3
  • Мнения: 12 241
С общообразователните ще се справиш, намираш учебниците и учиш. Провери какви специални предмети са изучавали. С тях би ти било трудно.

# 4
  • Мнения: 22
С общообразователните ще се справиш, намираш учебниците и учиш. Провери какви специални предмети са изучавали. С тях би ти било трудно.
На мен не ми е проблем да уча лятото за изпитите, също така те все още не са учили специални предмети.Мисля, че започват от 9 клас.

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Родителите ти са хората, които трябва да се задействат и да проучат как и какво е нужно за преместване.
Преместването е трудно, почти невъзможно. Затова родителите ти трябва да свършат тяхната работа - да се информират и да ти помогнат да се подготвиш.

# 6
  • Мнения: 12 940
Всякаква информация за изпитите най-достоверно ще ти дадат в самото училище, където искаш да се местиш.

# 7
  • Мнения: 12 241
И най-важното е дали има свободни места. И в коя специалност. Не мисля, че в една профилирана гимназия има само една специалност.

# 8
  • Мнения: 22
Родителите ти са хората, които трябва да се задействат и да проучат как и какво е нужно за преместване.
Преместването е трудно, почти невъзможно. Затова родителите ти трябва да свършат тяхната работа - да се информират и да ти помогнат да се подготвиш.
Родителите ми са съгласни с решението ми и казаха, че ще проучат след като свърши тази учебна година, но аз просто исках да съм наясно какво да очаквам

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Значи отивате тримата или двамата с някой от родителите в училището и питате каква е процедурата и какви са изпитите. Досега родителите ти е трябвало отдавна да свършат тази работа, а ти да си започнал/а подготовката.
Какъв ти е успехът до момента по съответния език и общообразователните предмети?

# 10
  • Мнения: 22
Значи отивате тримата или двамата с някой от родителите в училището и питате каква е процедурата и какви са изпитите. Досега родителите ти е трябвало отдавна да свършат тази работа, а ти да си започнал/а подготовката.
Какъв ти е успехът до момента по съответния език и общообразователните предмети?
Попринцип мястото се освободи преди месец, а ние говорихме за това скоро.Попринцип по всичко се очертава да завърша с 5тици освен по философия,физическо и изобразително и английски.Там ще завърша с 6, а по английски с 4. Имам и добра диплома, ако ще е от полза

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Кой е езикът, в чиято паралелка смяташ да се местиш?

# 12
  • Мнения: 22
Кой е езикът, в чиято паралелка смяташ да се местиш?
1-ви ангглийск, 2-ри немски, и аз също съм с 1ви английски и искам да се преместя преди да започнат да изучават 2-ри език

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
С четворка по английски от ПГ преместването в ЕГ ми се вижда рисковано. Очаквах оценката ти да е петица . И то точно за езикова гимназия, където обичайно се влиза с най-високия бал в града.

# 14
  • Мнения: 22
С четворка по английски от ПГ преместването в ЕГ ми се вижда проблемно. Очаквах оценката ти да е петица или шестица. И то точно за езикова гимназия, където обичайно се влиза с най-високия бал в града.
Аз съм от езикова гимназия и искам да се местя в ПГ

Общи условия

Активация на акаунт