Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 6

  • 46 030
  • 891
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 980
Здравейте, днес баща ми си направи изследвания. Преди години имаше съмнение за микроинсулт и дълго време пиеше Ксарелто, но от известен период, го спря. Аз го накарах да пусне и Д-димер. Притеснявам се, че е завишен. Какво мислите? Всичките му лекари са в отпуска. Изследванията са правени в Синево.
Време кървене- 2 min
Време на съсирване- 4 min < 6
* Протромбиново време- 10.8 sec  9.8 - 14
* INR 0.96  0.8 - 1.2
Фибриноген- 3.444 1.8 - 3.5
APTT- 23.3  23 - 31.9 23.2
D-димер- 1.07 <0.5
Плазма citrat / Автоматична латекс аглутинация с фотометрия <0.5 FEU=еквивалентни на
фибриноген 2 FEU=1 D-DIMER

Последна редакция: ср, 17 авг 2022, 15:42 от Forest rain

# 331
  • Мнения: 1
Здравейте,днес си направих изследвания и имам нужда от помощ при разчитането им.

# 332
  • Мнения: X
Пуснете си стерилна урина.

# 333
  • Мнения: 109
Здравейте,
това са моите изследвания за прогестерон и тестостерон. Правени са на 20-и ден от цикъла. Имам нужда от мнение, тъй като чак края на другата седмица ще посетя гинеколог. Изследванията са на жена на 25 години.

# 334
  • Мнения: 5 300
Здравейте, може ли малко помощ с разчитането на ехографски преглед на млечни жлези, за лявата разбрах, че имам фиброаденом, дясната ми е оперирана, каза ми да я следя на 3 месеца и да не се притеснявам, но пак ми е притеснено.

# 335
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Здравейте! Изследванията вдясно са от октомври 21, другите от май. Коментирала съм първите с ендокринолог.  Притеснява ме ЩЖ. Зимата запълвах дефицити на Б12, фолиева, желязо и Д. С последните 3 продължавам.
Благодаря!

# 336
  • Мнения: 634
Скрит текст:
Здравейте! Пусках за пореден път разширения Фемифлор в Геника покрай вече доста продължителни неизяснени урогенитални проблеми. Стафилококите и снетията всеки път си излизат така, но клостридиум излиза за първи път. Не мога да намеря инфо във форума, а в нета прочетох потресаващи неща. Някой да се е сблъсквал с тази бактерия във вагинален секрет и общо взето, какво са ви казвали по случая? Не знам дали стойността е значителна, лекари са ми казвали, че може и да замърсят пробата в лабораторията.

# 337
  • Мнения: 1 893
Отгоре ви пише абсолютна нормоценоза. При мен също така излизаха в сиво някои бактерии, но и при мен беше написано абсолютна нормоценоза и аг не обърна внимание. Явно стойностите не са били значителни. За стафилококите какво са ви казвали? При мен бяха 10 на 5.2 степен. Мисля че над 10^5 стойност се води инфекция (?) , но пък в геника като е в сив цвят мисля, че не се води значително количество. Много малко аг срещам, които могат да ми разчетат резултат от геника.

Последна редакция: сб, 20 авг 2022, 11:57 от elleonore1

# 338
  • Мнения: 34

Здравейте
Дали някой може да ми разчете изследванията
Благодаря предварително

# 339
  • Мнения: 634
Отгоре ви пише абсолютна нормоценоза. При мен също така излизаха в сиво някои бактерии, но и при мен беше написано абсолютна нормоценоза и аг не обърна внимание. Явно стойностите не са били значителни. За стафилококите какво са ви казвали? При мен бяха 10 на 5.2 степен. Мисля че над 10^5 стойност се води инфекция (?) , но пък в геника като е в сив цвят мисля, че не се води значително количество. Много малко аг срещам, които могат да ми разчетат резултат от геника.
Количеството хич не е малко, но според мен в сиво оцветяват аеробите/анаеробите, които се водят нормални обитатели на влагалището и затова така ги неглижират гинеколозите. За мен лично по-сериозното число определено си е инфекция, аз си имам и оплаквания/симптоми. Това са ми изследванията от урината:
Скрит текст:

Ентерококите са подобно количество, но вижте как ги изолират като инфекция. Странно ми е това отношение към стафилококи/стрептококи, защото определено могат да бъдат опасни, ако се активизират. Гинеколозите досега също все са ми казвали да не ги гледам, но последният, при когото се задържах, реално каза, че щом не се изолира друг причинител, може пък наистина да е от стафилококите и да трябва да им се обърне внимание. Предполагам, че зависи дали имате оплаквания. В случая на мен като ми излязоха сега и толкова неща в урината, сто процента пак ще ми ги неглижират, ама то май са ми и последна грижа. 🤣

# 340
  • Мнения: 1 893
Мисля, че всички неща в геника са част от флората на жената, пише го в брошурата. Вече ако има дисбактериоза се размножават и стават патогени. Но фемофлора е комплексно изследване, оценяват на базата на общата картинка. Аз имах лактобацили 85-100 процента също, стафилококите и пептострептококите бяха 10^5.2 но в проценти бяха 0,4-05 и <0,1. Но след като лактобацилите са в превес над патогените, защитават от инфекция.Затова в забележката ми е също абсолютна нормоценоза. Имам 2 микробиологии на влагалище последните 2 месеца и двете са чисти, нямам оплаквания освен по-силното течение откакто съм бременна. Урината явно и липсва голяма част от нормалната флора при вас, затова вече го дават като инфекция, защото бактериите взимат превес. Фемофлора само на влагалищен секрет ли ви е или на цервикален?

# 341
  • Мнения: 634
И на влагалищен, и на цервикален са ми правили и то няколко - винаги си излизат снетията и стафилококите, сега клостридиума за първи път. Там явно е ок положението. Притеснява ме по-скоро, че за е. колито доколкото подочух от уролога ми се прави някаква ужасно дълга схема - първоначално по-силен АБ и после 50-80 дена опашка от фуролин, а знам, че клостридиума и компания се активират като инфекция точно при прием на антибиотици, като се унищожи баланса на нормалната микрофлора и това ме притеснява много.
На фона на всичките ми знания за първи път чувам за лактобацили в мехура.

# 342
  • Мнения: 81
Здравейте, на 15. 08 си направих профилактично изследвания, защото ходих на кардиолог профилактично. СУЕ е доста високо 75,вдипко друго е в нормални граници. Изследванията пуснах на следващия ден след приключването на менструацията ми. Този месец цикълът ми беше много тежък, закъснея с 10 дни имах болки в сливиците и температура до 37,3. Както и доста обилен. Та дали не е възможно от това СУЕ да е повишен. Според кардиоложката резултата е грешен и не възможно да е толкова и да че цикъла не играе никаква роля. Тъй като съм от малък град, пробите се изпращат в областния град за изследване и тя заключи, че кръвта е престояла доста и затова СУЕ е висок. Според лекарката нямало как СРП да, е нормален и да имало нещо не наред. Утре отново ще си правя изследване, но на място в самата лаборатория. 🍀

# 343
  • София
  • Мнения: 2 410
СУЕ-то мисля се влияе от всякакви инфекции, просто е “по-измислен” показател. Не е толкова говорещ като СРП-то. Не знам - по-бавно се вдига/спада или нещо друго. От цикъла едва ли се е повлиял, по-скоро вируса. След контролата би трябвало да е взел да спада.

# 344
  • Мнения: 1
Здравейте,предстои ми да обсъдя резултати с лекар след няколко дни,но нямам търпение до настъпването на часа, притеснява ме, че в резултатите пише  абсолютна нормоценоза,което уж е добре,а в същото време има показатели за Уреаплазма в жълто,означава ли че съм положителна ?  Ще съм много благодарна,ако някой ми помогне с разчитането на резултатите !

Последна редакция: сб, 27 авг 2022, 13:15 от Buba12

Общи условия

Активация на акаунт