Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 6

  • 45 007
  • 891
  •   1
Отговори
# 315
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 929
Здравейте, може ли някой да ги разчете дали всичко е ок . Че чак другата седмица съм на лекар а ми е интересно. Благодаря предварително!!
 






# 316
  • Мнения: 129
Здравейте, знам, че снойностите ми не са добре и ще се консултирам с лекар, но според вас, възможно ли е да е дало отражение и това, че въобще не бях пила вода преди изследванията. (За уреята и албумина имам предвид)
Благодаря!

Последна редакция: пт, 12 авг 2022, 16:42 от Stephanie.a

# 317
  • Мнения: X
Стефани, скрий си данните. ЕГН се вижда, имена също.
Не мисля, че е от непиене на вода.

Съветвам те да си помислиш какво да правиш за високия холестерол, млад човек си.

# 318
  • Мнения: 129
Съгласна съм, никога досега не съм имала холестерол, храня се добре и последните ми изследвания, преди 6 месеца са съвсем нормални. Ще търся причината, благодаря за мнението. 😊
[/b][/b]
Стефани, скрий си данните. ЕГН се вижда, имена също.
Не мисля, че е от непиене на вода.

Съветвам те да си помислиш какво да правиш за високия холестерол, млад човек си.

# 319
  • Мнения: 864




ПС: Има ли смисъл да пия CycleBalance за нередовен цикъл?
*Само Вигантол съм приемала досега, началото на пролетта (очевидно излишно).

# 320
  • Мнения: 1 860
За нередовен цикъл и cycle balance - полови хормони. С една пкк не знам как ще се разбере. Витамин д е добре, Вит б12 е нисък.

# 321
  • Мнения: 864
Знам за половите х-ни, изследвала съм ги, ту надолу, ту нагоре са, а ПКК я качих да се види, че там всичко е наред. А тази фолиева киселина я изписват да се пие цяла година, за да реши такъв проблем, но според мен трябва да има недостиг, за да е така и реших да я изследвам.

# 322
  • Мнения: 102
Може ли коментар на резултати

# 323
  • Мнения: 6
Моля за разчитане на резултати от еакулат

# 324
  • Мнения: X
Моля за разчитане на резултати от еакулат

Има бактерия, но по някаква причина няма антибиограма. Обадете се в лабораторията и попитайте защо. Като излезе антибиограмата, лекар ще може да назначи антибиотик.

# 325
  • Мнения: 1 906
Здравейте,
С Хашимото съм и от няколко месеца се чувствам много зле - отпадналост, качени 5 кг без да съм променила режима си на хранене, задържане на течности - сутрин лицето ми е адски подпухнало, косопад, суха кожа и мога да спя по всяко време .



Вчера бях на преглед и докторката едва не ме изгони. Изследванията ми били отлични и даже вече нямало нужда да пия нищо. Аз обясних всички оплаквания, но тя е категорична, че няма връзка с жлезата, но не отрича че имам Хашимото.
В момента пия Дитирон и половин таблетка Сиофор 850 след хранене.
Да спра всичко отведнъж малко ми се струва несериозно.

# 326
  • Мнения: 231
Здравейте Simple Smile Може ли коментар на тези резултати:

# 327
  • Мнения: 1 860
Здравейте, искам да попитам колко зле е положението? Бременна съм в 18гс. напоследък ям много яйца, месо, броколи , грах, салати… позволявам си шоколад веднъж седмично, но хляб ям всеки ден.

# 328
  • София
  • Мнения: 2 403
Холестерол по време на бременност не се изследва. Скача драстично. Аз съм по принцип с триглицериди 0.4-0.5. Около 20гс го изследвах и бяха почти 2… След раждането се нормализира. АГ ме направиха луда заради това, че пускам холестерол.
По-важна е кръвната захар/гликенирания хемоглобин как са, а тях не ги виждам тук.

# 329
  • Мнения: 1 860
Благодаря. Само глюкоза са ми пускали досега на ЖК, малко над 4.

Общи условия

Активация на акаунт