Последни приготовления в очакване на първите юлчета.- Термин Юли- тема 8

  • 25 127
  • 747
  •   1
Отговори
# 645
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 598
Гранично е, за 35сек ти се съсирва кръвта. На какви медикаменти си в момента и как са ти тромбоцитите?

# 646
  • Мнения: 144
Гранично е, за 35сек ти се съсирва кръвта. На какви медикаменти си в момента и как са ти тромбоцитите?
От началото на бременността за първи път ми е пуснато арТТ.  Невежа съм в това отношение и нищо не ми е ясно.
АА Тези ли имаш предвид?

За лекарствата, не пия нищо по - различно от стандартните при нормална бременност.

# 647
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 598
Е, щом не приемаш кръворазреждащи и тромбоцитите са в норма граничното аРТТ трябва да е ок. Някои източници сочат и до 40 секунди, че е ок.

# 648
  • Мнения: 144
Май ти беше качила твоето и като сравних се замислих. Но ти беше на някаква терапия май или бъркам. Знаех си, че ти би ме светнала. Значи няма смисъл да се вглъбявам, защото мислех все пак да говоря с АГ.

# 649
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 598
Да, при мен е към долна граница, което значи че по-бързо се съсирва, но аз съм с тромбофилия и на терапия с инжекции за разбиване на тромби.

# 650
  • Мнения: 1 604
Честито на мама и бебе Димитър Heart
Аз съм разделила багажа в две чанти, една за родилно и една за в стаята.
Иначе в нашата ясла явно има доста сополи, онзи ден ни помолиха да пуснем цялата група носен секрет за да се види кой какво има. Моя като му растат зъби и си му тръгва носа, но аз си го знам вече. Воден е на лекар и изследван. Но явно има няколко деца с някаква бактерия, та сега чакаме резултати. Според мен така е най-правилно, да се видят всички дечица в групата за да няма циркулация на вируси, а да се спре навреме всичко.

# 651
  • София
  • Мнения: 3 723
Добро утро и от мен, нас тези пълнолуния ни побъркват с малкия, като стана сутрин и не сме спали грам просто ми е ясно да проверя дали е имало пълнолуние. Къде се будя всяка нощ от болки в междукрачието, сега съвсем не се наспахме. Малкия и той рева 30-40 минути така и не разбрахме какво е сънувал. Сега ще дремем цял ден. Simple Smile Аз тези дни ще ходя на пазар в Софармаси за бебешка козметика, моите неща за болницата съм ги взла - мини опаковки от ДМ от всичко си взех. Една нощница се чудя дали да не взема още или да си карам с една моя, така и така ще ми дадат и тяхна. Уикенда чакаме свекър ми и брат му на моя мъж за да сглабят кухня с един апартамент и ще е пълна лудница в нас, настройвам се психически, но мисля да скубна за 1-2 часа до фризьорката за боя и до мола да взема нещо за изписването на това бебе. Има не лошо намаление в HM за лоялни клиенти, но всичко е останало размер 3-6 месеца и 6-9.. А тези от сестра ми все повече ми се виждат дебели. С тия бебешки шапки и ръкавици не знам и аз какво да правя, баткото имаше една, която му беше от комплекта за изписване и едни ръкавици, които още в болницата ги хвърлих. Никога не ми се е драл и не съм ползвала.. та сега и това имам за задача да намеря от някъде 1-2 ръкавички. Сестрата ми е дала някакви шапчици, но наистина се чудя как ще му слагам шапки в тия жеги...

# 652
  • Мнения: 322
На първото ми дете шапка сложиха единствено на изписването и още в колата я махнахме - родена е на 28.05. Сега намерих някакви, останали от нея, но не мисля да ги слагам въобще. Ръкавици никога не съм слагала и не се е драла.
А да питам някой да няма останал Алеракт, който не му трябва ? Трябват ми 7-8 хапчета, а не ми се поръчва цяла кутия 😁

# 653
  • Мнения: 2 282
На първото ми дете шапка сложиха единствено на изписването и още в колата я махнахме - родена е на 28.05. Сега намерих някакви, останали от нея, но не мисля да ги слагам въобще. Ръкавици никога не съм слагала и не се е драла.
А да питам някой да няма останал Алеракт, който не му трябва ? Трябват ми 7-8 хапчета, а не ми се поръчва цяла кутия 😁

аз имам един блистер без едно хапче на него Simple Smile

# 654
  • Мнения: 2 470
Деска, блазе ти, че си имаш помощ.

Шапчицата беше първото нещо, което купих от суеверие. Иначее не мисля, че ще ползваме. На изписването синът ми беше без, както и без пелена, но сега пеленка ще сложа, че иначе изглеждат едни мънички и беззащитни. В колата ще я махнем. Ръкавички също не съм използвала никога. Сложила съм в куфара все пак и шапка и ръкавички за всеки случай. Има ги в списъка за болницата.

Александрия, а за родилното освен  нощници и джапанки какво друго ще ти трябва? Всичко си е за след раждането. Аз имах предвид за бебето нещата дали ще са ви отделно, че то само пакета памперси като сложа и половината куфар отиде. Не ни искат много неща (памперси, кърпички, крем за подсичане, залагалка, дрехи за изписването), но все заемат място. Май ще мисля вариант да съм с куфар и сакче + раницата ми, пък да видим дали ще ме върнат.


И аз пусках носен секрет на баткото, защото влезе в една серия с чести хреми и за щастие беше чист.

Десислава, ти в Шейново щеше да бъдеш нали? Аз съм си взела 2бр нощници, като разчитам, че дават и техни.
Вчера и аз звънях за час за фризьор, но ми дадоха чак за края на месеца и не знам дали ще отида всъщност, като не знам и Малчо кога ще реши да излиза.
Това намаление за лоялни клиенти на ХМ доста ме дразни.

# 655
  • София
  • Мнения: 3 723
Да, в Шейново съм, освен да взимам и аз още една. Направо имам цяла колекция - две зимни пижами за кърмене, две зимни нощници за кърмене, една с къс ръкав за сега Grinning ще взимам още една да ги правя комплект то се е видяло. Честито за секрета, много обичам чист секрет Grinning

# 656
  • Мнения: 22
А този тест за коагулация, тоест съсирването на кръвта задължителен ли е за всички мами, защото по спомен на мен единствено ми е изследвано протромбиновото време, не знам това дали е същото? Simple Smile

# 657
  • Мнения: 2 161
Шапка определено няма да взимам. Ръкавички намерих едни останали от каката. Така и не ги използвах с нея. Моя багаж е в 2 сака. В единия съм сложила памперси, мокри кърпи, подложки, превръзки, еднократни чаршафи, кухненска хартия (искат я от болницата). В другия са нощници 4бр, кърпи, дрехи за бебето, дрехи за изписване, прибори, храна, вода, и разните дреболии. За помпа още се чудя да взимам ли.

# 658
  • Мнения: 360
Мами на каква бебешка козметика се спряхте като марка?
И кои са най-нужните неща да вземе човек за начало?

# 659
  • София
  • Мнения: 3 723
Миналия път ползвах на Веледа за новородено нещата, след това минах на Биодерма. Сега ще взема крем за смяна на памперс - Mustela Laniment, Шампоан за коса и тяло Bioderma ABC Derm Gel mussant; за масаж - Mustela Hydra bebe лосион; Имам и от македонските кремчета за подсичане Galafarm 4 опаковки от сестрата, че на нейната беба не са понесли, пък ние дълго ги ползвахме с баткото. Общо взето всичко е на проба -грешка, та съвета ми е да не взимате големи разфасовки за начало или комплекти..да не се окаже, че трябва да изхвърлите едни 100-200 лв. ей така.

Общи условия

Активация на акаунт