Последни приготовления в очакване на първите юлчета.- Термин Юли- тема 8

  • 23 425
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 3 713
При мен има време си мисля, чакам ви вас да се изредите и после и аз. Вторник ще разбера до къде е бебето, събота 25.06 съм на сватба и вярвам, че ще ме изчака. Днес и утре ще ходя за последни неща за багажа и моя ще е готов, но честно казано още съм спокойна. Сигурно като стигна вашите седмици ще ми е напрегнато и на мен.

# 736
  • Мнения: 773
На мен на всеки УЗ АГ ми казва, че главата е заела "много хубава позиция в таза". Виждам и колко й е трудно да направи замерването, но това е така поне от 34 г.с. Реално гледам снимките си, не виждам коремът ми да се е смъкнал надолу...Майка ми твърди, че съм била носила ниско и затова не виждам разлика. Ама то как да носиш много високо на моя ръст Laughing

# 737
  • Мнения: 185
Оглеждам се и аз за спадане на корема, но не мога да преценя. Днес обаче видях стрии около пъпа и се ядосах, че не съм се мазала с нищо от месец (не че е задължително да помогне, нали било най-вече ген, ама можеше да се хидратирам повече!).
Вчера по нощите четох как се познавало, че тръгва раждане и че нямало как да се сбърка. Това доста ме поуспокои, пък и си мечатая, ако не разбера веднага, да отида с едно такова хубаво разкритие!

# 738
  • Мнения: 2 246
Какво приложение ползвате за засичане на контракции? Аз не че съм имала, ама чат пат като че ли ме стяга нещо
около пъпа, когато имам болки, все едно някой ми е сложил колан, ако това са контракциите.

аз не знам дали се е смъкнал, казаха ми че бил с много добра позиция, и моето усещане е за болезнено разпъване ниско долу, ходя вече като патица.

Честно казано съм и от по-нетърпеливите и няма да имам против да е другата седмица, и без това никъде не мога да ходя, щото нон стоп ми се пишка и ме хващат болки. Не ми се върши нищо из къщи, мързи ме стабилно, и общо взето само се мотая и мисля глупости. Бях чула че ти идва енергия преди раждането, е моята съвсем се изпари на тоя етап 😁

За ЦРП на Деска исках да кажа, че по принцип Црп ползват за диагностициране и отличаване на бактериалните инфекции. И СУЕ и ЦРП може да са много завишени през бременността, според мен не е задължително да е притеснително. Аз самата карам цяла бременност с реактивно ЦРП от 20. а ако ти беше с Алеракта кажи само къде да го изпратим, ако още имаш нужда.

Последна редакция: чт, 16 юни 2022, 13:21 от gushka

# 739
  • Мнения: 143
Моя термин е 02.07, но имам планирано секцио за 24.06. Все още съм спокойна, вчера бях на тонове за последно. АГ ме прегледа с ехограф и вагинално и смята, че ще изчакам до другия петък. Все още съм спокойна, дано не се притесня на финала:)
Остана да изгладя дрешките за изписването(други нама да гладя) и да сложа приготвиния багаж в куфар.
На финала сме, момичета! Simple Smile

# 740
  • Мнения: 2 465
Не са пророчески, а логически 😁 Второ бебе, ранна О, върви 2 седмици напред. Не мисля, че ще стигнеш юли просто Simple Smile

И моите мисли са в тази посока..Божа работа. Чак до термин не мисля, че ще издържа, затова и от доста време в главата ми е, че може още този месец да е срещата, но ще видим.

Тапата ли ще падне, води ли ще текат, контракции ли ще почват. .. Познава се, няма как да се пропусне. Та дори и само инстинктивно.
Затова е и цялото напрежение, че колкото и да се опитваш да си подготвен, не знаеш точно как и кога ще се случат нещата. А и задължително ще звъня на АГ аз. Хубаво е да се тръгне към болницата не веднага, а да е налично по-голямо разкритие, но абсурд да чакам, като знам, че трябва и да пътувам, а не знам с колко време разполагам.

Кърмата не слиза веднага, но има случаи и когато се налага да останем за по-дълго в болницата от предвидените 3 дни.

ММ преди няколко дни ми каза, че коремът ми се е смъкнал и ме гледаше малко изплашено. Grinning Аз не мога да преценя, но като че ли дишам с една идея по-добре, като изключим моментите, в които имам чувството, че изкачвам планина тичайки.
Като излизахме днес не знам как съм изглеждала отстрани, но имах чувството, че малкият господин беше толкова ниско и ме разпъваше, все едно ще излезе всеки момент.


Аз звънях на АГ, която ми е на ЖК, но и тя беше на важна среща, както всички явно, затова ще й звънна довечера пак да запазя час за вторник да ме види. Абсурд, не мога да издържа до 38 седмица, когато ще ме вика АГ, при който ще раждам. Не съм била при него от 18 май! и направо откачам. Вика ми "нали на ЖК те следят как наддава бебето"..амии не, общи неща, никакви подробности. Утре отивам да пускам изследванията, в събота съм на тонове и надявам се всичко да е наред.

# 741
  • Мнения: 1 380
Смъкват ни са се коремите, много ясно. Моят със сигурност поне от седмица. То ставало 2-3 седмици преди раждане според моето АГ. Определено дишам по-лесно вече! И по-малко киселини, въпреки че пак има и ще има докрая, де.
Filme, май ни трябва нова тема?

# 742
  • Мнения: 396
Момичета, знаете ли някой физически магазин в София за нощници за кърмачки и родилки?

# 743
  • Мнения: 2 246
Момичета, знаете ли някой физически магазин в София за нощници за кърмачки и родилки?

препоръчвам женския пазар, ако не държиш да даваш много пари Simple Smile има памучни от тези със страничното закопчаване по 10-15 лв, според зависи къде се спреш.

# 744
  • Мнения: 701
Аз открих едни евтини нощници за кърмене по 16лв и си поръчах 2, пък да видим, какво ще дойде. И без това няма много да ги нося.

 А тази сивата от Синсей мисля да я върна. Никак не ми харесва, как ми стои. Гърдите ми са доста големи и имам чувството, че ще излизат постоянно Wink
Купих си и една за 22лв, от едно магазинче в началото на Пиротска, от страната на колоните.

# 745
  • Мнения: 2 161
Хайде да се изнасяме в НОВАТА ТЕМА

# 746
  • Мнения: 486
Извинявам се за снимката. В 33+2 съм. Възможно ли е това да е част от тапата ?

# 747
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 191
Да.

Общи условия

Активация на акаунт