Последни приготовления в очакване на първите юлчета.- Термин Юли- тема 8

  • 24 370
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 715
Аз съм мазала всеки път с малко кремче на Галафарм, те са мазнички и са точно за това, сега за тая цел ще взема Мустела. На същото мнение съм като на Елена Василева, особено чувствителните дупета, каквото беше на моето дете. Но не всеки път с продукти съдържащи прословутия цинков оксид, който е за подсичане - бочко, здраве, судокрем. Не случайно на Бочко са написали - при подсичане, судокрема поне има Ланолин - демек е една идея по-добре.

# 721
  • Мнения: 2 466
Бебешка козметика взех на Бюбхен. С баткото също използвах нея - душ гел, мляко за тяло и Судокрем против подсичане.  С него мажех на всяка смяна. Никога не сме имали проблем.

Аз ще взема със сигурност тънка жилетка и чорапи за болницата. На мен все ми е студено на краката. Е, не и сега, де, но в багажа няма да натежат.

Вчера изпрах всички части от количката и кошницата за кола, които могат да се свалят. Останалото ще мина с бебешкия препарат.

Александрия, и аз ще съм в държавна болница. Ще видя как ще разделя багажа на две, защото хем искат малък куфар, хем няма как да се разтегне. Има си обемни неща, които няма как да смаля.
На помпата за кърма й се чудех, но мисля да я взема. Пише, че е препоръчително да е ръчна, но аз купих електрическа.

За крампите мъжете-футболисти ще помагат. Те знаят какво се прави в подобни ситуации. Този път не съм имала чак такива крампи, но първия път мъжът ми често се притичваше на помощ.

За тоновете, когато ходих първия път и ме караха да ги повтарям питах АГ дали мога да направя нещо, като да хапна нещо, да пия кола, кафе, за да се раздвижи бебето, но ми каза абсолютно, не. Нали все пак трябва обективно да се проследи какво се случва, а не аз да го стимулирам по някакъв начин.

Другите хора сглобяват бебешките креватчета, а ние снощи го разглобихме, за да може да го изнесем от спалнята, защото ще слагаме ламинат и ще боядисваме. Във всяка стая е като след война. Само се прехвърля от едно място на друго. Аз все се притеснявам, че няма да успеем да се справим и после на мъжа ми ще му дойде нанагорно за ремонт ли да мисли, за детето, за нас и на работа да ходи...
Още не съм избрала и какъв да е цветът на стените в спалнята. Мебелите ни са бели-антик и се предполага, че всичко би отивало. Чудя се и тапет ли да сложим на стената, на която ще е бебешкото легло или стикери...

# 722
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 361
Аз теб те чакам да родиш в края на другата седмица 😁

# 723
  • Мнения: 2 466
Кой? Мене ли? Flushed Айде да е поне по-другата, че не сме готови. Ако имаш някакви пророчески наклонности казвай, да задействам мъжа ми по-бързо, че и без това ходи като призрак тук от няколко дни. Явно му е притеснено.. Аз още нямам някакви признаци, но то сигурно изведнъж ще се случат нещата.
А не, днес ще звъня на АГ от ЖК поне тук да ме види.

# 724
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 361
Не са пророчески, а логически 😁 Второ бебе, ранна О, върви 2 седмици напред. Не мисля, че ще стигнеш юли просто Simple Smile

# 725
  • Мнения: 2 161
Аз пък чакам АА 😄

АА, взех ги тия компреси дето ги спомена. Пише, че стават за родилки, но не е посочено нещо по-специфично за използването им в този случай.

# 726
  • Мнения: 2 267
аз помпа няма да взимам, особено след като слушах едно АГ да обяснява на девойка в коридора подробно кое да си вземе и как да не се товари излишно, защото всичко може да бъде донесено после и:
- кърмата слиза на трети ден обикновено, до тогава има време
- ако се наложи цедене първия ден може и на ръка да се изцедиш
- в отделението явно има помпа

Препоръчаха и кроксове вместо джапанки, голяма хавлия вместо малка, за да можеш да се загърнеш след клизмата, като притичваш до банята, всички тоалетни принадлежности в един несесер и нощни дамски превръзки (нямало нужда да са такива за родилки) но това разбира се за Шейново със съвета да носиш само най-нужното

# 727
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 361
Лепкаш на дупето и туй то. Те като цяло нещата на Биоклин са с билково съдържание, алое, олигозахариди и тн, не са лекарствени.

И аз се чакам да ти кажа, ама АГ я няма между 21-26.6 и ми се ще да не е тогава. Тапата не е паднала още, ще видим.

# 728
  • Мнения: 1 398
Здравейте дами.

АА пуснах си тази сутрин CRP, нищо. Приеха ме в болницата, те и тук ще ми пуснат кръвни, да видим какво ще излезе. 🙄

# 729
  • Мнения: 2 267
То тапата и тя май е ала-бала, особено ако и пада на части, върви разбери, кога ще тръгне Simple Smile
Мойта я няма само два дни до петък, после поне ще ми е по-спокойно, ама нищо чудно да откарам и аз до юли, тази седмица ми каза с увереност, като ме погледна преценяващо, че според нея няма да е тази седмица хаха. Как го разбират не знам - може би по липсата на контракции.

Но така или иначе всички наближаваме славно периода на новините, да сме живи и здрави 😁

# 730
  • Мнения: 1 398
Gushka ооо разбират, разбират и то само с поглед и аз не знам как. На първото ми раждане само влизам през вратата за преглед и старшата сестра ме поглежда и казва на АГ "докторе, така като гледам никъде няма да ходите, това майче е готова да ражда" 😂 и идват и почват да ми пипат корема. "От кога си така" , питат, викам им "как" 😂 и така следващия ден прием и предизвикване на раждане.

Някой беше споделил темичка за бисери, то и ние може да си пишем тук, аз поне имам. Да се видят и хубавите страни ☺️

# 731
  • Мнения: 185
Аз съм цяла нощ с контракции (безболезнени) и да ви кажа си мислех, че днес ще е фиаското, но май се поуспокоиха нещата. Котката само иска да ми лежи на корема, дали усеща нещо, знам ли. Моят АГ май няма да го има до понеделник, мисля е на онази конференция, която някой спомена вчера. Под напрежение съм, което е по-добре, де, че измести страха.

Аз няма да взимам помпата сигурно с първия багаж, живеем на 10 мин. от болницата, после ще ми я донесат. Няма да взимам и дрехи за изписването. Засега имам нещата по списък за мен, а за бебчо само мокри кърпички и памперси, които трябва да оставя там. Ще си взема и клексана, че преди два месеца в Шейново нямаха, само фраксипарин.

# 732
  • Мнения: 776
Моят мъж вчера ми гледа тумбака и вика: "Не мога да преценя дали искаш да я раждаш вече или искаш още да продължи...". Аз категорично заявих, че искам още Grinning
 
Сънувах, че настъпва раждането и се бях паникьосала в съня. Събудих се с болки в корема, но всичко се размина след сутрешното кафе.
За сметка на това днес съм като смазана, мога да спя още 12 часа...

Мъжът ми е болен, май само настинка, дано не ми прехвърли някой бацил...

Приключих с мрънкането!

# 733
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 361
Дано не се повтарям, но ММ вчера сънувал че трябва да ходим в болницата. Аз съм дзен - като тръгне ще идем, зора е да позная, че е теъгнало. Иначе познават и по позицията на бебето в таза. Само аз ли регистрирах, че се смъкна надолу вече?

# 734
  • Мнения: 2 161
Аз я бах споделила, deska90. Все си мисля, че всеки има някакъв момент, който може да се погледне от веселата страна. Сещам се предния път контракциите ми започнаха вечерта след вечеря. Къде спах къде отбелязвах в приложението. Мъжо си спа като пич. Изкарах до сутринта без особени болки. Но понеже продължаваха пратих на проследяващия АГ графиката с контракциите. И го питах да хващам ли пътя за Русе. Отговорът беше - "заемай нисък старт" 😄
 Ами сега 😬 спек... Станахме, търча аз като муха без глава да дооправя багажа и рева от страх. ММ си изглежда все така куул. Чак ми беше странно. Как да е. Натоварихме се и тръгнахме. Аз се отпуснах, налегна ме едно спокойствие. Ей хора ММ горкия така се спекъл, че спира да пикае на всеки 15 - 20 километра.😄😄😄

АА и на мен АГ ми каза, че се е смъкнала. А за разбирането, ако като мен не можеш да се ориентираш ще пишеш/звъниш на АГ.

Общи условия

Активация на акаунт