Последни приготовления в очакване на първите юлчета.- Термин Юли- тема 8

  • 24 357
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 360
Ох, това разстояние между краката.. и джина с тоник 😂 и аз си мечтая за тези две неща. Иначе всяко стягане ме хвърля в размисли дали ще позная, че е почнало раждането 🤣🤣🤣

# 706
  • Мнения: 2 267
Всички казват, че то се усещало като тръгнеш да раждаш - ми то аз всеки пъът като ме хванат крампите и си мисля, че раждам 😂 Тия уверения са пълна заблуда на врага. Сигурно като стане ще съм 100 процента сигурна, щото ще видя разликата, ама все пак

# 707
  • Мнения: 1 398
Чухме се с АГ, утре ще ме приемат в болницата за 3-4 дни да ми влеят антибиотик. Каквато и да е тази инфекция трябва да се изчисти до термин. Пита ме за оплаквания, ама аз никакви нямам, кихане, кашляне, нито течение, само обичайните болки в корема. Ама малката се сополиви пак и кашля, така че кой знае какво съм лепнала от нея. Аз по принцип съм като кон откъм здраве и не боледувам тежко.

Малко обърках последните планове на ММ за този уикенд и ми е мн съвестно 😞

Иначе аз пия от розовия тоник с много лед и си представям, че има джин. Добре ми идва вечер. А последните вечери си нмесих бъз, със сок от лимон и газирана вода 😋🍋🍋🍋

# 708
  • Мнения: 208
И аз се сдобих с влагалищна инфекция. Уж единкчни колонии, но ще слагам Полижинакс поне 6 дни.
А естествено ЖК по здравна каса дори се направи на луд  и нещеше да ми пусне секрет, но аз си настоях и ето резултата. Дори не дочаках прегледа от ЖК при него. Взех си изследването и го пратих ня другия АГ за лечение. Сега точно на финала да чакам 10 дни... не върви. Иначе оплакванията ми бяха увеличено течение без сърбеж и уж било нормално... Ама на мен не ми изглеждаше така.
И аз днес точно си мислех, че трябва да му отпусна края някак си, нещо дрешки за мен/молче... Даже се замислям за онова прочуто безалкохолно просеко Simple Smile
BtW доста АГ тези дни са на АГ конференция във влас от 16-19 Юни. Даже бъзиках мъжа дай да ходим и ние на море там, пък ако тръгне все ще намерим кой, то на конференцията само светил
Simple Smile

Аз също се мъча с педиатър звъня тук там и без отговор. Само частните приемат, но някои не дават следродилния болничен за отглеждане....

# 709
  • Мнения: 1 259
Аз утре ще пускам кръв и урина,  че от 2-3 дена глезените вечер са баници, сутрин нищо им няма, а в петък ще ми взимат секрет, аз си имам бая обилно течение от 4-5 месец, досега нямаше буби, надявам се и сега да ме размине. Тая нощ почти не спах и на сутринта кръстът ме смаза, та въобще не мисля за никакви сигнали, имам 200 неща за вършене, после като съм готова ще почна да се озъртам, сега съм си забранила Grinning


Аз за начало ще запиша детето при общопрактикуващ лекар поне за болничен  ваксини и той ще дава направления за педиатър или на частно. Малко разправии, но са кът или не записват или са на 100 години пред пенсия.

# 710
  • София
  • Мнения: 3 715
Ех момичета, много късно сте се сетили с тези педиатри за София.. СИЛВЕРЖИН съм слагала тази бременност и много го харесах, също ми беше изписан за левкоцити и подобряване на флората, нямах никакви бактерии - нищо. Судо крема е добър, но не бих слагала на всяка смяна.. с тия летни бебета то е супер изсушаващ продукт (също като крем Здраве между другото) и остават едни бели петна после, много гадно изглежда. Баткото рядко му се е зачервявало дупето - тогава съм мазала.

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 14
Лягам снощи аз... бре, странна работа. Една болка  нетипична, всичко ме боли, тежи, направо викам т'ва бебе ще изпадне. Цяла нощ няма заспиване,  реших, че се ражда по никое време. Говоря му на бебето като лудите, ако ще се раждаш близначе викам, изчакай събота, че татко ти има рожден ден 😅. Сутринта всичко точно. Отивам на тонове, връзва ме момичето, пита ме за термина,казвам 09.07.Само се засмя. Гледа доктора, тя линията с контракции като магистралата... нагоре- надолу резки промени. Спря ми Магнерот-а, Алеракта, Натаспина, Но-шпа-то. Даде ми час за другата седмица и вика дано дочакаш. Ама аз съм 36+5, айде още малко поне. Сега седя тука, малкото нещо ме ръчка и имам чувството, че ако се протегне, ще ми стигне коленете.Вече се психирам от всеки сигнал. 😁 Така де, то си наближава, а аз съм луда :/

# 712
  • Мнения: 77
Аз бях с инфекция и гинеколожката ме лекува с Клиндавазин преди три седмици, но другия ми лекар не беше много съгласен. Сега съм на Полижинакс до края, за да се “изчистя”, по предписание на лекар и акушерката, която ще ме изражда.

Относно педиатрите, аз търся от близо месец и вече сигурно 10 педиатъра ми отказаха записване, нямали места. ЛЛ предложи да запиша бебето при него и да ми дава направления, но пак трябва да се намери специалист Педиатър, който да е съгласен да ни поеме. Не съм очаквала да е толкова сложна процедурата, в краен вариант ще търся пакет.

Днес бях на тонове, притесних ги малко с кръвно 90/60, въпреки кафето и закуската, но поне все още не са ми забранили да пътувам, смятам да направим един по- дълъг уикенд на морето, нищо, че влизам в 9ти месец. Но както каза доктора, болници има в цяла България, няма от какво да се притесняваш 😃

# 713
  • Мнения: 208
Еми късно, аз се опитвам от месец, но без резултат. ЖК ми се изсмя и каза, че трябвало още от положителен тест да намеря педиатър. Да, то само до това ми е, като го крепиш нероден "Иванчо" и да ходиш да се молиш. Ама ще може ли евентуално след Х месеца, ако .... да го запишете при вас....

# 714
  • Мнения: 85
Честито Бебее на родилчето ни ! ♥

Мамита , да попитам как се чувствате ? От 30-та седмица имам загуба в апетита ( сега съм 32ра+4) Супер отпаднала се чувствам на моменти направо съм като плужек и се чудя на тези които имате вече деца , как се справяте и сърдечно ви поздравявам за това !!!  🙏🏻

# 715
  • Мнения: 1 593
Аз ползвах 123 на мустела, той е като судокрема. Но само като зачерви. Иначе на юриаж един прозрачен, но пак ако има нужда. Не съм мазала на всяка смяна и само няколко пъти съм имала проблем, най вече като започна захранването. Явно от различните храни реагираше в началото. Общо взето винаги съм слагала тънък слой само където е зачервено. Като ги видя как си мажат дупетата на децата и целите бузки Anguished Направо съм в шок, не знам защо го правят

# 716
  • Мнения: 322
Аз съм супер доволна от Мустела 123 , никога не ми се е зачервявала и подсичала. Използвах го при смяна на памперса, съвсем малко на дупето.

# 717
  • София
  • Мнения: 639
Има проблем с педиатрите, за съжаление. Аз още в 6-ти месец уговорих, въпреки, че ми се струваше много рано. Сега само потвърдихме. Дано успеете да намерите.
Еми късно, аз се опитвам от месец, но без резултат. ЖК ми се изсмя и каза, че трябвало още от положителен тест да намеря педиатър. Да, то само до това ми е, като го крепиш нероден "Иванчо" и да ходиш да се молиш. Ама ще може ли евентуално след Х месеца, ако .... да го запишете при вас....

# 718
  • Мнения: 1 398
Предполагам , че АГ иска да ме приемат, за да се случат по бързо нещата с АБ и да я изчистим тази инфекция. На мен ми остават 3 седмици до термин, няма за кога да пия хапчета или глобули да слагам. Най-много да родя сега докато съм в болницата, така почнаха да ми дуднат Satisfied

Доколкото помня малката я мазах с Бочко май, а само като се зачерви със Судокрем. Не съм слагала по много, буквално само на дупето, не да ѝ чертая гащи Grinning

Последна редакция: чт, 16 юни 2022, 01:48 от deska90

# 719
  • Мнения: 2 267
принципно ако някой е гледал на Елена Василева уебинарите, тя съветва да се маже всеки път, за да се избегне контакта на кожата с пишо/ако. Друг е въпросът, че рекламират такива продукти. Много приятелки мажат всеки път, други само при обрив, не знам и аз кое е по-правилно, но ще питам педиатъра като дойде

Общи условия

Активация на акаунт