Последни приготовления в очакване на първите юлчета.- Термин Юли- тема 8

  • 24 366
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 23
Има инфекция.

Момичета има ли кой дами каже как са тия иследвания докато чакам АГ то да каже,че с това високо кръвно го закъсах.


Супер.Да ли може от това дасе подържа високо кръвно.
Мерси за бързия отговор

# 691
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 361
Няма общо с кръвното. Виж ЦРП как е и една стерилна урина пусни. И внимавай като си постваш личните данни втв форума.

Аз минах през хематоложката, всичко 6, няма да сменяме дозите.

# 692
  • Мнения: 23
Няма общо с кръвното. Виж ЦРП как е и една стерилна урина пусни. И внимавай като си постваш личните данни втв форума.

Аз минах през хематоложката, всичко 6, няма да сменяме дозите.
Да в бързината качих цялата снимка
Мерси

# 693
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 326
Цитат
Размер 50 см
6 бр бодита потник
5бр с дълъг +5бр ританки
4бр цели пижамки

Размер 56см
5 бр боди с къс ръкав
4 цели пижамки
3 шапки

Размер 62см

6 бр бодита с къс ръкав
5 бр бодита с дълъг ръкав
5 бр ританки
4 бр цели пижамки

Размер 62-65см

5бр комплекти блузка с дълъг ръкав и клинче
3 ромпъра

Това съм купила първоначално,понеже прочетох,че имаше питащи мами

# 694
  • Мнения: 165
Успех! Стискам палци всичко да е наред!

Браво, радвам се Blush всичко ще е наред, друго си е всяка седмица на преглед, така и на теб ти е по-спокойно. Ще следят нещата, но пък важното е че бебетата са добре Simple Smile вижда му се края, мойта дата е в понеделник, днес бях на последни тонове. Скоро, лека полека, близнаците на групата започват да излизат 😁


Misha25, благодаря, по-добре съм за сега. Изписаха ме миналата седмица и сега съм си вкъщи. Ходя на контролни прегледи. Последните ми изследвания са по-добри. След вливането на албумина, съответно ми се покачиха стойностите на белтъка и албумина. Оттам и отоците малко поспаднаха. Тромбоцитите ми се покачиха, въпреки че пак са малко под долна граница, пак са по-добре. Кръвното  го държим в норма и така. Сега всяка седмица ще ходя на доплер, тонове и така. Малко остана..Живот и здраве до края на месеца ще е секциото. Чакаме да вляза в 36 г.с.

ViKiA Как си? Изписаха ли ви или сте още в болница? Blush
March93, Честит да ти е Димитър! Да расте здрав, силен и с много късмет в живота! Бързо възстановяване на теб!

Здравейте мами! Днес със спешно секцио в 37г.с +2дни се роди Димитър 3690гр. 52см.  Още не съм осъзнала какво се случва. Толкова бързо стана всичко. Вчера чувствах по-слаби и редки движения, днес имах час за тонове и преглед. Тоновете не бяха добри и докато се усетя какво става и вече бях на операционната маса. Бебчо е добре, аз също.

# 695
  • Мнения: 445
На мен за контракциите ми го изписаха 3х2, но вчера АГ ми каза да го намаля на 2х2 и в петък да го спра изцяло. Simple Smile



Момичета, направо не мога да повярвам в какви детайли се влиза за размери на бебета, то пропорции, то глави, то бедра, то не-знам-какво-си. АГ-то ви казва, че всичко е ОК, но - неее, дайте да гледами мерки, теглилки и да сме по-знаещи от лекарите.
Успокойте се, моля.

Да попитам пиещите магнезии - Магнерот по каква схема го вземате? Моетп АГ е в отпуска тази седмица, а аз за първи път се будя сус зверско схващане (крампа) на крака. Явно трябва да направя нещо спешно...

# 696
  • Мнения: 245
AA аз поне друго нередно не виждам. Хемоглобин е нисък - очаквано, B12 също не съм очаквала да е в норма.




Аз си правих изследвания в събота.. Моят хемоглобин е 90, обясних,че така си живея, но  Аг и други лекари казаха, че това не е нормално. Изследваха ми желязо, което се оказа изключително ниско и от снощи пия Тотема 3х1 ампула.

# 697
  • Мнения: 1 456
gushka, AA, разбирам. Имате право. Съжалявам.
Нали всеки си гледа ‘от неговата камбанария’. Та на мен размери на бебоците мимоходом се споменават и отминават.
Нещо съм яхнала метлата днес… Всичко ми се вижда прекалено, а то, явно, аз съм прекаленото. Организмът ми е изпънат до краен предел и на моменти не издържам.
Всички сме така… Ще удържим до края!
Колкото до дрехите за изписване - малко глътка свеж въздух от оплакванията, включая моите. И ние сме хора, все пак. Колкото и отдадени майки, сме и жени. Аз по принцип съм всеки ден с грим, токчета, нагласена, а сега съм подута разрошена поничка… Еми… Липсва ми това.
Днес на тоновете за пръв път акушерка ми каза “Най-важно е как е майката. Тогава всички са добре.”
Да, ама аз съм се вторачила в бебето как е, другото дете и т.н. Аз как съм, някой пита ли ме...

Последна редакция: ср, 15 юни 2022, 17:01 от HappyRSmile

# 698
  • Мнения: 55
Здравейте, мами!
Честито на вече родилите и успех на всички останали!

Аз се обръщам към вас с два въпроса/проблема.

1. По медицински причини се оказах с дата за секцио 27.06. и съответно започнах трескаво търсене на педиатър, с който да се уговоря - става въпрос за София, Младост1. Нооо се оказа, че в Поликлиниката от общо трима педиатри, единият не приема нови пациенти, а другите двама са в отпуска и се оказва, че докато съм в болницата таткото ще се реди с надежда, че един от двамата ще ни запише. В съседните поликлиники, ситуацията била същата. Искам да питам какъв е реално срокът за записване при педиатър ( знам, че има някакво посещение вкъщи след изписването), но реално, за жалост нашето момченце, ще бъде оперирано след раждането и кой знае кога изписано, та ок ли е в този период, докато чакаме изписването, таткото да търси къде да го запише и какво правим, ако не успее?
Чувала съм за частни педиатри, както се и замислям за някакъв пакет имало в Токуда 0-18 месеца, но не знам те дали заместват Педиатъра по ЗК, т е  задължително ли е да имаме педиатър по ЗК? Чух също, че и някакъв болничен след раждането се издавал ( май от педиатъра?). Ако съм на частно, те ще ми го издадат ли? Изобщо не съм наясно, първо дете ни е.

2. След като ми издадоха 45-дневния болничен, го предадох, както и предишните, които ползвах през цялата бременност, на работа. Въпросът ми е, те го подават в НОИ, както и предишните, но аз трябва ли нещо друго да направя, за т.нар. майчински?

# 699
  • Мнения: 245
Здравейте, мами!
Честито на вече родилите и успех на всички останали!

Аз се обръщам към вас с два въпроса/проблема.

1. По медицински причини се оказах с дата за секцио 27.06. и съответно започнах трескаво търсене на педиатър, с който да се уговоря - става въпрос за София, Младост1. Нооо се оказа, че в Поликлиниката от общо трима педиатри, единият не приема нови пациенти, а другите двама са в отпуска и се оказва, че докато съм в болницата таткото ще се реди с надежда, че един от двамата ще ни запише. В съседните поликлиники, ситуацията била същата. Искам да питам какъв е реално срокът за записване при педиатър ( знам, че има някакво посещение вкъщи след изписването), но реално, за жалост нашето момченце, ще бъде оперирано след раждането и кой знае кога изписано, та ок ли е в този период, докато чакаме изписването, таткото да търси къде да го запише и какво правим, ако не успее?
Чувала съм за частни педиатри, както се и замислям за някакъв пакет имало в Токуда 0-18 месеца, но не знам те дали заместват Педиатъра по ЗК, т е  задължително ли е да имаме педиатър по ЗК? Чух също, че и някакъв болничен след раждането се издавал ( май от педиатъра?). Ако съм на частно, те ще ми го издадат ли? Изобщо не съм наясно, първо дете ни е.

2. След като ми издадоха 45-дневния болничен, го предадох, както и предишните, които ползвах през цялата бременност, на работа. Въпросът ми е, те го подават в НОИ, както и предишните, но аз трябва ли нещо друго да направя, за т.нар. майчински?
По т.2 Препоръчително е да имате и педиатър по НЗОК, за да получавате болнични за гледане на детето, когато е болно, например.
По т. 3 След като работодателят предостави болничния лист в НОИ, ведно с банковата Ви сметка (в случай, че Ви е първи болничен), започва обработка и чакате плащане. Не правите нищо.

# 700
  • Мнения: 322
Ето списъка на държавното АГ в Стара Загора, на мен ми се вижда доста скромен

# 701
  • Мнения: 185
Връщам се от тонове. Примолих се този път за УЗ, ама няма. Било си наред бебчето, даже чудесно. Ама тоновете му бяха много равни, та ме караха да се въртя, което според мен малко изкриви графиката, но колко достоверно... Абе, АГ е станал много лежерен, вика ела в понеделник за гинекологичен преглед и ако всичко е наред и искаш, може другата седмица да индуцираме раждането. Много странно ми звучи всичко, изведнъж нищо не е притеснително според него - нито омотана пъпна връв (защото фактически в момента не знам как е), нито по-малкото коремче (нямам представа това дете пораснало ли е за последния месец), нито кръвотока - нищо вече не гледаме! Не знам какво да мисля, все пак това е лекар с репутация, не мисля, че би ме оставил на произвола на съдбата, ако има нещо, надявам се поне.

# 702
  • Мнения: 322
Аз да питам на последните ми изследвания излезнаха левкоцити +/- това е резултата и имам бяло течение. Днес АГ ми изписа глобули Силверджин 7 броя и сироп Феминела Урофорте. Не мога да се свържа с другия АГ, на който имам повече вяра и затова да ви питам - някой използвал ли ги и имат ли ефект.

# 703
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 361
Хепи, и аз съм на мнение, че преди всичко и мама е човек и трябва да е спокойна. ММ така ми се чудеше що взимам гел за бръснене в болницата - ми щото ако не си мина подмишниците и краката ще ми е супер дискомфортно, това си ми е ритуала да се чувствам добре в кожата си. Та, разбирам те, имам предвид Simple Smile

# 704
  • Мнения: 2 267
В момента всички сме в състояние на непрекъснат нисък старт и това за всеки си е предизвикателство, ако има и други фактори пък съвсем:)
Едва удържам понякога да не си запаля някоя цигара, а онзи ден така жадно гледах един джин тоник (преди бременността имах прилични навици да отпускам с питие за добро или за лошо). И йогата вече не смея да си правя с това разкритие и полу-изпаднала тапа. И то не останаха много варианти за изпускане на парата. Освен това все нещо боли, нощем се спи ужасно, будя се постоянно да пикам, да пия вода и сънувам неща, свързани с раждането. Не знам вие така ли сте, ама и лошият сън доста напряга.

Що се отнася до външния ми вид - никога не съм била от най-суетните жени, но ще
се радвам и аз, когато се сдобия пак с брадичка и разстояние между краката. 😂

Rianne, щом тоновете са добри и ще раждаш другата седмица, може би АГ смята, че няма за какво вече да се тревожиш Simple Smile
Още малко търпение, а ако много се напрегнеш аз съм привърженик на контролите при друг лекар за лично спокойствие, но не остана.

Общи условия

Активация на акаунт