Смолянски дечица малки и големи, тичат към пързалки побелели

  • 12 001
  • 261
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 649
Вилка, той голям бузан тоя Митак   love001

Вилка, много доволен изглежда   newsm10 хич не се притеснявай за килограмите....

Мишенце, къде се загубихте вие??? Ники е голям сладур   love001 ех, жалко че няма да можем да се видим с вас тази година... аз ще си отивам за великден, лятото май няма да си ходя до БГ....

момичета, стискам ви палците за сняг  smile3503 тук валя преди един ден, имаше малко натрупал, но на сутринта вече нищо не беше останало  smile3518 

# 121
  • Мнения: 288
Здравейте момичета,
Мишенце, радвам се че успяваш да си починеш през нощта. При нас ситуацията е доста плачевна - сега от тия зъби се кърмим по около n-на брой пъти на нощ, което значи че ако не спеше при мен направо щях да изперкам....Сняг...какво беше това сняг?  newsm78 От доста време насам хвърлят някакив прогнози за сняг, ама все още няма...прати малко от вашата зима, че да се възползваме поне ние дето има кой да ни помага с бебоците  Laughing

Мопси, ми то до Великден не остана...ще се видим скоро, а?
Целувки    love001

# 122
  • Мнения: 1 321
Ники също расте едричък - над 7 кила е със сигурност. Само на кърма сме, режима му е приличен - нощем яде само 1 път, не 3-4 пъти като Бобо.
Браво много добре растете и ние сме горе долу колкото вас големи но сме едва 5 кг .Той се роди и мъничък 2.600 кг,но аз не се притеснявам.Да ти е жив и здрав.Ние също сме само на кърма за сега и смятам да захранвам по-късно.
По тоя повод да попитам по-опитните мами вече с какво и кога започнаха да дават на малките по-сериозна храна?
Ето ви малко снимки да ни видите и нас http://www.snimka.bg/album.php?album_id=75920&view=1&photo=121
Лека вечер на всички и много целувки на малките бебоци и вече пораснали дечица.

# 123
  • Мнения: 288
mira sm , много е хубав малкия Калоян! Да ви е жив и здрав! Моя Ванко и той се роди около 2400, но след това много бързо дръпна. Иначе ние бяхме на 6 месечно изключително кърмене и след шестия месец захраних с картофче силно разредено в кърма, след това сгъстявах консистенцията и след около 15ина дена добавих и морковче и така през три дена нещо ново. Много съм доволна от начина по който го захраних, в момента яде почти всичко и храните му понасят добре, не е дал реакция  и не отказва никоя храна, разбира се най-много обича млякото на мама  Laughing Дай боже и с второто бебенце смятам да захранвам късно  Peace
Лека вечер и целувки и от нас  Heart Eyes

# 124
  • Мнения: 1 321
Adyto благодаря ти много. Ще взема под внимание съвета ти.Аз също имах предвид да захраня някъде към 5-6 месец и така и ще направя. Hug

# 125
  • Мнения: X
Мира, абсолютно съм съгласна с Адито.
и аз съм захранвала Бобо след 6 месец, с малкия смятам пак така да процедирам. Влез в кърмаческия форум - има голяма библиотека с много статии по въпроса. Има и шеми удобни за разпечатване, изобщо - каквото ти трябва е там.
Само да добавя че като първа храна много добре се приема и моркова, тиквата, кашата (безглутенова).
След като захраниш с зеленчукови можеш да почнеш и пресните плодове - добре пасирани и без топлинна обработка. банан, ябълка, круша....без проблем можеш да даваш на 6-7 месечно бебче.

Мопси, жалко че пак ще се разминем. Нищо де, може на немска или френска земя да се засечем. Защо не?

Ади, не съм казала че мога да си почина през нощта (че и през деня). Все някой е буден, болен, мрънкащ , гладен....изобщо въртележката е страшна. Сам човек с 2 деца не си е работа. Липсва ми една баба, която да поема нещата за по 1-2 часа на ден, или за 1 ден в седмицата. Не искам много, ама...нямаааа. А с 1 бебче колко беше лесно....За почивка - надявам се лятото. И съм си обещала че ще се поглезя максимално тогава.
Днес пак е страшен студ и не е за излизане изобщо. Полудяхме!

# 126
  • Мнения: 184
Вилка, той голям бузан тоя Митак   love001
Не се притеснявай за наддаването - нека трупа килца, че после като започне да се движи повече я слага по 100 грама, я не. При Иван беше точно така и в 8 и 9 месец наддаваше много малко, вече расте само на височина. Ама аз какво ти обяснявам - ти си с по-богат опит от мен. Предполагам, че се кърмите, нали  breastfeeding
Въпреки идеалното за разходки време аз отивам малко да  needle prostor  и clean, че напоследък никакво време не остава за домакинстване.  ooooh!
Да Ади кърмим се, но през 3часа, много се радвам,че имам кърма и мога  да кърмя, защото с големия нямах(вероятно поради тежкото раждане) и  се хранихме с адаптирано мляко.
Момичета, вие на колко месеца сложихте децата в проходилка и ползвахте ли я изобщо?Гледам във форума, че някои мами са категорично против тях. Питам защото докато бях в болницата една лекарка каза, че на 5 месеца бебето трябва да се постави в проходилката. Мони го сложихме на 5месеца също в проходилката, но мисля че беше станал доста ленив -не правеше опит да пълзи, дори и по-коремче не искаше да стои.Общо взето никакви усилия извън проходилката не правеше. Не случайно едва когато я счупи, се пусна да ходи.

# 127
  • Мнения: X
Sory za latinicata.

Az Bobo ne sum go slagala v prohodilka. Tuk lekarite sa protiv prohodilkite.
Bobo si lazeshe mnogo, sam se izpravyashe , sam prohodi - tochno na godinka bez nyakolko dni. Ne sum go vodila za ruce, ne sum polzvala kaishki za prohojdane, nishto. Beshe mnogo stabilen kato prohodi, znaeshe i kak da padne....Mislya che tova e pravilniya nachin - deteto samo da se spravi s tova.

# 128
  • Мнения: 1 321
Vilka аз не съм чак с такъв опит но тук в София ходихме на един от най-добрите ортопеди и той беше абсолютно категоричен никакви проходилки -те само вредят на малките слънчица.
Освен това и ти самата си стигнала до някъде до този извод.
Айде и другите мами да се включат. Hug

# 129
  • Мнения: 649
айде и аз да се включа....
за захранването, ние бяхме като адито, само че аз захраних първо с ранен морков, после картоф и така... плодовете му ги дадох след това- първо от пюренце, после и пресни (пасирани, не на сок) - ябълка, банан, круша....
а за проходилкити- и тук докторите са против тях... лоренцо нямаше и бях абсолютно против някой да му подарява... проходи на 15 месеца, много стабилно, почти не падаше... а пропълзя още на 6 и се предвижваше в началото като червейче

мишенце, за срешичка съм винаги "навита", обаче май ние трябва да ви дойдем на гости  Laughing  Joy  hahaha

# 130
  • Мнения: 184
Здравейте мамчета, минавам само да споделя, че мъника пак ми е болничък.В момента сме на антибиотик и ако не му повлие май пак ще влизаме в болница. Не мога да повярвам колко бързо ми направи хрипове.Миналата вечер се изкашля веднъж, вчера сутринта го заведох на преглед и вече беше с хрипове.Ужасия!

# 131
  • Мнения: 1 321
Vilka ще се молим за малкия да му се размине боницата и да се оправя много бързо Praynig Hug.Не се отчайвай всичко ще се нареди.  Grinning Laughing

# 132
  • Мнения: 288
Вилка, стискаме палци бързо да се оправи  Praynig
Проходилка, ами честно казано Иван е в проходилка от края на седмия месец. Не съм имала възможност да прочета за негативните въздействия върху детенцето, ако някой има инфо по въпроса, моля да ми прати. Иначе той много се кефи в проходилката и обикаля из нас като щур. Иначе много го водим за ръце вече, става все по-стабилен.  А какво ще кажете за каишите за прохождане? Чудя се дали да взема такива, но за тях съм чувала негативни изказвания, че се чувствали стабилни, че после не искали да се пускат. Я кажете вашето впечатление по темата  Heart Eyes

# 133
  • Мнения: 1 321
Здравейте аз само влизам за да кажа:
 Tada bdbaloninewsm59 adyto да си жива и здрава и много обичана жена а малкия разбойник да е най-щастливото родопско чадо.
Желая ви весело изкарване и НАЗДРАВЕ beer2 Wine Glass baloni

# 134
  • в баира
  • Мнения: 861
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, АДИ!

newsm67 newsm67 newsm67
newsm59 newsm59 newsm59
Пожелавам ти много здраве, щастие и любов в семейството!

Общи условия

Активация на акаунт