Фауната около нас

  • 116 322
  • 2 268
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 7 856
Ако намериш линк такава камера го сподели, моля Simple Smile
Това по спомени беше през 2020, когато за малко си разнообразявах хоум офиса. Имаше репортажи по тв за камерата, предполагам, че е било само тази година.
Но порасналите пилета бяха много смешни, как се бореха за повече храна.

# 781
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Жалко, че съм го изтървала Sad

# 782
  • Мнения: X
Спасителен център на дивите животни имаха камера. Има много любители фотографи с много сериозна техника, които правят невероятни снимки. Не знам как ги намират, но в групите за птиците в България има уникални снимки.
През зимата имаха уникални снимки на мишелови.
Може да включат и това лято камера (БДЗП) за лешояди. Търсеха доброволци за снимки и наблюдение на гнездата миналото лято.

# 783
  • Мнения: 6 877
Има един канал в ютуб с много такива уебкамери от различни гнезда. Сега пролетта снасят, люпят и отглеждат малките си и е интересно да се следят.
https://www.youtube.com/@CornellBirdCams

# 784
  • София
  • Мнения: 8 561
Ох, аз преди години се бях зарибила да разнообразявам офисния живот с камери с пингвини от два зоопарка Simple Smile Ето че има за какво хубаво да се ползват новите технологии!
Сега явно ще гледам щъркели Simple Smile Не бях виждала толкова отблизо, камо ли пък малките Simple Smile И пратих на племенника ми, и той да гледа и да чака малките Simple Smile

# 785
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Чапла

# 786
  • Мнения: 7 047
Ох, колко са сладки, милите! За пръв път гледам на живо щъркелово гнездо. Душици. Heartpulse

# 787
  • Мнения: 5 997
малка част от нощуващите щъркели  край Бургас

# 788
  • Мнения: X
Красавци! Душички! Дано успеят да си отгледат рожбичките!

# 789
  • Мнения: 7 856
Преди няколко години в първите дни на май бяхме в Бориславци, на брега на яз. Ивайловград. Пълно с щъркели. Голямо удоволствие да си пиеш сутринта на терасата кафето, а привечер бирата, и да гледаш близкото гнездо. Имаше току-що излюпени пиленца. И за пръв път наблюдавах нещо много интересно - като се прибере с храна единият възрастен, започва едно любовно тракане с клюнове.

# 790
  • Бургас
  • Мнения: 16 113
Много ми харесва да ги гледам щърковците!

# 791
  • Мнения: X
Прекрасна е картината от Ярлово! Виждат се заснежените върхове! Много е красива България!

# 792
  • Мнения: 85
малка част от нощуващите щъркели  край Бургас

Доста интересно! До сега не бях виждала така нощуващи щъркели.

# 793
  • Мнения: 5 997
малка част от нощуващите щъркели  край Бургас

Доста интересно! До сега не бях виждала така нощуващи щъркели.
Не знам как да кача видеото, около минута снимах. Има и из нивите и на дърветата и на сметището наблизо, където нощуват прелитащите ята.

# 794
  • Мнения: 7 047
Добре, че е тая тема да видя щъркели. Тук, където живея, рядко се срещат. Много ги обичам!

Общи условия

Активация на акаунт