Каква помпа да си купя, кога и заслужава ли си?

  • 2 311
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
ne inwestiraj v skypi pompi vzemi si cilindri`na ot 5lv

# 31
  • Мнения: 216
аз ползвам ел.помпа на авент, но съвета ми е да не бързаш с подобна инвестиция, при условие,че очакваш цели 2 бебета;те душанките ще се справят чудесно с изцеждането.
желая ти успешно раждане и безпроблемно кърмене  bouquet

# 32
  • Мнения: 8 917
По-добре изчакай. Аз съм за Авент Peace

# 33
  • Мнения: 171
По-принцип има майки на които изобщо не им трябва помпа, бебо наистина си е най-добрата помпичка. Но аз съм от тези, които без помпа нямаше да мога да кърмя. За съжаление изобщо не се научих да се изцеждам ръчно.

Аз родих по-раничко и бебо не беше при мен. Нямах помпа, направих запушване, с висока температура и тъй като беше неделя таткото ми донесе каквото беше намерил. Значи минах през спринцовка, някаква доста странна на вид и още една за 20 лв наподобяваща Авент. Само се мъчих цял ден и цяла нощ и като сумираш колко пари съм дала горе долу като за една скъпа помпа  Sick Рано рано изпратих таткото да купи Авент и с нея оправих нещата. Аз съм си с проблемни гърди и още я ползвам чат пат.

Аз гласувам и с двете си ръце за Авент. Покажи я на таткото и ако ти потрябва да я купи веднага. Ако бебчетата са при теб най-вероятно да нямаш нужда от помпа.
Леко раждане ти желая  Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 12 237
   Аз също бях с помпа на Авент и въпреки че бебетата са две особено в началото имах нужда от нея. Просто много чето като са две са малки и нямат сила да сучат добре. Затова аз се изцеждах и им давах това което не са успяли да изсучат в началото докато заякнат. Постепенно си преминахме само на гърда, но определено в началото имах полза от нея. Сега я ползвам и ако ми се наложи да оставя кърма за да ги нахрани таткото

# 35
  • Мнения: 952
Авент Peace просто по добра от нея едва ли има

# 36
  • Мнения: 453
Не знам кой ги измисля тези списъци със задължителни покупки преди раждането. Продавачите?
Та там фигурират помпа, шишета няколко на брой, стерилизатор...
Ако всичко е ОК и майката е избрала да кърми всичко това не и е необходимо!!! И да захрани късно и да не дава сокчета.
Не съм ползвала шишета и съответно стерилизатор. Маклата пропи вода чак в 10 месец, когато вече няма нужда от стерилизация, и то от чаша.
На мен ми бяха дали помпа тип спринцовка. Позвах я няколко седмици, като първите дни въобще не можех да и схвана цаката. Като се отбивахме пак я ползвах 1 седмица. Но при повече налично време можех спокойно да се цедя на ръка.

# 37
  • Мнения: 287
Сама си реши:), но според мен помпата е задължителна покупка. Аз ползвам на Чико (за късмет я получих от една приятелка). След като родиш: естествено или секцио, обикновено до 2-3 дни слиза кърмата. В рамките на 1-2 дни след появата на кърмата има нещо като пик: гърдите ти са страшно болезнени и с много кърма. Тази кърма трябва да излезе и да се отпушат каналите, че иначе има опасност от мастит. Най-лесно е бебо да я изсуче, но има случай, когато децата не са при теб. А да се стискаш на ръка... такава болка няма!:).

# 38
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 401
Аз си купих ръчната помпа на Авент. Не зная какви са другите, но за мен си беше най-добрата. Купих си я докато бях бременна, взех я и я ползвах още в родилното. Родих секцио, сложих детето на гърда чак на 3-тия ден..не че не бях изчела кърмаческия, не че не ми носеха бебето..ама патица..аз си чаках да ми текне кърмата ... Grinning  Laughing След това се цедях, за да си замразявам кърма..Свърши ми идеална работа и ми беше една от най-смислените покупки. За стерилизатора - ако ще използваш помпа, ще ти трябва и такова чудо..

# 39
  • Мнения: 664
Има много по-добра от Avent, но за съжаление не се внася още в БГ. Казва се Medela и е марката, която се използва от болниците, разпространява се от Лече Лигата и т.н. Ако имаш някой познат из Европа, няма да сбъркаш да си я поръчаш - електрическата такава, има двойна и единична.

# 40
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Авент! Peace

# 41
  • Мнения: 295

Преди да родиш и да, заслужава си.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 423
И наистина, покупката може да стане и като родиш-смятам че като предупредиш предварително таткото какво искаш и да се наложи помпа ще ти я донесе още на същия ден.
Успех!
И аз съм много доволна от Авент. Върши страхотна работа. Но не бързай, може да я купиш и по-късно.

# 43
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Авент е помпата, без нея съм за никъде.

# 44
  • Мнения: 35
 Аз наскоро родих. Имах късмет една близка да ми даде помпата на Авент.Ако може да ти я даде някой най-добре. Много ми помогна в родилното,защото бебка колкото и да бозаеше, нямаше тази сила да отпуши добре всички канали.Хубаво е да имаш,особено ако за първи път раждаш.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт