Детските дискотеки?

  • 3 481
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
Аз си мисля,че родителите са изпаднали в една летаргия.Не се интересуват къде е в момента детето или лежат на ухото "на мен няма да ми се случи".Дъщеря ми ми разказва с подробности как е минал деня й в училище и аз питам-ами на еди кой си майка му как реагира?Отговорът е-тя не знае.Например-момиче свалено насила на земята и наплюто от момче.Родителите не знаят.Защо не им е казало детето?Отиват на екскурзия за няколко дни-в стаите се консумира алкохол,а в съседната има учител.Той не реагира.Защо не реагира?Ами как да го пусна това дете на дискотека?На никой не му пука за детето ми и сигурно е нормално да е така.Аз когато разбрах,че въпросното момиче е съборено на земята и наплюто,взех ключовете за колата и казвам на дъщеря ми:Тръгвай!Отиваме да кажем на майката на Х какво е станало в училище.А тя ми казва:Не!Тя не иска родителите й да знаят.И на следващият ден това момиченце отива в училище със свито сърце и започва да се мазни едва ли не на този юнак,само и само да не я закача.А колко по-лесно е да отиде баща й в училище с нея или майка й,да го приклещи в един ъгъл и да му каже как се бие момиче!!!но не!Децата не казват,защото родителите не питат.Това е!Не можете да си представите в какво напрежение живея постоянно,когато мъжът ми е на рейс.Остава и на дискотека да я пусна и да разчитам на всевишна сила да я пази.Никога!!!Има много други начини да се забавлява едно дете.Защото на 12-13 и по-нагоре те са деца,няма какво да се лъжем.

# 16
  • Мнения: 1 277
Има много други начини да се забавлява едно дете.Защото на 12-13 и по-нагоре те са деца,няма какво да се лъжем.

Напълно си права, Шанел. Деца са си още на 12-13. Виждала съм 15-годишно момче насвяткано до козирката. 14 годишна пикла ми се хвали, че на лагера "щяла да се напие, ще се напуши, а можело и да се нае.. censored ".  Грозна картинка, тъжна картинка...

# 17
  • Мнения: 1 100
Честно казано, не разбирам опулените ви физиономии /емотиконки/. Някак си не съм свикнала да гледам от другата страна. За мен това е нещо нормално. Виждала съм мнооооого момчета насвяткани не само на 15, но и доста по-малки. И то дори в училищно време. Момичетата по нищо не отстъпват. Може да се каже, че живея в такава среда и това, за което говорите е нещо съвсем нормално за мен. А в действителност не би трябвало.
Странното при нас е, ако на 15 не пиеш. Crazy В нашия клас няма такива момчета. Whistling
На 11-12 за пръв път отидох на детска дискотека. Тогава видях, как една съученичка изпука 4 текили. И аз гледах така тогава  Shocked
Тогава ме пускаха мноооооого мноооого мноого рядко на дискотека.
Сега съм на 15 и ме пускат, стига да имам добро поведение и успех. В моя град има само 1 детска дискотека. Ако детето ви е добре възпитано и момиче, защо да не го пуснете, при условие, че има охрана. Който иска, пие. Харесва ми, защото обичам да слушам шумна музика на тъмно с ефекти. Денсам си както искам и не ми пука. Случва се често обаче момчетата да се сбият. И има полицейска намеса. И все пак не е най-сигурното място за деца.
Искате или не, децата ви растат. Ако имат желание да отидат, ще намерят и начин. Много малка част зависи от вас. Rolling Eyes
Дотогава можете да им пълните канчетата с акъл и да се молите на светата тройца. Няма друг начин. Но пък и по улицата като си вървиш може да те блъсне тролей... Tired  Пфф... депресирах се. Crazy

# 18
  • Мнения: 108
Баткото сега е на 17г и от около 3 години ходи по дискотеки Имам му пълно доверие но въпреки всичко се притеснявам като негова майка но не бих го спряла. Все пак всичко с времето си  децата растят. Той винаги ще е мое дете, аз негова майка и винаги ще се притеснявам за него дори когато стане на 50г Hug

# 19
  • Мнения: 7 723
Честно казано, не разбирам опулените ви физиономии /емотиконки/. Някак си не съм свикнала да гледам от другата страна. За мен това е нещо нормално. Виждала съм мнооооого момчета насвяткани не само на 15, но и доста по-малки. И то дори в училищно време. Момичетата по нищо не отстъпват. Може да се каже, че живея в такава среда и това, за което говорите е нещо съвсем нормално за мен. А в действителност не би трябвало.
Странното при нас е, ако на 15 не пиеш. Crazy В нашия клас няма такива момчета. Whistling
На 11-12 за пръв път отидох на детска дискотека. Тогава видях, как една съученичка изпука 4 текили. И аз гледах така тогава  Shocked
Тогава ме пускаха мноооооого мноооого мноого рядко на дискотека.
Сега съм на 15 и ме пускат, стига да имам добро поведение и успех. В моя град има само 1 детска дискотека. Ако детето ви е добре възпитано и момиче, защо да не го пуснете, при условие, че има охрана. Който иска, пие. Харесва ми, защото обичам да слушам шумна музика на тъмно с ефекти. Денсам си както искам и не ми пука. Случва се често обаче момчетата да се сбият. И има полицейска намеса. И все пак не е най-сигурното място за деца.
Искате или не, децата ви растат. Ако имат желание да отидат, ще намерят и начин. Много малка част зависи от вас. Rolling Eyes
Дотогава можете да им пълните канчетата с акъл и да се молите на светата тройца. Няма друг начин. Но пък и по улицата като си вървиш може да те блъсне тролей... Tired  Пфф... депресирах се. Crazy
Еми аз почти си глътнах граматиката от постинга ти и съм опулена Shocked #Crazy

Предлагам тогава да гласуваме за това да се сервира алкохол на малолетните в заведенията, вместо това да става "нелегално" #Crazy
пак съм опулена 

п.п. След като вече малко се посъвзех се опитвам да погледна на нещата и от другата страна. И аз съм била на 15 все някога и ми се е струвало , че вече мога да се поставя под един знаменател с възрастните. И ние сме ходили на дискотеки, но вкуса на алкохола усетих едва, когато станах на 23год. Сега, обаче гледам като родител и  консумацията на алкохол при 12-15-годишни деца ми се струва недопустима.  #Crazy
Камо ли това да става през междучасията  пак ще се опуляShocked Shocked Shocked
Miracle_girl, Това ,че ти сподели мнението си тук , във форума на майките само доказва повода за нашите притеснения,  Peace

Последна редакция: пн, 27 ное 2006, 23:40 от mylenka

# 20
  • Мнения: 25 651
Искате или не, децата ви растат. Ако имат желание да отидат, ще намерят и начин. Много малка част зависи от вас. Rolling Eyes
А на бас, че не е точно така!  Twisted Evil
Шанел, абсолютно съм съгласна с теб!   bouquet
И не е важно кой какво е виждал - важното е да не допускаме това да се случва с нашите деца!  Peace
И по наше време имаше дискотеки - в училище, в актовата зала. С дежурни учители по ъглите. Без алкохол, цигари - в тоалетната, на собствен риск.
Една-единствена младежка дискотека в града - в нея изобщо не се сервираше алкохол...
 Имаше и вечерен час. Голяма гадост, но пък какво облекчение е било за родителите ни - чак сега го осъзнавам!  ooooh!
Учителски патрули - обикаляха вечер заведенията и само да намерят ученик след 21.00 ч.... Малииии!  ooooh!
Уф, живот са си живели нашите родители!  Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 1 220
Честно казано, не разбирам опулените ви физиономии /емотиконки/. Някак си не съм свикнала да гледам от другата страна. За мен това е нещо нормално. Виждала съм мнооооого момчета насвяткани не само на 15, но и доста по-малки. И то дори в училищно време. Момичетата по нищо не отстъпват. Може да се каже, че живея в такава среда и това, за което говорите е нещо съвсем нормално за мен. А в действителност не би трябвало.
Странното при нас е, ако на 15 не пиеш. Crazy В нашия клас няма такива момчета. Whistling
На 11-12 за пръв път отидох на детска дискотека. Тогава видях, как една съученичка изпука 4 текили. И аз гледах така тогава  Shocked
Тогава ме пускаха мноооооого мноооого мноого рядко на дискотека.
Сега съм на 15 и ме пускат, стига да имам добро поведение и успех. В моя град има само 1 детска дискотека. Ако детето ви е добре възпитано и момиче, защо да не го пуснете, при условие, че има охрана. Който иска, пие. Харесва ми, защото обичам да слушам шумна музика на тъмно с ефекти. Денсам си както искам и не ми пука. Случва се често обаче момчетата да се сбият. И има полицейска намеса. И все пак не е най-сигурното място за деца.
Искате или не, децата ви растат. Ако имат желание да отидат, ще намерят и начин. Много малка част зависи от вас. Rolling Eyes
Дотогава можете да им пълните канчетата с акъл и да се молите на светата тройца. Няма друг начин. Но пък и по улицата като си вървиш може да те блъсне тролей... Tired  Пфф... депресирах се. Crazy
Еми аз почти си глътнах граматиката от постинга ти и съм опулена Shocked #Crazy

Предлагам тогава да гласуваме за това да се сервира алкохол на малолетните в заведенията, вместо това да става "нелегално" #Crazy
пак съм опулена

Аз също се опулих!  Shocked Изобщо смятам, че не трябва да има заведения, в които да бъдат пускани непълнолетни! Това е абсурдно! Изключение правят сладкарниците!

# 22
  • Мнения: 1 220
Искате или не, децата ви растат. Ако имат желание да отидат, ще намерят и начин. Много малка част зависи от вас. Rolling Eyes
А на бас, че не е точно така!  Twisted Evil
Шанел, абсолютно съм съгласна с теб!   bouquet
И не е важно кой какво е виждал - важното е да не допускаме това да се случва с нашите деца!  Peace
И по наше време имаше дискотеки - в училище, в актовата зала. С дежурни учители по ъглите. Без алкохол, цигари - в тоалетната, на собствен риск.
Една-единствена младежка дискотека в града - в нея изобщо не се сервираше алкохол...
 Имаше и вечерен час. Голяма гадост, но пък какво облекчение е било за родителите ни - чак сега го осъзнавам!  ooooh!
Учителски патрули - обикаляха вечер заведенията и само да намерят ученик след 21.00 ч.... Малииии!  ooooh!
Уф, живот са си живели нашите родители!  Crossing Arms
 

 Ей за такива дискотеки говоря! Като им се танцува , ами да си организират! Какво ще търсят в заведение!? 
Како Сийке, при нас и в тоалетната не можеше с цигара! 

# 23
  • Мнения: 1 100
Който няма мозък в главата си и златни родители да има и от бой да го спукат все тая. Щом някой си науми, че иска да пие и да пуши никой не може да го спре. Пращаш си детето на училище спокоен. А не знаеш примерно, че еди си кой си имал в раницата водка. И после ...  Twisted Evil  Та така, не е проблемът само в дискотеките.
То има забрана на такива места да се продава пиене на непълнолетни, но кой я спазва. В детската дискотека ходят и възрастни. И този факт е нещо като вратичка за шефовете. Щото нашия пич спокойно може да каже " Ми той изглежда като 20 г., а не като 14". Той е на сметка, и кво' му пука какви са последствията. След като си прибира 1 лв. Или да речем 100...
Ще се повторя, но всичко зависи от детето и от онези горе, до някаква степен.

# 24
  • Мнения: 1 100
Искате или не, децата ви растат. Ако имат желание да отидат, ще намерят и начин. Много малка част зависи от вас. Rolling Eyes
А на бас, че не е точно така!  Twisted Evil
Шанел, абсолютно съм съгласна с теб!   bouquet
И не е важно кой какво е виждал - важното е да не допускаме това да се случва с нашите деца!  Peace
И по наше време имаше дискотеки - в училище, в актовата зала. С дежурни учители по ъглите. Без алкохол, цигари - в тоалетната, на собствен риск.
Една-единствена младежка дискотека в града - в нея изобщо не се сервираше алкохол...
 Имаше и вечерен час. Голяма гадост, но пък какво облекчение е било за родителите ни - чак сега го осъзнавам!  ooooh!
Учителски патрули - обикаляха вечер заведенията и само да намерят ученик след 21.00 ч.... Малииии!  ooooh!
Уф, живот са си живели нашите родители!  Crossing Arms
 

 Ей за такива дискотеки говоря! Като им се танцува , ами да си организират! Какво ще търсят в заведение!? 
Како Сийке, при нас и в тоалетната не можеше с цигара! 


Ми то може ли дискотека без пиене? Нали ожадняваш. И покрай напитките за утоляване на жаждата, се промъква и алкохола. Което е друг въпрос. Иначе и в детските дискотеки има вечерен час - 9.00 или 9,30 максимум. Абе закони му е майката.

# 25
  • Мнения: 7 723
Miracle_girl , преди малко направих редакция, но пак ще кажа:
Това, че споделяш твоето мнение тук, в мамешкия форум може само да докаже и подсили притесненията ни като родители Peace

# 26
  • Мнения: 1 100
Miracle_girl , преди малко направих редакция, но пак ще кажа:
Това, че споделяш твоето мнение тук, в мамешкия форум може само да докаже и подсили притесненията ни като родители Peace


Та нали за това съм тук. Да ви невротизирам, психирам и накарам да се стреснете. Майтап де  Joy Hug   
Ама аз не съм искала да ви успокоявам. Ако го бях направила, бих се чувствала гузна след това. Говорете с децата си. Само това можете да направите. Говорете, особено АКО НЕ ИСКАТ ДА ВИ СЛУШАТ!!! По-лесно и много по-ефектно и резултатно ще стане, отколкото да се опитвате да промените закони. Вратички винаги има. Знам няколко случаи, когато още по комунистическо са били на градус учениците. И цигари е имало... Въпрос на среда, както казах. И разбира се, на възпитание.

И все пак дискотеката може да се превърне в забранения плод, нали така? На всички ни е ясно какви са човешките слабости още от времето на Адам и Ева. Ако много искат децата на дискотека, може да ги пуснете. Може и да не им хареса. Пък ако им хареса, така можете да ги изпробвате така да се каже. Малко контрол отблизо. Проверката е висша форма на доверие и е добре да се прави периодично  Grinning Поне после ще знаете, че може да имате доверие на детето си.
Не искам да налагам мнението си на другите. Децата са си ваши и имате право да ги възпитавате във вашия морал. Така виждам аз нещата. Сигурно като по-възрастни от мен сте преживяли много повече. Но пък аз съм вчас със ситуацията днес. И тя е стряскаща, особено за тези, които не вярват на децата си и не знаят какво могат да очакват от тях.  Peace

# 27
  • Мнения: 25 651
Miracle_girl , по принцип си права, но само дотолкова, доколкото проблемът засяга семейството.
За съжаление обаче, не живеем в родово-общинен строй.
Всичко зависи най-вече от спазването на законите. Защо в другите страни нямат такъв проблем? Защо там децата са деца, а не малолетни к..ви? Защо няма деца по кръчмите? Защо там е скандал, ако на 20 години изпиеш една бира в заведение? Защо там може, а у нас - не?
Пък ако децата си седят вечер вкъщи, защото просто няма къде другаде да отидат, тогава вече може и да се получи разговор с родителите. Пък може даже и да се харесат...  Wink Laughing
А някое може и книга да отвори? Или май много се размечтах?

# 28
  • Мнения: 2 161
Miracle_girl всичко,за което говориш е точно така.Вече казах,че от дъщеря ми получавам ежедневна информация Simple Smile.В техният клас,изобщо в тяхното училище чак фрапиращи случай няма,децата,които се опитват да са възръстни са еденици.Всичко за мен е въпрос на разбирателство между родителите и децата.Децата се бунтуват тогава,когато се чувстват неразбрани и пренебрегнати.От тук вече идва и разликата в децата-има деца,които се пускат по течението,но има и деца,на които не им харесва средата,в която са в момента и се опитват да я променят,защото тя не е перспективна за тях.И я променят тази среда,повярвай.Аз познавам повече деца от вторият тип.Всъщност,от първият познавам само косвено.

# 29
  • Мнения: 2 161
Miracle_girl , преди малко направих редакция, но пак ще кажа:
Това, че споделяш твоето мнение тук, в мамешкия форум може само да докаже и подсили притесненията ни като родители Peace


Та нали за това съм тук. Да ви невротизирам, психирам и накарам да се стреснете. Майтап де  Joy Hug   
Ама аз не съм искала да ви успокоявам. Ако го бях направила, бих се чувствала гузна след това. Говорете с децата си. Само това можете да направите. Говорете, особено АКО НЕ ИСКАТ ДА ВИ СЛУШАТ!!! По-лесно и много по-ефектно и резултатно ще стане, отколкото да се опитвате да промените закони. Вратички винаги има. Знам няколко случаи, когато още по комунистическо са били на градус учениците. И цигари е имало... Въпрос на среда, както казах. И разбира се, на възпитание.

И все пак дискотеката може да се превърне в забранения плод, нали така? На всички ни е ясно какви са човешките слабости още от времето на Адам и Ева. Ако много искат децата на дискотека, може да ги пуснете. Може и да не им хареса. Пък ако им хареса, така можете да ги изпробвате така да се каже. Малко контрол отблизо. Проверката е висша форма на доверие и е добре да се прави периодично  Grinning Поне после ще знаете, че може да имате доверие на детето си.
Не искам да налагам мнението си на другите. Децата са си ваши и имате право да ги възпитавате във вашия морал. Така виждам аз нещата. Сигурно като по-възрастни от мен сте преживяли много повече. Но пък аз съм вчас със ситуацията днес. И тя е стряскаща, особено за тези, които не вярват на децата си и не знаят какво могат да очакват от тях.  Peace
Мен лично не можеш да ме невротизираш или притесниш.По простата причина,че това,което се случва в момента на сегашните тийнейджъри не е по-различно от времето,когато аз бях такава Simple Smile.Аз учех в елитна гимназия и пак имаше такива ,които се напиваха,носеха алкохол,друсаха се с хапчета (един мой познат на един купон излетя от 12 етаж заедно с една табуретка).Имаше и момичета,които правеха доста рано секс-на 14.Е,сега възрастовата граница се измества.Нормално.Всичко,което се случва е съвсем нормално,само децата си мислят,че откриват с едно напиване и едно повръщане топлата вода. GrinningНо хайде да отбележим факта,че всъщност това са единични случаи.И да не забравяме,че по онова,другото време,комунистическото Simple Smile,не се шумеше по тези въпроси.Всички деца бяха добри,всички деца бяха образовани.Насила ако трябва,но трябва!!!Така,че,няма как да се стресирам,а и детето ми говори с мен,успели сме да превърнем отношенията си в приятелски.За изпробването на доверието си ужасно права.Изпробвала съм го много пъти и после съм й казвала,за да не се сърди и все пак да си припомня понякога ,че всъщност аз първо съм майка и после приятелка.

Общи условия

Активация на акаунт