Детските дискотеки?

  • 3 486
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 581
Всичко зависи най-вече от спазването на законите. Защо в другите страни нямат такъв проблем? Защо там децата са деца, а не малолетни к..ви? Защо няма деца по кръчмите? Защо там е скандал, ако на 20 години изпиеш една бира в заведение? Защо там може, а у нас - не?
Не знам в другите страни, но тук ми изглежда много зле... Плаша се направо  Confused  Разбира се, има и нормално изглеждащи и държащи се деца, но и изглеждащите като малолетни к..ви не са никаква рядкост, пиене, побоища - присъствах и на момичешки бой  Shocked  Вечер ти се събират очите от пияни и повръщащи девойки - грозна картинка, масови сексуални сценки по улиците... Абе...
Закони има, но не е само това. Има още нещо, ама не знам някой да го е открил  Confused

И ако се върна назад. На 15 години бях пила вече алкохол, да не кажа, че пиехме системно по събирания, бях пушила, бях отличничка и не споделях с нашите. Не са ме ограничавали, не са ми търсили обяснения, рядко са ме наказвали. Изглеждаха незаинтересовани, но не беше точно така, просто бяха по-търпеливи. И въпреки някои неприлични дейности, бях нормално момиче, имах интереси, цели, мечти. Не изглеждах като курве, но и прилично облечена не бях сякаш, защото майка ми не одобряваше нарязаните дънки  Twisted Evil
Сега като си помисля как ще висна на врата на сина си, замаскирана като "приятелка" и няма да му дам да диша, ще го ограничавам, ще му забранявам, защото е "страшно", защото "ще стане лош човек"... Уф, почвам да се мразя, но ужасно ме е страх  Confused

# 31
  • Мнения: 7 723
Така,че,няма как да се стресирам,а и детето ми говори с мен,успели сме да превърнем отношенията си в приятелски.За изпробването на доверието си ужасно права.Изпробвала съм го много пъти и после съм й казвала,за да не се сърди и все пак да си припомня понякога ,че всъщност аз първо съм майка и после приятелка.[/b]

Chanel, браво, че си успяла да убедиш дъщеря си, че си й приятелка.
Според мен това е най- важното, да научим децата си, че ние- родителите сме им най- добрите приятели, че трябва точно на нас да споделят ако имат някакъв проблем, ако имат нужда съвет, защото ние наистина им мислим само и единствено доброто. Точно това се опитвам да убедя и моята дъщеря- да споделя, без да се тревожи. Вярно, моите деца са още малки, но мисля, че още от сега би трябвало да се положат основите на  едни здрави взаимоотношения.
 
Това, което можем да направим е да възпитаваме децата си!
 Основното нещо е личния пример- как едно момиче на 13г няма да иска да ходи на дискотека или няма да се бунтува, когато не го пускат, след като от 8 годишно е гледало как майка му се катери по масите и се кълчи под звуците на бездарна чалга.
 Как няма да иска да опита алкохол и цигари, след като гледа родителите си как всяка вечер преди ядене пият по чаша ракия и изпушват по няколко цигари.
  Не можем да искаме от тях да не правят нещо, което самите ние правим, нали?
 

 Peace

# 32
  • Мнения: 1 100
Miracle_girl , преди малко направих редакция, но пак ще кажа:
Това, че споделяш твоето мнение тук, в мамешкия форум може само да докаже и подсили притесненията ни като родители Peace


Та нали за това съм тук. Да ви невротизирам, психирам и накарам да се стреснете. Майтап де  Joy Hug   
Ама аз не съм искала да ви успокоявам. Ако го бях направила, бих се чувствала гузна след това. Говорете с децата си. Само това можете да направите. Говорете, особено АКО НЕ ИСКАТ ДА ВИ СЛУШАТ!!! По-лесно и много по-ефектно и резултатно ще стане, отколкото да се опитвате да промените закони. Вратички винаги има. Знам няколко случаи, когато още по комунистическо са били на градус учениците. И цигари е имало... Въпрос на среда, както казах. И разбира се, на възпитание.

И все пак дискотеката може да се превърне в забранения плод, нали така? На всички ни е ясно какви са човешките слабости още от времето на Адам и Ева. Ако много искат децата на дискотека, може да ги пуснете. Може и да не им хареса. Пък ако им хареса, така можете да ги изпробвате така да се каже. Малко контрол отблизо. Проверката е висша форма на доверие и е добре да се прави периодично  Grinning Поне после ще знаете, че може да имате доверие на детето си.
Не искам да налагам мнението си на другите. Децата са си ваши и имате право да ги възпитавате във вашия морал. Така виждам аз нещата. Сигурно като по-възрастни от мен сте преживяли много повече. Но пък аз съм вчас със ситуацията днес. И тя е стряскаща, особено за тези, които не вярват на децата си и не знаят какво могат да очакват от тях.  Peace
Мен лично не можеш да ме невротизираш или притесниш.По простата причина,че това,което се случва в момента на сегашните тийнейджъри не е по-различно от времето,когато аз бях такава Simple Smile.Аз учех в елитна гимназия и пак имаше такива ,които се напиваха,носеха алкохол,друсаха се с хапчета (един мой познат на един купон излетя от 12 етаж заедно с една табуретка).Имаше и момичета,които правеха доста рано секс-на 14.Е,сега възрастовата граница се измества.Нормално.Всичко,което се случва е съвсем нормално,само децата си мислят,че откриват с едно напиване и едно повръщане топлата вода. GrinningНо хайде да отбележим факта,че всъщност това са единични случаи.И да не забравяме,че по онова,другото време,комунистическото Simple Smile,не се шумеше по тези въпроси.Всички деца бяха добри,всички деца бяха образовани.Насила ако трябва,но трябва!!!Така,че,няма как да се стресирам,а и детето ми говори с мен,успели сме да превърнем отношенията си в приятелски.За изпробването на доверието си ужасно права.Изпробвала съм го много пъти и после съм й казвала,за да не се сърди и все пак да си припомня понякога ,че всъщност аз първо съм майка и после приятелка.


Моята гимназия е най-елитната в града и съм в най-елитната паралелка. Всички момчета в класа съм ги виждала пиани, без изключение. А какво ли е в по-посредствените училища, където ученето и поведението / малко или много / не са сред приоритетите на учениците и техните родители. Учителите в тези училища са вдигнали ръце вече. Както виждаме по телевизията...
За да се спазват едни закони, трябва да имаме съвестни граждани. За съжаление, малко са такива. Повечето от тези, които трябва да се подчиняват на законите са обикновени търговци без грам съзнание. Гледат си бизнеса и не ги ебава кво' става с хорските деца. А как да искаме да има съвестни деца, след като въпросните тарикати рано или късно стават родители и възпитават децата си в дребно тарикатджийство и подли номера и след като всичко около тях е толкова изкривено... тогава какви да са децата?
Не знам как са нещата в чужбина. Имам повече наблюдения за някои арабските страни. Но там е друго. И не казвам, че е съвсем правилно. Там родовите ценности са се запазили до днес и играят важна роля в живота на хората.
В Американия не бих казала, че е съвсем в норми положението. Такива неща са ми разказали, че настръхвам  ooooh! 
За Европейските страни не знам.
Всичко е въпрос на съвест според мен. На гражданите, на родителите и на децата.

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 15:23 от Miracle_girl

# 33
  • Мнения: 1 069
В крайна сметка, мисля, че стигаме до един и същ извод- нещата се коренят в семейството!
Въпроса не е как, ако детето поиска да си купи алкохол или цигари, да не успее, а как да не поиска!

# 34
  • Мнения: 25 652
valieta , малки ти са още децата и затова ти е лесно да го кажеш. Да, наистина семейството и възпитанието са най-важни, но кажи ми какво ще правиш, когато утре детето ти се върне разплакано и унизено, защото другите са му се подигравали, че не е облечено като тях, че не е гледало същите тъпи сериали като тях, че не прави като тях... Можеш ли да го отглеждаш в клетка? Можеш ли да го гледаш как страда, че е единственото, което не ходи на лагери и екскурзии с преспиване, защото там пият, друсат се и се чукат като зайци? Или да си ги държиш всяка вечер вкъщи, докато завършат училище, защото няма едно поне безопасно място, където да излязат с приятели? Нали не искаме да ги превръщаме в оранжерийни мухльовци? Не са само алкохолът и дрогата, които ги заплашват, целият модел на обществото ни е отровен за тях...
Семейство и морал, да, но и навън трябва да им се гарантира поне минималната безопасност. Не само родителите, цялото общество трябва да пази децата, така го виждам аз...   Peace

# 35
  • Мнения: 1 069
  Как`Сийка, съгласна съм, че трябва да има закони, но какво са те в нашата действителност? Има ли кой да ги спазва? Или всеки търси начин да ги заобикаля? И кой го е грижа за моето дете, ако не мен самата?
  Затова мисля, че най- добре е всеки да си поеме отговорността, вместо да чака друг. Ако има повече деца, които намират начин да се забавляват извън дискотеките, няма да се налага да ти гледаме в клетки и
Или да си ги държиш всяка вечер вкъщи, докато завършат училище, защото няма едно поне безопасно място, където да излязат с приятели? Нали не искаме да ги превръщаме в оранжерийни мухльовци?
  Убедена съм, че силите, които хвърляме за изграждане на ценностна система в децата си, рано или късно ще дадат резултат.

# 36
  • Мнения: 25 652
    Убедена съм, че силите, които хвърляме за изграждане на ценностна система в децата си, рано или късно ще дадат резултат.


Така е!  Peace
Но не се ли озадачаваш, защо една водка е по-евтина от билет за кино например?  Confused Защо дискотеката е по-евтина от плувния басейн? Защо масово се продават алкохол и цигари на съвсем невръстни деца и няма санкционирани? Защо всяка зима десетки деца остават осакатени от гадните пиратки?
Безброй такива "защо" има, които не зависят само от семейството и възпитанието...  Tired

# 37
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Прекалено драматизирате!  Детските дискотеки са от 18,00 до 21,00ч. В тях не се сервира не само алкохол, но и нищо друго. Поне в двете пловдивски, в които ходи дъщеря ми е така. Дали ще си купят алкохол зависи от финансите, които родителите осигуряват. Чичковци няма, защото е пълно само с деца. Глупостите, които могат да станат в дискотеката, могат да станат и навсякъде другаде. Харесвам компанията на дъщеря ми, засега не е загубила доверието ми, не ходи по-често от 1-2 пъти месечно, така че нямам причини да я спирам.

# 38
  • Мнения: 431
Много ме изненадват реакциите на повечето майки в темата, сякаш са съвсем откъснати от средата на децата. Не знам какво да ви посъветвам, освен да поотделите време и да надзърнете в някой тийнейджърски форум.

Още в края на 90-те всичките ми съученици в гимназията пиеха - става дума за деца на 14-15, сега възрастовата граница е паднала. Тези деца, чиито родители бяха по-контролиращи, спираха ги от дискотеки и т.н. си наваксваха по екскурзии - на екскурзии в планината из раниците дрънката шишета и вечерите настъпваше такова масово размазване, че не е за описване - с повръщания, припадъци и свестяване в банята. По дискотеки се внасяше алкохол, повечето пушеха, а преди да се приберат - дъвки, много дезодорант/парфюм и други номера, за да не миришат на дим. Сега с дрогата се усложниха още повече нещата, статистиките са твърде бледи за това какъв процент е пробвал марихуана и амфети.

Наскоро бях в Копривщица, имаше няколко автобуса с ученици - вместо да обикалят по музеите, част от тях бяха седнали на една маса с биричка от двулитровите и коментираха къде и кой се е напушил с трева, а едно момче беше толкова зле, че повърна в кошчето за боклук - не знам пиян ли беше или напушен. Бяха в седми и осми клас, учители не видях.
Не твърде отдавна даваха по ТВ как точно се обличат за дискотека - вкъщи са агънца с дънки и без грим, а после пред дискотеката се преобличат по храсти с миниполи и се мацотят на лунна светлина със сенки и червила като малолетки вампове.
Предполагам, че родителите на тези деца също си мислят "моето не е такова" или пък са отделили пари, за да ги пратят на екскурзия, където децата им да припадат опиянени и дрогирани по градинките.
Не знам какво могат да направят родителите, мисля, че си е до дете. Не съм съгласна с Кака Сийка за чужбината, там също го има това - карат възрастни да им купуват алкохол и се напиват по градинките, а и непълнолетни майки с бурен живот има доста, но поне държавата се грижи за тях, за Англия бях чела, че им давали жилище и доста големи социални помощи, но не знам, дали е наистина така.

# 39
  • Мнения: 1 069

Така е!  Peace
Но не се ли озадачаваш, защо една водка е по-евтина от билет за кино например?  Confused Защо дискотеката е по-евтина от плувния басейн? Защо масово се продават алкохол и цигари на съвсем невръстни деца и няма санкционирани? Защо всяка зима десетки деца остават осакатени от гадните пиратки?
Безброй такива "защо" има, които не зависят само от семейството и възпитанието...  Tired

Озадачавам се, но нямам решение.
 Права си, това не е добре!
 Затова ще продължавам да правя това което считам за полезно и да влияя там където мога.
 Поздравявам и насърчавам всички майки с този стих от Божието слово:
Притчи 22:6
  6. Възпитавай детето отрано в подходящия за него път,
И не ще се отклони от него, дори когато остарее.

# 40
  • Мнения: 6 206
Искате или не, децата ви растат. Ако имат желание да отидат, ще намерят и начин. Много малка част зависи от вас. Rolling Eyes

И аз да се захвана за това изречение.
Изобщо, ама изобщо не съм съгласна....
Понеже почти никой друг в Пловдив, не може да направи РД на 12 годишни, на мен много често ми се пада тази тежка задача.  Да кажа, че я върша с удоволствие, значи да излъжа. Винаги се подготвям за най-лошото, като реакции, като диво беснеене и прочие, децата на тази възраст са ни риба, ни рак. Но винаги си личат децата, които са расли във внимание, на които е обяснявано и давано обич, колкото и да е клише. И обратното, тези, с които никой не се е занимавал или поне не истински.
Често виждам майки, на които се възхищавам истински, когато си говорим и уточняваме партито, как умеят да извъртят нещата и подскажат уж случайно, но съвсем лекичко, как да станат нещата. Такава тактичност и дипломатичност, шапка им свалям. Това са жени, които са всеотдайни към децата си, не губят връзката си и усещам какви неимоверни усилия им коства всичко точно в тази възраст.

Така че да дойде някой и да ми каже, че не зависи от родителите и децата растяли, да ме извинява, трябват му му две седмици с мен и ще си промени мнението.

# 41
  • Мнения: 25 652
Каспър, оправи си цитата. Аз не го твърдя това нещо, а го цитирам!  Laughing

# 42
  • Мнения: 6 206
Тъй, де, Миракъл гърл беше автора, от теб го видях да не го търся в оргинал, ше извиняваш....
В случая съм на твоето мнение. Simple Smile


Да се чете: цитат на Миракъл гърл.


ааа, и ако си го извадила от контекста, да знаеш, ти си виновна, момичето може да е имало друго предвид, оригнала не съм го чела. Laughing

# 43
  • Мнения: 25 652
Браво, бе!  Shocked Не четеш, а подписваш!  ooooh!
М`чи то тъй в затвора се влиза!  Naughty Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 13 206
Честно казано, не разбирам опулените ви физиономии /емотиконки/. Някак си не съм свикнала да гледам от другата страна. За мен това е нещо нормално. Виждала съм мнооооого момчета насвяткани не само на 15, но и доста по-малки. И то дори в училищно време. Момичетата по нищо не отстъпват. Може да се каже, че живея в такава среда и това, за което говорите е нещо съвсем нормално за мен. А в действителност не би трябвало.
Странното при нас е, ако на 15 не пиеш. Crazy В нашия клас няма такива момчета. Whistling
На 11-12 за пръв път отидох на детска дискотека. Тогава видях, как една съученичка изпука 4 текили. И аз гледах така тогава  Shocked
Тогава ме пускаха мноооооого мноооого мноого рядко на дискотека.
Сега съм на 15 и ме пускат, стига да имам добро поведение и успех. В моя град има само 1 детска дискотека. Ако детето ви е добре възпитано и момиче, защо да не го пуснете, при условие, че има охрана. Който иска, пие. Харесва ми, защото обичам да слушам шумна музика на тъмно с ефекти. Денсам си както искам и не ми пука. Случва се често обаче момчетата да се сбият. И има полицейска намеса. И все пак не е най-сигурното място за деца.
Искате или не, децата ви растат. Ако имат желание да отидат, ще намерят и начин. Много малка част зависи от вас. Rolling Eyes
Дотогава можете да им пълните канчетата с акъл и да се молите на светата тройца. Няма друг начин. Но пък и по улицата като си вървиш може да те блъсне тролей... Tired  Пфф... депресирах се. Crazy

Хи-хи-хи.. сега тъпо ще ти прозвучи.. ма айде да видим като започнеш да влизах в БГ-мамма с лентичката отдолу така ли ще мислиш... Гаранция! Няма!... Mr. Green Ей затова не разбираш тъпите опулени физиономии...

Не случайно хората стават ПЪЛНОЛЕТНИ на 18 г., могат да гласуват, да пият, да пушат, да се женят и развеждат!!! Защото се смята, че са психически и физически зрели (в общия случай Mr. Green)... Не те упреквам, че така разсъждаваш.. така си възпитана и в такава среда си живяла. Това е... или може би родителите ти ги е страх, че ако спрат детето, по-лошо ще стане... Много удобен мотив за манипулация, не мислиш ли! Вярна е приказката "Накъдето ти отиваш, аз оттам се връщам"  Mr. Green

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 23:30 от Vache

Общи условия

Активация на акаунт