ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 8

  • 40 541
  • 749
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 2 666
Ох, нашата чета момичета (5 съученици) ходиха на миньонска премиера - всички бяха със сака, вратовръзки... Снимали се пред плаката - много мило.

# 436
  • София
  • Мнения: 1 635
Успех Диди и от мен, хубаво е човек да има мечти и да ги постига.

Ние не купуваме христоматия. Наточвам всичко на четеце и с него ходи в училище. Установи, че по тозин начин му е по-удобно. Задължителните книги за училище отказва да ги чете предварително, защото било съвсем различно след като учителката им разкаже нещата и вече знаел на какво да обърща внимание.
Та по този повод, ми се иска да я похваля защото е дала списък с книги, които биха били интерсени за тяхната възраст. Пет книги, доста различни като стил на авторите и тематика. Така, че сме подготливи някои от тях, които имам на хартия. Но ...  сега се чете 1984, за която също са говорили в час. Та след две или три години, в които отказваше всякаква литература, сега отново е почнал да чете.

При нас, най-хубавото е че ръката е зараснала добре. Държи се вече, все едно никога не е чупена.
Иначе за пускане навън, аз пускам отдавна, но в момента е в период, в който не излиза много. Пък и колелото му е забранено за няколко месеца още.

# 437
  • София
  • Мнения: 4 903
Диди, честито! Колко е хубаво това, с което се хвалиш - сбъдната мечта! Gift Heart

mmm_, браво за ръката! Никога повече подобни инциденти!

За пускането навън - пускам го, но той не излиза. В квартала няма наборчета; имаше едно момче, но семейството се премести преди 3 години в друг град. Със старите му съученици поддържа много вял контакт на Вайбър, колкото да се питат как е в новите училища. В новия клас намери приятели, но всички в момента са се пръснали по почивки и на практика излизането навън е с мен за тренировки или да рита футбол на площадката пред блока.
Но пък мама естествено ще намери плюс от тази ситуация. След като ме ядоса вчера, че за 2 часа беше прочел 20стр. от книга, колкото да отбие номера, че е чел и после ми разви теорията си колко много всъщност са 20 стр., от днес ще чете по 100 безкомпромисно всеки ден! Аман от PS с тъпата му футболна игра, клипчета в ютуб и прочие.

Христоматия ще купя, но към септември. Повечето произведения за 9 клас са поезия и не смятам да ги чете през лятото, така и така ще му се изпарят от главата, докато дойде време да ги изучава. Хубавото на Христоматията е, че накуп ги има всички неща, а не да се купуват отделните книги, които да му служат за помагало по време на учебния процес. А пълните произведения ги има в ел.вариант.

# 438
  • София
  • Мнения: 1 899

Та по този повод, ми се иска да я похваля защото е дала списък с книги, които биха били интерсени за тяхната възраст. Пет книги, доста различни като стил на авторите и тематика. Така, че сме подготливи някои от тях, които имам на хартия. Но ...  сега се чете 1984, за която също са говорили в час. Та след две или три години, в които отказваше всякаква литература, сега отново е почнал да чете.


Моля да го пуснеш този списък и тук, че да предоставя избор Simple Smile
Оруел тази година доста го дискутираха в часовете, явно е някакъв нов тренд

# 439
  • София
  • Мнения: 1 635
И аз мисля, че е заради новия превод на Оруел.

По спомен:
Пътеводител на галактическия стопаджия на Дъглас Адамс
Да убиеш присмехулник на Харпър Ли (тези двете ги имам)
Повелителят на мухите на Уилям Голдинг (тази не съм чела)
Спасителят в ръжта на Селинджър
и нещо на Жулн Верн, но не се сещам кое, мисля че го беше чел, като по-малък.

Аз, като основна заслуга на учителката считам, факта че ги е запалила да се върнат към четенето.
Особено за  момчета, учещи в техническо училище за програмисти.

# 440
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 648
И тук за "Миньоните" се ходи с костюм или сако, и задължително  се правят снимки пред плаката. Нещо не го разбрах този тренд - явно с възрастта ставам голям задръстеняк Simple Smile.

Христоматии не купувам. Книгите  ги чете само електронно. Изтегли първата, ама още не я  е започнала.  И по английски им дадоха две книги за четене - за тях каза, че за ден - два ще ги приключи.  В момента чете някакви други, които беше започнала и хич не й се мисли за задължителните. Предни години й казвах на ден колко страници да чете, ама като дойде последната страница и не е свършило изречението и се спира. Сега съм я оставила - само от време на време й напомням, че има месец и половина - два, в който да ги приключи, без да е в ущърб на испанския, на който я записах за лятото и останалите й домашни задължения.

Диди, честито и от мен! Хубаво е човек да има и да следва мечтите си!
mmm, добре, че е зарастнала добре костта и дано няма повече такива инциденти!

Последна редакция: ср, 06 юли 2022, 17:19 от zaek

# 441
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Диди, честито! И успехи напред! Hug
mmm, браво за ръката! Heart

За излизането - моят е хаймана в буквалния смисъл на думата. Но съм го научила да се отбелязва от всяка точка, където се намира. А и го знам с кого излиза винаги. Девойката ми е свалила на тел приложение за проследяване, защото забравя да се отбележи обикновено. Та нея я следя така. Виж, със спускането с колелото из планините, бера всеки път голям страх. Още повече, че на места няма обхват и докато не ми се отбележи от ниското като цял, ми е супер свито. Тайно стискам палци да му мине по-скоро мерака по тоя спорт.

# 442
  • Пловдив
  • Мнения: 1 305
Lulumba,
като ходихме на Пампорово септември мин.год. имаше към Снежанка едни ... настръхна ми косата само като ги гледам - качват колелетата с лифта нагоре до кулата(мятат колелото ей! така - виси във въздуха), после се спускат по черно, по пистите, със завоите...
После отново!
До безкрай!
Мислех си, на тия майките им ... какви сърца носят!
Hug

# 443
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Lulumba,
като ходихме на Пампорово септември мин.год. имаше към Снежанка едни ... настръхна ми косата само като ги гледам - качват колелетата с лифта нагоре до кулата(мятат колелото ей! така - виси във въздуха), после се спускат по черно, по пистите, със завоите...
После отново!
До безкрай!
Мислех си, на тия майките им ... какви сърца носят!
Hug

Преди години една майка на моторист ми разказваше как по време на състезание майките се затварят в един фургон и не излизат и не гледат, докато всичко не приключи...Май трябва да се радвам, че моето не си пада по екстремни спортове Simple Smile

# 444
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
Оххх, това от снощи цял ден ми е в главата. Та, това са деца още, да му се не види, особено едното. Снощи голямата (21г) беше на РД на състудентка, не знам кога се е прибрала, спяла съм. Добре, че сутринта видях, че се е прибрала преди да пусна новините. Това е някакъв ужас.

# 445
  • Мнения: 9 907
Снощи малко след софийската катастрофа имаше и при нас - голяма по първо описание - докато се разбере, че няма пострадали, мина доста време, а баткото ни беше с колелото навън. Та срам не срам, го прозвънявам да чуя накъде е. Наборът и той взе да се отваря на обиколки с компания с/без колелета и не си чува телефона....

Добре, че казахте това за Миньоните - баткото ни ще ходи да го гледа довечера с приятелка, сигурно не знае. Ама и сако няма 😏

# 446
  • Мнения: 2 528
https://news.lex.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b5%d1%85%d0%b0-%d0%bd% … 0%ba%d0%be%d1%82/

Някой се интересуваш от правото. Да ни е честита новата Наредба. Пиша от тел и ми е трудно да маркира адреса като линк.

# 447
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 225
Валенсия и Кайро





Имаше си и антракт


Нямаше костюми и само ние се снимахме

# 448
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
Голямата сега ще ходи да го гледа. С приятеля й са разбрали да се облекат миньонски. Тя си е приготвила жълта блуза и син дънков гащеризон, на височина и без това си е миньон.

# 449
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Lulumba,
като ходихме на Пампорово септември мин.год. имаше към Снежанка едни ... настръхна ми косата само като ги гледам - качват колелетата с лифта нагоре до кулата(мятат колелото ей! така - виси във въздуха), после се спускат по черно, по пистите, със завоите...
После отново!
До безкрай!
Мислех си, на тия майките им ... какви сърца носят!
Hug

А! Баш там щеше да ходи този месец на състезание, но благоразумно се отказа, че не бил готов още технически. Въздъхнах облекчено и си сипах едно.

Общи условия

Активация на акаунт