Препоръчайте ми степер-марка,модел...

  • 96 079
  • 246
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 903
И аз тези дни за това съм се разровила из форума. Отдавна искам спортен уред. Исках по-скоро кростренажор, но поради липса на финанси и място, най вече, се спрях на степер.
Аз имам доста килца за сваляне, не само нужда от стягане - мислите ли, че ще има ефект? И другото което ме притеснява е, да не натрупам мускулна маса.
А за модела определено мисля да си взема от тези с усукването.
Kpuccu, твоя е супер - много прилича на кростренажор.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 061
Имам го тоя тиуст степер на AB fit. Купих го от Метро с двугодишна гаранция. Счупи се на втория ден след две тренировки по 30 минути. Мъжът ми го носи в сервиз, поправиха го. И понеже на мен ми беше попреминал ентусиазма да тренирам, второто чупене му беше след два месеца, когато отново реших да влизам във форма. Пак го носихме, пак го направиха. И пак ми мина ентусиазма. Преди седмица реших да се взема в ръце и започнах с тренировките - за сваляне на килца по 45 минути степер. И.....познайте. Направих точно 2 тренировки и на третата гадното уредче пак се счупи. Има една стоманена жица, която осигурява тиуст движението и която се къса след определено време на използване - очевидно след кратко време. И за да не си помислите че съм някое прасе, което троши степери си декларирам и килцата - 58.

Извод: Не си купувай такъв степер.

Кростренажор на Кетлер или нещо от сорта е много по-добро решение, независимо от разликата в цените.

# 17
# 18
  • Мнения: 670
Tracli,

Благодаря много за споделеното мнение.И аз съм на път да се откажа от туист степерите.В тези два сайта
http://www.best.bg/stock.asp?id=6609&cat_id=914

http://911.bg/a2/offers.asp?p=1627536&parent=4605

степерите са китайски,а за този,който е 159 лв даже не можаха да ми кажат каква марка е.За сега се насочвам към Кетлер,жалко че нямат туист степери.Ако се окаже,че и Кетлер са китайски ..... Embarassed
Поразгледах доста чужди сайтове,има голямо разнообразие от мини степери различни марки,много модели и т.н.Цените им варират от40 до около 100 евро.Не мога да разбера защо в България внасят само китайски боклуци а същевременно ги продават на същите цени #Cussing out
 

# 19
  • Мнения: 3 453
В метро има като моя може да видите има го и на изплащане,а освен на кетлер има и други по евтини.

# 20
  • София
  • Мнения: 35 957
Немски е кетлера но е комбиниран степер+ски тренажор
http://www.kettler.cz/content/image.php?uid=eshop_products_4541e … f30&size=full

Има 10 степени на трудност.преди 2 год. беше 900 лв,но доколкото знам вече ги има и за по 300 лв.
Peace Този уред е супер,
фен съм на KETTLER

# 21
  • Мнения: 560
Аз лично препоръчвам велоаргометър.Според фитнес-инструктори това е най-калориозигарящия уред.Дори по-добър от пътеката.Аз имам най-обикновен-мисля,че не струваше повече от 120 лв.Просто взех най-евтиния от един магазин.При него има 2 действия-въртене дълго време с малко натоварване е за отслабване,въртене с високо натоварване-за стягане.Заедно с него си купуваш един крем за топене на мазнини,мажеш си корема,купуваш си един колен или даже гащи /спеицални за потене на мазнини-в Метро ги има/,пакетираш се и скачаш на колелото.Краката ми са като изваяни след 1 години въртене Мога да докажа със снимка ако поискаш/.За лятото си купих и нормален бегач-страхотно е да караш колело като цяло.Степерите обикновено наблягат на мускулите на прасеца.
Ето други съвети от личния ми фитнес-арсенал:
За ръце-гири.
За корем /талия/-коремни преси
За хубаво дупе-с вестник Монитор в момента продават диск със страхотни упражнения.
За крака-колело+упражнения/ако вече го няма,мога да го направя на торент и да го кача в дата.бг да си го свалите/
Аз лично не мисля,че е редно да се дават такива луди пари за уреди,които често се пъхат в някой ъгъл и играят ролята на скъпа закачалка.900 лв е 1/4 кола.
Успех!!!

Последна редакция: сб, 02 дек 2006, 11:55 от rushsf

# 22
  • София
  • Мнения: 10 858
Връщам темата със следното питане -
къде в по-големите магазини - Метро, Технополис и пр. може да се вземе някакъв уред за тренировки /велоергометър, кростренажор, или каквито по-добри предложения имате/ за до 250 лв.
Интересува ме тренировка главно на проблемните женски зони - корем, ханш, бедра. Особено ханша!!!

Ще съм благодарна и на други идеи за ефективен за тези зони уред Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 10 858
И още един въпрос ми изникна, ровейки из нета по въпроса - степера наистина ли натоварва и дупето или всъщност това е само реклама и натоварването остава само в празците?

# 24
  • Мнения: 903
Не само прасците. Имам степер от 2 седм. Ползвах го само 2 дни, след което така ме заболяха коленете ,че от тогава не са ми минали. Задължително загрявайте преди да го ползвате. Не правете моята грешка Sad А за дупето, мисля ,че го натоварва, особено тези степери които имат движение и на страни малко. Те оформят и ханша. Във фитнес магазина ми казах ,че вече повечето са такива странични.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 858
DidiP какъв си взе, като цена как беше и от къде /кой магазин/?

# 26
  • София
  • Мнения: 10 858
Всъщност си поръчах този:


Дано е хубав!

# 27
  • Мнения: 54
Вивиан, можеш ли да кажеш къде го поръча и колко струва? Аз искам същия.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 061
Аз да ви се похваля /оплача!/, че моя гаден туист - степер го поправиха /за трети път!/ в СпортДепо и сега не се чупи! Тренирам почти всеки ден /през последните 10-тина дни, с изключение на вчера и онзи ден и още е здрав! Не зная да се радвам ли или да плача, защото така се бях навила да ги нахокам здравата онези от Спорт Депо и да ги накарам да ми заменят този боклук с един хубав крос-тренажор, но УВИ! Ще видим до кога ще издържи.  Thinking
Гледам, че го има на промоция в Метро в момента и излиза 113 лв. Сигурно доста девойки ще се подлъжат да си го купят! ooooh!

Та така! Юркам си степера за сега!

# 29
  • София
  • Мнения: 10 858
Вивиан, можеш ли да кажеш къде го поръча и колко струва? Аз искам същия.

От http://www.best.bg/index.asp го поръчах - 155лв. но пише че работи с батерии. Какво значи това newsm78 не знам.

tracli какви резултати постигаш от тренировките? би ли споделила Praynig

Общи условия

Активация на акаунт