Име за момче с хубаво галено име

  • 4 848
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5
За галено на Юлиян би могло да се ползва  и Ян

# 31
  • София
  • Мнения: 22 944
Аз винаги съм се чудила, когато на детето му казват на галено с име, което общо взето няма нищо общо с неговото. 🤔

# 32
  • Мнения: 3 033
С тези галени е много как да се изразя - кофти. Аз не харесвам да ме наричат с галено. Към моята дъщеря се обръщам на цяло име и даже ме дразни като някой използва галено.

# 33
  • Мнения: 5 139
Има хора, които не си харесват целите имена. Или се чувстват така, сякаш някой им се кара Simple Smile Няма как да знаеш, ако не питаш Simple Smile Аз винаги питам кой как иска да го наричам. Уви, нямам същото щастие -.-

# 34
  • София
  • Мнения: 22 944
Съгласна съм, но тук говорим за обръщението на родителите към малките деца. Все пак те са им избрали имената, би трябвало да ги харесват, освен ако някоя баба/дядо не им е тропнал с крак...

# 35
  • Мнения: 3 488
Аз не разбирам защо едно име трябва да има галено и как вместо хубавото Борис ще ползвам Боби, бляк.
Борис е Борис, Никола е Никола и пр.

Харесвам Ивайло, Самуил, Константин, Георги, Петър… Но цели, без галени извращения.

# 36
  • Мнения: 5 139
Добре де, сори за спама, ама ако някой Борис ти каже да го наричаш Боби? Поне аз смятам, че човекът има право на избор как да се обръщат към него (освен в училище)

# 37
  • Мнения: 8 228
Борис добре, но не мога да си представя, че ако детето ми е Константин, ще му викам все Константине, колкото и да ми харесва името.
Понякога галените си идват сами. На познато дете му казваха Тафи. Беше Станислав, каката не можела да произнесе името му и казвала Тафи. Постепенно всички вкъщи започнали да му викат така.
Следващият етап е в тинейджърски те години, когато възникват всякакви умалителни имена и много от тях се задържат с години.

# 38
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Мишо ми е в топ 3 на най- неприятните галени имена, но не мога да си представя все да му се казва Михаиле...

# 39
  • Мнения: 8 891
Има хора, които не си харесват пълното име (което не са избирали сами) и се представят с кратко или галено и предпочитат да се обръщат към тях така.
По-дългите имена звучат по-изтънчено и аристократично, но малко дете ще се затруднява с дълго име и затова му казват с кратко галено име, с което то свиква и ползва докато почне да казва пълното си име, пък и до много по-късно.
Галеното име показва повече интимност, близост. Галеното име скъсява дистанцията.
Нищо лошо, страшно, глезено, глупаво и излишно няма в галените имена.

Едно име се дава обикновено за цял живот. Що пък да няма малко свобода и вариации като галени и кратки имена? Пък то отбора и времето ще си кажат думата.

# 40
  • Мнения: 1 388
Аз съм от хората, които не си харасват цялото име и отделно имам чувството, че като се обърнат към мен с цялото ми име все едно или ми се карат, или говорят с мен от един вид необходимост, а не, че сме приятели. Липсва тази интимност. с което приятел или близък би се обърнал към мен просто.

# 41
  • Мнения: 3 488
Аз пък имам кратко име, което обичам и харесвам и държа да ме наричат с него, без да го видоизменят.
Ако Борис желае да го наричам Боби ще се съобразя с това желание, разбира се. Но всички Борис, които познавам наричам с цяло име и като цяло наричам с цяло име (освен ако няма предпочитания).
Сещам се за първия Борис (близък мой приятел), към когото всеки се обръща както иска - Бобка, Боби. Язък за хубавото име!
Някак не приемам (отново го пиша) хубавите имена да се развалят - Петър на Пешо/Пепи, Ивайло на Иво, Михаил на Мишо, Константин на Коце и пр.
Разбира се всеки именува детето си както желае, същото това дете ще носи името си (харесвайки го или не цял живот), ще го именуват с галени такива, каквито обичайно (или не дотам) са приети.

# 42
  • Германия
  • Мнения: 3 426
Явор
Яким - Кими

# 43
  • Мнения: 3 033
Аз съм от хората, които не си харасват цялото име и отделно имам чувството, че като се обърнат към мен с цялото ми име все едно или ми се карат, или говорят с мен от един вид необходимост, а не, че сме приятели. Липсва тази интимност. с което приятел или близък би се обърнал към мен просто.
Абсолютно на противоположното мнение съм. Аз си харесвам цялото име и не харесвам повече никое галено като вариант, но не мога и непрекъснато да обяснявам на всеки това. Та, приемам кой както си иска да ме нарича, но определено не ми допада.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Хора, съгласна съм, че е хубаво да се ползва цяло име. Аз също понякога казвам на сина ми Борис, нищо, че няма и 2г още. И то не да му се карам! GrinТочно с идеята да не го свързва с негативни неща.
Да имаш и хубаво галено за нас с мъжа ми е бонус, на който държим. Simple Smile Мисля, че двете неща не се изключват.

П.С. Ние ползваме Борко Heart, а не Боби. Нищо лично към Бобковците, просто другото ни харесва повече.

Общи условия

Активация на акаунт