Име за момче с хубаво галено име

  • 4 880
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 638
За Вас хубаво галено е нехубаво за друг Simple Smile.
Така или иначе изборът ще е Ваш и със сигурност ще изберете най-хубавото име за най-хубавото бебе.
А най-прекрасно е, че светът е шарен и всички сме различни!

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Абсолютно съм съгласна. Темата е доста субективна.
Все пак исках някакви предложения, за да разчупя списъка, на който съм забила. Току-виж изскочи нещо, за което не съм се сетила.
Освен това уточних, че зас нас хубавото галено е това, което не е измишльотина (пример кръщаваме детето Маламир и му викаме Маламчо) и също да не звучи женско (пример, кръщаваме детето Габриел и му викаме Габи).
Иначе ми е напълно ясно, че за някой Мишо или Тошко са кофти галени, но по нашите критерии са приемливи. Blush


П.С. Отново да кажа, нищо лично към Маламир и Габриел!

# 47
  • Мнения: 3 039
Относно избягване на галено, звучащо женствино, аз бих дала пример с името Виктор. Повечето ще смятат, че галеното е Вики и то действително звучи така, по-подходящо е за обръщение към Виктория.
Може да се ползва Вико и си звучи вече мъжествено.
Вероятно за почти всяко име може да се открие вариант, който да не звучи женствено, но трябва човек да се сети или някой да го използва за обръщение и родителите да го харесат, а да не са се сетили сами преди това за конкретното обръщение.
Отделно има и такива имена като Георги, които преди имаха разпространено едно галено - Гошо, сега е модерно - Жоро, Жоре. Аз тук бих ползвала твърдо Георги.
На Александър преди казваха Сашо, сега - Алекс.
Та, мисълта ми е, че може винаги да се измисли и по-добро галено от общоприетото.

Последна редакция: чт, 09 юни 2022, 07:44 от Helinor17

# 48
  • Мнения: 8 242
Големият ми син е Виктор. Като бебе беше Вики, след това стана Вик или Вико. Понякога е Вике, защото така му викаше малкият.

# 49
  • Мнения: 12 263
Сашко на Александър ми харесва много повече от Алекс, особено за малко дете. Сашка за момиче обаче хич не ми харесваше, въпреки, че Александра ми е много любимо име и някога съжалявах, че не са ме кръстили така при двама дядовци Александър.
Дъщеря ми е Лъчезара, на кратко/ галено - Лъчи. Първо й викахме Лъки, после тя проговори и се нарече Лъчи, така и остана. Синът е Емил, но до около тригодишен беше Татунчо (в семейството). После самата аз започнах да си му викам Емо и Татунчо се забрави. Вече е на 8 и самият той се сърди, ако не му кажа Емо, а го нарека с нещо измислено.

# 50
  • Мнения: 1 453
Аз тъкмо идвах да кажа, че Борисовците и Бориславовците които познавам са Борко или Боре. Братовчед ми е Божидар, майка му от ден първи заяви на цялата рода, че не разрешава да му викаме Божко, а Боби. Мен лично и по-женствените галени не ме дразнят за момче. Повече ме дразни когато момичета се кръщават с мъжки имена и то няма как да се обърнеш към тях, така че да звучи нежно. Макар че имах колежка Константина, която държеше да й викаме Коце.

# 51
  • Мнения: 5 563
Ние на Тодор си му казваме Тоши, той си е бебе още. Иначе като порастнв предполагам, че ще си е Тошко или Тодор. Мислих в началото да му казват Теди, но къде е Тодор, къде е Теди.. 😀😀😀

# 52
  • Мнения: 1 453
На Тодор съм чувала като галено и Тоди, което също е симпатично за малко дете.

# 53
  • Мнения: 5 171
Тоди е име на коктейл, допада ми Grinning

# 54
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Или Тото, също е вариант

# 55
  • Мнения: 1 239
Аз също затова бях пуснала тема с анкета и разсъждения за мъжко име. Все още клоня към Владимир. Харесвам дългите имена, същевременно искам да има галено, което не "бие" на женско като Вики и Габи за Виктор и Габриел. Та Влади като бебе, Владо като голям звучи ок. Само дето ММ искаше пак да ги изговорим имената, а не се сеща да повдигне темата, а до дни ще се роди господина. И как ще си го кръстя Владимир без повече коментари...

# 56
  • Мнения: 3 638
Владимир е много хубаво име, харесвам и Владислав също.

# 57
  • Мнения: 3 039
Аз пък нещо не харесвам имената, завършващи на -мир и на -слав.

# 58
  • Мнения: 5 563
Владимир ми беше едно от фаворитите заедно с Кирил, но ММ отхвърли и двете още на старта.

# 59
  • Мнения: 1 459
Теодор - Тео
Благовест - Благо
Юлиян - Ян
Анатоли - Толи
Лъчезар - Зарко

Общи условия

Активация на акаунт