Политиката в България 2 - Задава се горещо политическо лято

  • 404 021
  • 15 780
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19 485
Ама като натискат за Македония да се концентрират върху Македония, не върху България! Коментар за хубавините дето ги сътвори Ламбето и транспарантите с езика на омразата към БГ има ли някъде в западната преса, или това са дребни неща за тях? Ама имали сме интерес Македония да е в ЕС - чудесно. Но имаме ли интерес да ни унижава и плюе де що ни види? Наистина Европа се държи, все едно Македония е страна членка, а България - кандидат.

# 31
  • Мнения: 15 555
Аз пък се чудя, след като всички в ЕС са толкова загрижени за членството на РСМ и какъв точно е проблема на България по този повод, защо никой не си направи труда да изслуша българските историци в Европарламента?

# 32
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Историята с къщите за гости е претоплена манджа и отклоняване на фокуса по Гьобелс. Такива ама същите за лично ползване имаше и продължават да се строят из цяла Европа почти, хваща се само целеви процент периодично, за да се размаха целево. ...


Това е лъжа. При това много плоска. Издава симпатии към ГЕРБ и ДПС. Няма лошо в това, но трябва повече старание в свободните съчинения.          Smile

# 33
  • Мнения: 1 962
Ама като натискат за Македония да се концентрират върху Македония, не върху България! Коментар за хубавините дето ги сътвори Ламбето и транспарантите с езика на омразата към БГ има ли някъде в западната преса, или това са дребни неща за тях? Ама имали сме интерес Македония да е в ЕС - чудесно. Но имаме ли интерес да ни унижава и плюе де що ни види? Наистина Европа се държи, все едно Македония е страна членка, а България - кандидат.
Подкрепям мнението, защото досега проблемите в двустранните отношения се прехвърляха от болната на здравата глава, т.е. все България им беше виновна за липсата на напредък.

# 34
  • Мнения: 19 485
Аз пък се чудя, след като всички в ЕС са толкова загрижени за членството на РСМ и какъв точно е проблема на България по този повод, защо никой не си направи труда да изслуша българските историци в Европарламента?
Отказали ли са им? Тази новина не съм я срещала. За мен колкото повече ни натискат, толкова повече трябва да отстояваме твърдо изискванията си и да не позволяваме да ни унижават. То целият ЕС ще се окаже агент на Македония срещу интересите на България.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 718
Последно за МОН, чудя се дали Денков не се е престарал нещо, нали е химик...
https://www.marica.bg/plovdiv/obrazovanie/skasaha-otlichnici-na- … i-izpitniq-format
Скъсаха отличници на матурата по химия, учители искат промени в програмата и изпитния формат
Изучаваният материал бил като в 3. курс в университета, а задачите на зрелостния изпит - различни от типовите, които бяха разпространени предварително
 Отличници от елитни гимназии в Пловдив са скъсани на матурата по химия като профилиращ предмет, въпреки че някои са се явявали на предварителни кандидатстудентски изпити и имат на тях много добър успех. 

# 36
  • Мнения: 1 551
То целият ЕС ще се окаже агент на Македония срещу интересите на България.
По-скоро Македония е агент на ЕС срещу нашите интереси.

# 37
  • Мнения: 15 960
https://dnes.dir.bg/politika/kiril-petkov-nyamame-dve-vanshni-po … everna-makedoniya

Виждате, че редовно вече идвам в България в опит да намеря разрешение по въпроса. Щом като все още се връщам, значи няма такова, което много ме фрустира. Защото не можем да продължим по-нататък процеса по присъединяване на Северна Македния, без съгласието и подкрепата на всички страни членки", призна еврокомисарят Вархеи.

Фрустрирал се бил...А защо идва все у нас, а не в Македония да ги натиска тях да изпълняват договореностите? Ние какво можем да направим в случая, да си затворим очите?

# 38
  • Мнения: 15 555
Аз пък се чудя, след като всички в ЕС са толкова загрижени за членството на РСМ и какъв точно е проблема на България по този повод, защо никой не си направи труда да изслуша българските историци в Европарламента?
Отказали ли са им? Тази новина не съм я срещала. За мен колкото повече ни натискат, толкова повече трябва да отстояваме твърдо изискванията си и да не позволяваме да ни унижават. То целият ЕС ще се окаже агент на Македония срещу интересите на България.

Не са им отказали. Историците са отишли там. Просто никой не е присъствал в залата, за да ги изслуша. Казаха го по БТВ новините преди 2 дни. Нещо, като “Искаме да ви изслушаме, ама нямаме желание.”

# 39
  • Мнения: 15 960
Просто са свикнали ние да изпълняваме безпрекословно каквото ни наредят. Не ги интересуват нашите гледни точки.

# 40
  • Мнения: 13 275
Денков е единственият министър, който одобрявам. Всички са недоволни от нивото на образованието, но всеки опит за реформи среща огромен отпор от гилдията. Естествено, 'е всяка реформа ще доведе до някакъв стрес в системата. Сутринта една учителка по литература се пенеше, какво да обяснява на неин ученик, който по старата скала щял да има 5.80, пък сега имал 5.60. Добре вдига се летвата, какво е страшното, нали искаме образованието да дава повече.
А пък този коментар - различни от типовите задачи , какво един тип задачи само да се дава със сменени цифри и като е друго блокаж. Заетите в системата са против, защото ще им се налага да работят, а не да маркират, като дойде изпитно време и родители и ученици гракват в тон с тях и все вината е нейде навън„
Сега просто се смени виновника, преди учителите се оправдаваха с родителите, сега се оправдават с министерството.

Последна редакция: чт, 09 юни 2022, 14:35 от zari65

# 41
  • гр.София
  • Мнения: 1 628
Гледах "пресконференцията: на КП и не му помня името на европейския комисар по разширяването. Ами и дума не стана за подпаления културен център в Битоля. ЕС е със широко затворени очи по въпроса май. Дали "осъдиха остро" палежа Thinking Не съм чула. Зададоха им два въпроса и се врътнаха да си ходят

# 42
  • Мнения: X
Записвам се с надеждата в следващия парламент да няма повече еничери.

# 43
  • Мнения: 1 962
Записвам се с надеждата в следващия парламент да няма повече еничери.
ДПС ще са със сигурност вътре.

# 44
  • София
  • Мнения: 527
Записвам се с надеждата в следващия парламент да няма повече еничери.

Това какво са едни черита / на диалект/?

Общи условия

Активация на акаунт