Нашите орхидеи – тема 39

  • 30 592
  • 742
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 329
Не знам тези прелести как успяха да станат такива

# 166
  • Мнения: 75
a.n.d.r.e почвата е торфен субстрат за орхидеи с кори не много големи, перлит и сфагнум мъх. Гниенето с какво мога да го спра? Би ли казала някои подходящи препарати. А по-малка саксия нямам, освен няколко торфени...

Последна редакция: сб, 02 юли 2022, 16:17 от Blue Moon Soul

# 167
  • Мнения: 911
Lilium, прекрасни са, истински ли са,  твои ли са 😆🤩😍😛
Бързо казвай,  магията 😅
Бялата каскадна ли се води...

# 168
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Blue, за саксия можеш да ползваш друг съд, стига да е малък и ако може да е прозрачен (по-удобно е да следиш състоянието на корените), може да е срязана пластмасова бутилка с подходящ размер. Наистина размера на саксията трябва да е малък за да тръгне добре орхидеята. Големите саксии забавят многократно времето за реанимация.

# 169
  • Мнения: 1 329
Мои са, истински са, не знам каква е бялата☺ Подарък от мъжа за осми март преди година, тогава си беше обикновена нормална, сега не знам какво й стана. Просто я предадих в по- голяма саксия и й сложих веднъж от пръчиците тор.

# 170
  • Мнения: 911
А като казваш по- голяма саксия...ф 13 ли имаш предвид или малко по- големите ...
Страхотни са...
Много дълго да те радват..🙂

# 171
  • Мнения: 1 329
Ами не стандартния размер, а следващия, не знам дали е ф 13.

# 172
  • Варна
  • Мнения: 2 034
Хер Александър отново с едно цветче. В тази горещина и на толкова съм доволна. Simple Smile


# 173
  • Мнения: 758
Здравейте, може ли да ми кажете защо ми увяхват цветовете още преди да са се отворили?

# 174
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Здравейте, може ли да ми кажете защо ми увяхват цветовете още преди да са се отворили?
Растението не може да ги изхрани. Друга причина миже да е от преместване / местене на цветето когато е на пъпки. Друго може да е от корените или условията ти на това място, където с орхидеята не ѝ понасят.
Помисли коя може да е причината.

# 175
  • Мнения: 481


Дълго време си ме радваше, но уви цветчетата лека по лека увяхнаха и самите листа (както виждате на снимката) започнаха да придобиват този вид.
Реших днес да я пресадя и закупих субстрат за орхидеи щом я извадих много корени бяха пожълтели, някои от тях добили чак кафеникав цвят… изрязах всичко изсъхнало, та да видим… No Mouth

# 176
  • София
  • Мнения: 3 912
Надявам се не сте отрязали жълтите корени. Пожълтяват, когато не достига светлина до тях. Иначе са си здрави и работещи.

# 177
  • Мнения: 481
Надявам се не сте отрязали жълтите корени. Пожълтяват, когато не достига светлина до тях. Иначе са си здрави и работещи.
Благодаря Ви за информацията!
Отрязах тези по кафеникавите, ох надявам се да не съм направила някоя грешка. Ще си я поливам сега както обикновено и при някакъв резултат ще споделя с Вас тук.

# 178
  • Мнения: 6 388
Ароматни летни цъфки Heart
Скрит текст:




# 179
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Момичета най-сетне си мисля, че мога да потвърдя, че булбестите, дето са катерят една върху друга, в сандъче им е най-хубаво. Поне при мен е така.
Ето я тестовата Брасада - пролетта я извадих за кратко и я по придвижих навътре в сандъчето, но сега съм купила по-голямо и след като приключи цъфтежа смятам да я настаня вътре.

Отдавна не съм се отчитала. Големи благодарности на Floren , че сподели кейките на прекрасния Дендробиум. Мила, чудесен е Heart Eyes и се надявам,че ще му хареса при мен. И трите кейки в момента вече имат нови растежи, дано догодина пак ме зарадват с цъфтеж. Само дето му забравих името Blush ама… да… по-зле ще става Grinning Благодаря още веднъж Hug

Общи условия

Активация на акаунт