Бързи здравословни въпроси и отговори – 35

  • 38 101
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 55 061
Много си добре!

# 706
  • Мнения: 637
НефертитиЯ, всички в къщи сме с подобно замайване при ставане (от 18-годишна до 80-годишен и двама на средна възраст около 50-годишни). Особено лятото става - кръвното ни е ниско по принцип. На брат ми (в чужбина) му обяснили, че е някакво стеснение на съдовете - ама не го слушах внимателно и се чудя сега защо на краката; подобрявали се нещата с тренирана мускултура на краката под коляното. Препоръчали му вода със сол (моята лична лекарка препоръчва айрян със сол, за да не бъде чиста вода).

Глюкозата Ви е под границата, а холестеролът на границата, което не е притеснително изобщо (висок холестерол е към 8-10, а някои хора имат и в пъти над този).

# 707
  • Мнения: 13 935
Не е оптимална такава глюкоза на гладно, ама не е и нещо дето ще разтревожи лекаря ви... Най-добре не се шашкайте докато не видите още 1-2 пъти, може и инцидентно да е било. А и по принцип се спазва към 12 часа без храна преди такива изследвания, може и от това да е излязло толкова.
Инсулин и гликиран не вярвам да ги пуснат по каса така или иначе, а и при проблемен инсулин обикновено и триглицеридите не са красиви хич. А 0,56 си е чудесна стойност дето малко хора виждат такава.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 832
Здравейте,  купувал ли е някой Еластомерна помпа за вливания- Easypump? Откъде в София или онлайн?

# 709
  • Мнения: 3 498
Здравейте,

От няколко седмици имам проблеми със стомаха, като лек, но постояннен гастроинтерит.
Първата седмица не отидох на лекар, сметнах че е вирус и ще мине.., а сега от 2 седмици съм извън страната на почивка...
Смятам че за да е толкова настоятелно е бактерия, а не вирус, но докато не се прибера няма да знам...дали има нещо което мога да взимам, за да облегчи положението още една седмица.

# 710
  • Мнения: 1 331
.

Последна редакция: чт, 18 авг 2022, 20:02 от maq-mi

# 711
  • Мнения: 402
Здравейте. Имам въпрос, извинявам се, че може да ви се стори тъп, но…
Та-в рамките на две седмици ми излиза втори херпес на устата на едно и също място.
Позната ми каза, че вероятно щом имам на устата, не е само там, ами и там долу.
С нов партньор съм, с който правим секс с презерватив. Мисълта ми е - трябва ли да ходя на гинеколог, специално за това? Благодаря ви предварително! 🌻

# 712
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 456
А там долу имаш ли херпес или нямаш?

На мен пък преди седмица ми излезе херпес и на другия ден друг, за пръв път ми се случва тази гадост, егати. Херпесите ме бяха забравили дълго време, обаче последните години се сетиха за мен. Долу никога не съм имала херпеси, мъжът ми изобщо няма подобни проблеми.

# 713
  • Мнения: 55 061
Не, не трябва. Що за глупости ти говори твоята приятелка?!
Ако имаш долу, няма да правиш секс известно време, защото ще заразиш партньора. Но това, че имаш на устните, не значи, че задължително имаш и там долу.

# 714
  • Мнения: 402
Ами нямам… смисъл, никога не съм имала там, и предполагам, че бих усетила, видяла, ако имам. Много рядко ми излизат на устните, но там долу не съм имала. 🤷♀

# 715
  • Мнения: 2 661
Оффф, това “една приятелка каза” ми е най-любимо… Ако имаше херпес долу, повярвай ми, никъв шанс да не избие и да не разбереш, то е ад. И да, по принцип може от едното място да се предаде на другото, но шансът е, ако партньорът ти има на устата и правите орален секс, когато е в активната фаза, т.е. с вече избил или малко преди да избил херпесът на устата. Иначе шанс няма. Херпесът е заразен само като е активен, иначе не е, това си е инфекция, която си стои в организма и не се лекува, просто избива в стресови моменти или при спад на имунната система.
Явно твоята в момента не е ОК и затова те повтаря. Не знам дали го третираш с нещо, но при често рецидивиращи има схеми за лечение с хапчета, които приспиват вируса за дълго време.
Аз самата имам долу, пия си хапчетата и не ми излиза с години, само с мазане не е толкова ефективно.

# 716
  • Мнения: 402
Оффф, това “една приятелка каза” ми е най-любимо… Ако имаше херпес долу, повярвай ми, никъв шанс да не избие и да не разбереш, то е ад. И да, по принцип може от едното място да се предаде на другото, но шансът е, ако партньорът ти има на устата и правите орален секс, когато е в активната фаза, т.е. с вече избил или малко преди да избил херпесът на устата. Иначе шанс няма. Херпесът е заразен само като е активен, иначе не е, това си е инфекция, която си стои в организма и не се лекува, просто избива в стресови моменти или при спад на имунната система.
Явно твоята в момента не е ОК и затова те повтаря. Не знам дали го третираш с нещо, но при често рецидивиращи има схеми за лечение с хапчета, които приспиват вируса за дълго време.
Аз самата имам долу, пия си хапчетата и не ми излиза с години, само с мазане не е толкова ефективно.

Много благодаря за изчерпателния отговор!
Предупредих, че може да ви се стори тъп въпрос, но срам не срам-питам.
Още веднъж благодаря, бъдете здрави! 🌻

# 717
  • Мнения: 434
Здравейте!

Моля за съвет относно крем или свещички за анална раничка, която наскоро се е възпалила така да кажем, заради запек и сега кърви. Знам, че е рана, защото се вижда как мястото е сцепено.

Използвам крем Масту, но няма ефект.

Благодаря предварително!

# 718
  • Мнения: 6 014
Това да не е анална фисура? Ако е така, никакви кремчета няма да помогнат, освен евентуално такива, разработени от проктолог.

# 719
  • Мнения: 12 241
Бих отишла на преглед по най-бързия начин. Трябва да вземеш мерки срещу запека. Иначе пробвай със смрадлика/тетра само изплакване под струя, хладък до студен разтвор, приготвен в съотношението посочено на опаковката.

Общи условия

Активация на акаунт