Бързи здравословни въпроси и отговори – 35

  • 38 098
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 434
Благодаря ви!

Мерки за запека взех, нещата вече са добре там.

ЛЛ ми препоръча към крема да добавя Цикратридина супозитории, нищо не е казвала за преглед изобщо, каза, че се случва на много хора, днес вече има подобрение, надявам се лечението да помогне напълно. Хубав ден!

# 721
  • Мнения: 2 660
На мен Цикатридина супозитории само ми раздразниха още повече. То реално, ако цепнатината е отвън, те не вършат никаква работа. Ако си взела мерки да се мажеш веднага след като е станала раната, шансовете да се оправи са много по-големи.
Ако обаче до 2 седмици нямаш подобрение или се цепне пак, което се случва (от опит), добре е да отидеш на проктолог да те погледне и да изпише някакъв друг мехлем.

# 722
  • Мнения: 2 270
Има ли хора сред потребителите, пишещи в темата, преборили ниското кръвно, възпрепядстващо продуктивността в работна среда? 😕 Някакви други съвети, освен прием на кафе..?

# 723
  • Мнения: 1 265
Преди имаше едни капки по аптеките точно за ниско кръвно. Попитайте ЛЛ или някой фармацевт.

# 724
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 456
Кисело мляко със сол знам аз, може и айрян. Напоследък пия зелен чай, добре ми се отразява. Сигурна ли си, че проблема е само в кръвното, че аз примерно добре си живея с него, но се оказа, че имам нисък хемоглобин и като го вдигнах ми се отрази много добре?

# 725
  • Мнения: 13 932
Има ли хора сред потребителите, пишещи в темата, преборили ниското кръвно, възпрепядстващо продуктивността в работна среда? 😕 Някакви други съвети, освен прием на кафе..?
Направо завидях за работата в която на човек не му се вдига кръвното... Grinning
Постоянно кафета не е опция, разбира се. Може електролити някакви да се пият или просто айрян със сол или 1-2 кристалчета сол във водата за пиене.
Но и аз щях да питам сигурно ли е че проблемът е ниско кръвно и само това? Хемоглобин евентуално нисък, кръвна захар ако играе и пада рязко през деня (доста по-често срещано от ниско кръвно налягане), може и още куп причини за отпадналост да има. Със или без ниското кръвно налягане.
От колко време е това нещо, сега в жегите или и от преди това?

# 726
  • Мнения: 1 431
Може ли да взимам желязо по време на цикъл ? Че е доста обилен сега, въпросът ми ще повлияе ли по някакъв негативен начин ? Иначе си взимам Феротон сашета.

# 727
  • Мнения: 2 660
Не виждам проблем да взимаш желязо по време на цикъл, то при лечебен курс се пие продължително време, няколко месеца и не се спира изобщо.
А и точно по време на цикъл се губи желязо, заради кръвотечението, особено ако е продължителен и обилен, в някои случаи това е причина за ниско желязо и анемия.
Ако не ти дразни стомахът, тъй като железните препарати имат такъв ефект, спокойно може да го пиеш.

# 728
  • Мнения: 1 493
Здравейте. На някоя от вас да й се е случвало да й дойде два пъти цикъла в този месец? В края на май месец бях на гинеколог, всичко е отлично, цитонамазката ми е 2а група. Цикълът си ми идва нормално, трае 5 дни. Юли месец обаче бях на море в Гърция в най-големите жеги с над 40 градуса и 6-7 дни преди датата на цикъла ми зацапваше. Дойде ми на 30-ти ден при положение, че ми идва на 25-26 по принцип. Точно като ми свърши ми се подухс гърдите и имах розово зацапване (овулация) и от там до вчера леко зацапване кафеникаво. И днес ми дойде отново на 19 ден. На работа в последните два месеца преживях доста стрес. Утре ще звънна на гинеколожката. Моля споделете имали ли сте същите проблеми и каква е била причината. Благодаря!

# 729
  • Мнения: 39 787
Знам, че ако веднъж годишно има някаква аномалия се приема за нещо нормално. Но, все пак това ми е казвано след преглед от гинеколог и не открил причина за доста по- ранен цикъл.

# 730
  • Мнения: 454
Здравейте на всички, хематолозите ли са тези, които отговарят за лимфните възли и за жлезите?

# 731
  • Мнения: 2 208
За лимфни възли и проблеми с кръвта общо казано-хематолог, за щитовидна ендокринолог.

# 732
  • Мнения: 454
За лимфни възли и проблеми с кръвта общо казано-хематолог, за щитовидна ендокринолог.
Благодаря ти!

# 733
  • Мнения: 2 270
Благодаря ви, момичета.. 🤍 Не се бях замисляла, че проблемът може да е нисък хемоглобин. Ще взема мерки. 🤗

# 734
  • Мнения: 4 063
От доста време (месеци, може би скоро даже година) ме сърби под коляното на единия крак, на едно и също място (мускул или сухожилие, не съм сигурна) не виждам зачервяване или подуване, няма болка. Просто веднъж на ден имам страшен сърбеж там. Някакви идеи или какъв специалист трябва евентуално да посетя?

Общи условия

Активация на акаунт