Отговори
# 15
  • Мнения: 4 192
Само купешка пластмасова еднократна бутилка за вода ли може? /Аз вече влизам в етапа на тоталната изтрещялост/. Тя има метална непрозрачна, за многократна употреба- дали става? /Вътре може да има навити на руло непромокаеми пищови!/

# 16
  • София
  • Мнения: 4 557
Май няма почивка между частите или поне аз съм останала с такова впечатление Thinking

Девойката вчера си чете произведенията от 6 и 7 клас. После прави тестовете от справочника. Та прилично се справя с литературните въпроси. Граматическите - има проблясъци. Аз съм една идея по-спокойна за бел сега. Няма да е с макс точки. Но може да хване приличен резулат 70, дори и 80.

# 17
  • София
  • Мнения: 755
Да имат късмет децата! Да са спокойни !

Ра, успех на вас!
Според мен след първи модул може да се ходи до тоалетна. На втори модул след като минат 60 мин.
Пише го в инструктажа - след 60 мин. на частта.
Допълвам се
bora, поздравления за заглавието! Дано така и да стане, стискам палци Heart Eyes

У нас цари спокойствие, примесено с много нежни прегръдки. Час, по час ме прегръща, дава ми целувки .... явно му е напрегнато и детското се обажда. Това не му е обичайното състояние. Чете си произведенията.

Последна редакция: пн, 13 юни 2022, 08:40 от ims

# 18
  • Варна
  • Мнения: 932
Наследниците спят. Седмокласникът няма за къде да бърза, деветокласникът се прибра снощи късно от поредното състезание. Вкъщи е тихо и спокойно.
Доколко разбрах от директора, между двете части има почивка и може да се ползва тоалетна, преди това - не. Тъй като при големия ми син квестори много си говорели и шумът му пречел, питах директора дали им напомнят да пазят тишина. Той каза, че ако има проблеми, в тази почивка ученик може да потърси някого и да се оплаче. Но седмокласникът ми не е от притеснителните, за разлика от брат си, ако някой му пречи, ще ги строи на бързо. На едната матура са доста деца от класа в една стая. Дано не направят някоя глупост

# 19
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 670
И аз да се запиша в новата тема!
Вчера с набора изчетохме инструктажа. Днес отново влизам в Пирогов да ме закърпят и ще излезна в сряда. Дадох наставления на ММ относно НВО и придвижването и на двамата, че имам и 10-класничка, която също се тресе от нерви. Прегърнах набора и му пожелах спокойствие и успех!

Успех на всички деца през тази седмица! 🍀

# 20
  • Мнения: 2 417
Благодаря за новата тема!И при нас гонитбата е между 70_80т.Каквото-такова,постара се,каквото успя да научи -научи го.Гордея се с него за положените усилия и вчера му го казах,а той заяви,че още не е блеснал и почти цял ден решава тестове,мъдри тези(поразвалил ги е),та така-в очакване сме.
Нина,стискам ти палци!
Здраве на всички и късмет!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 557
Нина, ra2, прегръдки и на вас.

Детското се обади май и при моята... помоли ме да не ходя в офиса, а да стоя в нас и да я изпратя на изпитите. За утре няма проблем, но за четвъртък ще трябва баща й да се включи в утехите и изпращането.

# 22
  • Мнения: 2 111
Нинка, да мине всичко както трябва, не се притеснявай за друго, а и все пак има телефони, ще прозвъниш по някое време.

# 23
  • Мнения: 688
Ех че хубаво заглавие на темата Purple Heart Дори да се доближат до заветните 100т. пак е нещо. Сигурна съм че децата ще се справят, щом са положили усилия.
На всички желая най-вече спокойствие и късмет, другото зависи от тях самите Hug

# 24
  • Мнения: 662
Добро утро! Късмет на всички деца!
Набора уж спокоен но се събуди тази сутрин със херпес (стресница).
Да минава тази седмица по бързо, че и на мен вече ми писна.🥴 Вчера направих резервация за лятната почивка и всичко останало е само подробности 🥳

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Наборът толкова се е притеснил, че още си спинка...Ще взема да го събудя, че има да ми се кокори довечера.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Успех на децата и разум на МОН!

# 27
  • Мнения: 318
При нас за сега няма паника .Казах му ,че е все едно прави контролно при класната и той ми каза ,че според него на класната са по -трудни от това ,което ще им се падне утре.Laughing  И ние сме между 70-80т. каквото направи това е ,колкото и да са подготвени децата фактора стрес винаги може да им изиграе лоша шега.Пример в 4клас на приемен изпит в ПМГ се излага тотално ,прибира се в къщи с листа и ги решава от до без грешка.Късмет на всички деца !Важното е да са здрави Relaxed

# 28
  • София
  • Мнения: 6 175
Хайде да е на късмет новата тема!

Сутринта се умилих и предложих да му закопчая копчето на тениската - сопна ми се, че можел сам. Ама като посегнах, видях че си е облякал и потник и го питам защо си е облякал потник посред лято? Втори път ми се сопна, че навън било студено. Предложих да дам суичър, на което ми отговори: "Какъв суичър, сама каза, че е лято?" Аз взех да се хиля и разказах вица, за майката която сложила килограм пирони в раницата на сина си, а ММ каза: "Утре на всички ще им се скара и ще им обясни как трябва да протича изпита и какви би следвало да са правилните отговори".

# 29
  • София
  • Мнения: 3 054
Bora, страхотно заглавие! Толкоз дъжд се изсипа, че няма как да не им е "по вода".

Вчера наборката прави едно старо НВО с преразказа и всичко. Притесних се, че ако много го обърка, ще се депресира. Ами, обърка всичко, което можеше да обърка по първата част и написа чудесен преразказ (на "Бабата, която обичаше котките") с всякакви подробности, които не вярвах, че могат да бъдат запомнени, докато ѝ го четях. Но така, де, ако хареса текста, получават се нещата (е, получават се за максимум, максимум 30-тина точки, де, има си пропуснати запетайки, объркани пълни членове, задраскано, редактирано, мазано, грознопис, всич-ко). Обаче, ако не "стигне до нея" - лошо и непредвидимо.
Така че...МОН-ски експерти (или каквито сте там), четете ги тези текстове внимателно, избирайте ги мъдро, хиляди детски съдби са във ваши ръце в момента!
Днес има урок по БЕЛ, май е по-скоро мотивационен, отколкото обучителен. Така решили с госпожата, нека се видят.

Общи условия

Активация на акаунт