Гола чутуро

  • 55 484
  • 1 703
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Така бях наречена днес от собствената си майка.
Поводът е,че се ядоса,защото със сина ми се закачахме и явно я раздразнихме.
Подигра се с най-голямата ми болка в живота,имам тежки заболявания и изглеждам по този начин:

Не за пръв път имам проблеми вкъщи,в момента крещят,че се държа така,защото ме били гледали.
Имах ТЕЛК 56%,намалиха го на 0%,въпреки че съм с астма на алергична основа,тотална хистеректомия,премахната щитовидна жлеза, улцерозен колит и т.н. и т.н.
Имахме сериозен скандал преди време,направих криза със задух и извиках и полиция и бърза помощ,защото баща ми ме удари.
Искам да попитам какво мога да направя,бях ходила в Деметра,казаха,че някой трябва да ми заплашва живота,за да ми предоставят жилище.
Бях заведена насила в психиатрията от майка ми,която твърдеше,че полицията я е посъветвала и са ѝ казали,че ще ѝ съдействат.
Неведнъж е казвала,че болните хора нямат място при здравите,че ако зависи от нея,ще ме прати в хоспис.
Пред психиатрите твърдеше,че се държа ненормално.
Което не е вярно,след разговор с трима психиатри ѝ казаха,че това тяхното е домашен тормоз.
Изскочи,псува,кълна лекарката,която ѝ го каза и понеже жената е млада,ѝ пожела да има също толкова болни деца и да е на нейното място.
Да види какво е.

Изключително озлобени са към мен.
Да,живеем със сина ми при тях,но аз в моментите,когато съм малко по-добре,работя.От Нова година работя почти без почивка.
Но след операциите и в моменти на тежки кризи,съм била наричана от баща си"търтей" и "мръсница" и т.н.
Нямам как да си позволя самостоятелна квартира,за общинско жилище нямам голям шанс,просто защото съм с едно дете.
Ходих в агенцията за закрила на детето,предложиха да идва у нас социален работник,да подобрял обстановката,не знам какво,не знам що.
Нямам и зъби,от болести се строшиха и ми остана само 3 в устата.
Изключително тежко ми е начина,по който изглеждам,тя го знае.Явно до такава степен вече изпитват непоносимост и нетърпимост,просто не знам вече какво да правя.
Моля някой да ми даде съвет.

# 1
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Да се махнеш от тази токсична среда, защото само ти смучат от енергията и трупаш болест след болест и след време....

# 2
  • Мнения: 2 695
Нямам съвет... съжалявам. Pensive Прегръщам те!

# 3
  • Мнения: 18 298
Мария, нали имаше приятел, не може ли да идете при него?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Мария, нали имаше приятел, не може ли да идете при него?
Той не искаше да отида защото детето беше малко.
Сега имам котка,щяла да им надере мебелите.
Майка му иска да отида,защото аз а водих по лекари и бях до нея и когато беше с инсулт,и когато беше с пневмония и отрицателен тест за Ковид,но ми дава съвети да махна котката.
Няма как да се разделя с това животинче.Докато сме живи,ще сме заедно.
Съмнявам се,че и детето не искаше навремето.

# 5
  • Мнения: 18 298
Детето не иска да те обиждат. Не търпи заради котката.

# 6
  • Мнения: 5 242
Съжалявам за ситуацията, в която си. Имам и дете и 2 котки и куче... не знам как бих ги оставила, но сигурно щях да го направя в името на собственото си здраве. Дали ще си добре при приятеля ти?

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Синът ми няма да дойде с мен.
Иска да остане при баба си и дядо си.
Котката нито мога да оставя,нито ще е добре дошла с мен.

За приятеля ми вече не знам какво иска.
Вече май са седем години уж заедно поотделно.

Как мога да изискам от родителите си малко уважение?
В психиатрията ми обясниха след всяка такава случка трябва да пускам жалби в полицията и че няма как човек,който не се води на отчет,да бъде заведен насила от полицията при тях.
Излиза,че майка ми е ме излъгала.

За съжаление полицаите,които дойдоха,доста говориха и с родителите ми,и с мен.И малко омаловажиха ситуацията,казаха ми,че всички родители били такива,да си стоя в стаята,да не общувам с тях,да съм подадяла документи за общинско жилище...
И това беше.

# 8
  • Мнения: 2 621
Това звучи кошмарно.
Как виждам аз нещата:
Явно родителите ти са озлобени към теб, заради това, че се налага да се грижат за теб и за детето ти.Затова се държат по този ужасен и грозен начин с теб.
Защо ти си позволила да се стигне до това.
Няма начин, да няма начин!
Обърни се към социални, закрила на детето и всяка институция за която се сетиш.Анимус например!??
Ако трябва свържи се с адвокат.И във форума има.Проучи какви ходове имаш.Нали имаш епикризи от болици, и документи от психиатрите.
И детето ти е свидетел на това цялото нещо.Можеш да докажеш под какъв тормоз живееш.

Искрено съжалявам за това, през което се е налагало и се налага да минаваш!
Но ти единствено сама можеш да промениш нещата, не си мисли, че нямаш избор...Всеки има избор за всичко..Само да иска!
Желая ти успех, и дано скоро се спасиш!❤️

# 9
  • Мнения: 2 463
Добре де, наистина ли не можеш да си позволиш да наемеш една малка гарсониера? Или поне таванска стая?

# 10
  • Мнения: 5 662
Мария, гуш!

# 11
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Явно родителите ти са озлобени към теб, заради това, че се налага да се грижат за теб и за детето ти.Затова се държат по този ужасен и грозен начин с теб.
Аз пък имам усещане, че родителите й винаги са били такива...Ако цял живот са я мачкали - нормално да е израстнала без съпротивителни сили, което й се е отразило на целия живот. Болестите не идват от нищото. Те са външен израз на виковете на душата и сърцето....

# 12
  • Мнения: X
Мария, за да се измъкнеш, трябва да имаш редовни доходи, с които да можеш да се издържаш. Имаш ли възможност за постоянна работа?

# 13
  • Мнения: 2 621
Явно родителите ти са озлобени към теб, заради това, че се налага да се грижат за теб и за детето ти.Затова се държат по този ужасен и грозен начин с теб.
Аз пък имам усещане, че родителите й винаги са били такива...Ако цял живот са я мачкали - нормално да е израстнала без съпротивителни сили, което й се е отразило на целия живот. Болестите не идват от нищото. Те са външен израз на виковете на душата и сърцето....
Съгласна съм, че тялото е огледало на душата, но човек винаги може да се справи с дадена ситуация, ако пожелае.Всичко зависи единствено и само от нея.
Аз също съм израснала в токсична среда.Почти цялото ми детство е спомени за пиянски вечери, псувни, заплахи, бой и т.н..Грозна история.
Но рано съм се осъзнала, и съм поела живота си в ръце.От 16 годишна се издържам сама.
Така, че осъзнаването навреме е от съществено значение.

# 14
  • Мнения: 11 970
1. За косата опитайте да правите маски и да миете с хума и оцет.
2. За другото - как така при два отстранени органа 0%? То не, че има смисъл, ако са под 50%, но пък 0?
Относно жилището - кандидатствайте за социално жилище. Не знам в кой град сте, но като човек с болести и намалена работоспособност, плюс че сте самотна майка имате предимство за настаняване в социално жилище. Наемът е минимален.
Не знам на колко е детето, но не мисля, че има право да Ви спира да се изнесете заедно, както и смятам, че не е добре за него да е свидетел на отношението на родителите Ви към Вас, все пак Вие сте майка му.

Общи условия

Активация на акаунт