Гола чутуро

  • 55 531
  • 1 703
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Естествено,че ми е ясно положението.
Родителите ми дават голяма част от своите доходи за детето.
Да,те са повече време с него,още когато беше на година и седем месеца,започнах да работя извън града и те го гледаха.

Предлага се повече физическа работа и не е въпросът само да я намеря,а да мога да я върша.Хранителен магазин и някакво производство не са вариант.
Офис сътрудник е подходяща позиция,но се изисква на повечето места английски език,а аз съм с немски.
Опитах в кол център с немски,не съм явно за тази работа.

# 31
  • Мнения: 18 324
Мария, душа, всеки те командва теб - родителите ти и хлапето. Помня, че още миналата година искаше да отидеш при мъжа, но то не даваше. Стегни се! Не давай друг да ти определя живота, особено 16-годишен момък.
Не го учи да бъде егоист. Там те тормозят, а той няма проблем синчето?

# 32
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 846
А и...човек,който е живял изцяло сам,който има и проблем с алкохола на моменти...Не вярвам да свикне,честно.Саможив е.Не съм сигурна,че и да отида,ще може да живеем заедно дълго.
Това е гаджето?! Да не стане скок от трън та на глог.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Мария, душа, всеки те командва теб - родителите ти и хлапето. Помня, че още миналата година искаше да отидеш при мъжа, но то не даваше. Стегни се! Не давай друг да ти определя живота, особено 16-годишен момък.
В момента,в който кажа,че ще се махна,той започва"Не,бащата го няма,няма да понеса да я няма и майката."

Джулая,като нищо ще стане от трън на глог.Вечерта преди да изпишат майка му с инсулт,беше Коледа и гадината се напи.Нямаше кой друг да отиде да я вземе,тръгнах сама,той някак събра сили и ме настигна.Не вярвам,че мога да разчитам на него,през целия път ми се жалваше как повръщал и му било зле.
Направо...за него сама съм си виновна.

# 34
  • Мнения: 18 324
Ами да дойде с теб.
Ти го жалиш, но той теб не.

# 35
  • Мнения: X
Тя, Мария, всички жали, но е време да пожали себе си.
Най-добре помисли какво можеш да работиш. Постарай се да намериш такава работа. След това си вземи под наем една таванска стаичка и като толкова не иска синът ти, остави го при баба му и дядо му. Не е малък. На 16 има право да приключи с училище и да започне да работи. Не го оставяй да ти скача по главата. Не мисля, че имаш друг вариант за спасение.

# 36
  • Мнения: 2 483
Мъчно ми е за теб. И сина, и родителите, и гаджето - всеки дърпа чергата към себе си и гледа на него да му е добре.
При пияндурник не отивам, тази опция отпада. Нямаш ли наследствен имот, нещо, някъде, където да отидеш срещу символичен наем на роднини? Пак казвам, махни се от този дом. Пък ако искаш, всеки ден ходи да нагледаш котака, сина и родителите. Навремето живях на таванска гарсониера, сама, може би най-щастливото време от живота ми.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Като студентка живеех в общежития и квартири и беше чудесно.

Проблемът с работата е сериозен,опитвах всякакви варианти.Здравословните проблеми са голяма спънка за професионална реализация,един млад лекар от ИСУЛ,който за съжаление почина от рак,често споделяше в социалните мрежи как му отказват работно място заради заболяването.Беше ми лекуващ лекар в ИСУЛ,за съжаление хроничните заболявания само се поддържат и щом му тръгне на човек с болести,те си следват една след друга.

# 38
  • Мнения: 3 369
Казваш, че си с добър немски. Мислила ли си за емиграция?
Питай в Бюрото по труда, за да не те излъжат посредници и т.н.
Аз така избягах и се спасих в противен случай майка ми щеше да ме изхвърли на улицата.
Не всеки родител с удоволствие дондурка пълнолетно "дете", че и внуче.
Нормално е родителите ти да са се озлбили, защото вместо да се грижат за себе си като двойка трябва и вас да обгрижват. Това обаче не значи, че оправдавам тормоза им спрямо теб... но, за да спре това ... ти трябва да се махнеш от там. Веднага.

# 39
  • Мнения: 821
Мария, защо в кол център не е за теб? В момента с немски се търсят много хора и на всички места е за минимум 2000 чисто заплата. Може да си работиш и от вкъщи. Не е хубаво да губиш навици за работа. Родителите ти не са вечни и няма да ви помагат вечно. А това гадже го пиши бегал. В една тема детето му пречеше, сега котката… нищо не е вашето.

Родителите ти също не са стока, но ти си се поставила в позиция да си зависима. Веднага трябва да напуснеш комфортната си зона и да започнеш да се самоиздържаш. Няма ли квартири, в които да си наемеш само стая, а сметките да ги делиш с другите съквартиранти?

# 40
  • Мнения: 3 250
Ако наистина искаше да се махнеш, щеше да си приела каквато й да е работа.
ТЕЛК-ът казвал, че не можело това, не можело онова.
Ти ТЕЛК в момента нямаш!
Бензиностанция не може, магазин не може, не било по специалността, колцентъра не може.
Какво може?
Да си стоиш в стаята с безценната котка, 16 годишния син и гадже алкохолик.
Намери си истинска работа и всичко ще се оправи.
Казвам ти как стоят нещата, съчувствие си получила достатъчно.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 36 639
За съжаление, аз виждам една торба оправдания и оплаквания, но нищо реално. Чакай да попитам, защо на бензиностанция не може? Бившият ми работи на няколко, не беше физически труд. Какъв е проблемът там? И какво значи "колцентърът не е за мен"? И аз мислех, че физическият нископлатен труд не е за мен ама като се видях на зор знаеш ли как набързо го заработих? Айде, ти физически не можеш, но изброените две неща по-горе защо отпаднаха?

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,съгласна съм.
На бензиностанция се стои много време прав.
Имам подагра и краката ми за няколко часа без сядане се надуват много.Просто ако изкарам някак смяна 12 часа права,на другия ден вероятно ще съм в болнични.
Човек си преценява може или не може.
Опитвала съм в хранителен магазин.Вдигат всичко,включетелно каси бира и минерални води по 11 литра.
И в крайна сметка работя.Почти нямам почивни дни,понякога и по 12 часа съм навън,от едното работно място отивам на другото...
Но това е ако колитът не е много активен.
С над 60 кървавослузни диарипни изхождания,глад,кръвна захар 3 и под 3,неминуемо се стига до болницата,системи и т.н.
И така или иначе се ползват болнични.Не един работодател е прекъсвал договора заради многото взето болнични.
Две от операциите бяха докато бях на едно и също работно място,работодателят ме освободи при първа възможност.
Аз лично си знам състоянието и възможностите и не се хвърлям на неща,които знам,че не са ми по силите.

Последна редакция: пт, 21 окт 2022, 07:15 от mariqivanova799

# 43
  • Мнения: 18 324
Момичета, стаи, квартири и тавани не са за нея. Момченцето няма да поиска там и тя ще си стои с него при техните.
То искаше и семейни моменти с бившия и те се събираха да карат празниците заедно, докато настоящият стоеше напъден отстрани. Дали бихме приели така гаджето ни да се събира с бивш партньор за Коледа - не. Бива да сме постоянно на женска страна, но Мария си самосаботира връзката. Не знам колко е алкохолик (ако действително е, разбирам, но ако веднъж - дваж се бил напил, смятам, че не е същото като алкохолик), тя там си преценява.
Миналата година версията беше, че той иска да са заедно, но синът й не е съгласен. Ми стой си тогава да те обиждат вашите, като така смяташ за правилно. Не искаш да носиш отговорност за живота си, оправдаваш се с едно дете - добре, така си решила. Но защо се оплакваш?
Според мен иди пробвай да живееш с дългогодишния си приятел - щото той не е някакъв хванат от улицата алкохолик, дето те карам да живееш с него, понеже съм особено злонамерена форумка, както ще кажат някои Smiling Imp, а ти си доброволно във връзка с него от години и сама си си го харесала такъв, какъвто е (както и обратното), ако не стане - тогава винаги можеш да потърсиш таванчета, килерчета и др. опции за самостоятелно настаняване. Какво ще загубиш? Ами ако се получи?
Не си позволяваш да бъдеш щастлива, така мисля, докато те чета.

# 44
  • Мнения: 3 369
Аз също съм с една камара болести, които реално биха ми попречили да работя. Отидох обаче на лекар и намерихме решение и си бачкам. В противен случай щяха да ми издадат документ, дето пише какво и мога и не мога в моето състояние. Имам изписана терапия, но не и забрана да работя. Без документ нямам право да си избирам какво мога и не мога.
Май и за теб се отнася същото.

Общи условия

Активация на акаунт