Косопад - тема 23

  • 32 409
  • 759
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 975
При феритин под 60 е косопадът, аз бях с 2, сега към 10
Феритин не трябва ли да е нисък? Знам, че реф.стойности са между 30-150, но заради Ковид се повишава. Затова даваха лекарства за разреждане на кръвта за да го държат под 50. Един вид е полезно да е нисък вместо висок?

# 106
  • Мнения: 23 410
Не, за пръв път чувам.

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 4 110
Не, не трябва да е нисък феритинът, над 70, предполагам ако е много над нормата също не е ОК, ама то сигурно бая желязо трябва са си погълнал, аз вече месеци пия и едвам се докопах до 10 феритин, мечтая за 100, ама надали….

# 108
  • Мнения: 975
На мен лекари от Ковид отделение ми казаха, че Феритина е добре когато е под 50.

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 4 110
По принцип феритинът се покачва при възпалителен процес, ама при здрав човек 50 не е особено голяма стойност, в двете лаборатории, където съм изследвала референтните стойности бяха 5-200 и 15-230, както при всичко друго златната среда е най-добре, така че за мен оптимален резултат е поне 70-80, че и 100

# 110
  • Мнения: 27 931
И аз целя на първо време да се "докопам" до феритин поне 70, а иначе ще съм най-доволна при стойност 100.
Да, феритинът може да се повиши при възпалителни процес, но никога не е фалшиво понижен. Аз си следя редовно железния панел и се ориентирам чудесно дали се покачва от желязото, което пия или от друго (а не съм и боледувала след ковид в края на 2020 г).🙂 По принцип, нали затова се дефинира целия железен панел? Предполагам, че при повишен феритин заради ковид, едва ли и желязото ще е нагоре, и хемоглобинът, а и другите кръвни показатели (особено имащи общо с железния панел) едва ли ще показват, че сме вдигнали желязото и чак сме се претоварили с желязо...😉
Не знам и феритинът да има някаква връзка конкретно с кръворазреждащите...Има си други показатели на кръвта, които се следят, за да се прецени дали трябва да се включи медикамент за разреждане.

# 111
  • Мнения: 975
До колкото знам, колкото по-разредена е кръвта толкова хемоглобина и феритина са по-ниски. За пример бременните са с разредена кръв поради увеличеният и обем за сметка на съдържанието. Но при Ковид целта на лекарите е разреждане на кръвта. Също ми е интересно къде е златната среда във връзка с косопада. Желязото ми е на долна граница, и сега разбирам че това също е от значение за косата. Хемоглобина е добре, но според мен е така заради високият Б12. Над горна граница. Запасите от Желязо много трудно се натрупват.

# 112
  • Мнения: 144
И аз това питам каква е златната среда на желязо при косопад или си е може би и индивидуално, до организма

# 113
  • Мнения: 39 740
Няколко пъти казвам, че при всеки е различно и давам пример с приятелка- цял живот анемчна и никога не е имала косопад, но роди преждевременно и двата пъти в следствие на анемията.

# 114
  • Мнения: 4 853
Момичета, как пиете Сорбифера? Взех го на гладно вечерта и сега стомахът се скъсва да ме боли, та чак ми се гади. Хапнах, но пак ми е зле. А са ми казвали, че желязо най-добре се усвоява на гладно... Май с храна ще го почвам.

# 115
  • Мнения: 27 931
Вечер на гладно, но малко преди лягане. Аз нямам абсолютно никакви неразположения (по принцип, при бавното освобождаване се минимизират максимално). Но аз нямам проблемен стомах и никакви лекарства не помня да са ми въздействащи в посока болки в корема...

# 116
  • Бургас
  • Мнения: 4 110
Аз пия сутрин 1 като стана на гладно и вечер 2 преди лягане, нямам проблеми със стомаха никакви, и при мен лекарства почти никога не са  ми се отразявали зле на стомаха

# 117
  • Мнения: 27 931
От няколко дни си правя кефир.🙂 Четох доста, казват, че освен многото му други ползи, помагал да се образуват витамини от Б-групата и биотин и помагал за по-добър вид на коса, кожа и нокти. Естествено, не може да се разчита само на кефира за по-добър вид на косата, но реших да го спомена. Може да е полезно на някого.🙂

# 118
  • Мнения: 865
Видяли ли сте ефект от рицин?

# 119
  • Мнения: 10 353
Не. Реално ефекта от всяко едно масло или комбинация от масла би бил същия. Не трябва да е точно рициново. Писала съм и преди. Имам колежки индийки, от тях знам че си мажат косите с Mustard oil (синапено масло някой го преведе преди време). Така че всеки решава да вярва в каквото си прецени. Рициновото трудно се отмива. Гъсто е. Поне няма да навреди. Хубава поддръжка на косата е, но кой знае какво не очаквайте.

Общи условия

Активация на акаунт