Пътуване до Кушадасъ,Турция

  • 3 912
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейтее,група! Предстои ми пътуване до Кушадасъ,но никога не съм ходила в Турция. Искам да пътувам с кола и въпроса ми е има ли възможност да не се прикачвам на ферибот? И кой път е по-кратък? Няма да откажа и по близки варианти до България!!!

# 1
  • Мнения: 3 730
Може и без ферибот (по новият мост).
Ние лично пътувахме по маршрут само с магистрали. Много по-удобно и бързо, но и най-скъпо (около 600лири в посока).

# 2
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Възможностите са две. Или обикаляш през Истанбул или по новия мост на Чанаккале. Зависи как си решила да направиш пътуването.
Не знам откъде ще тръгвате от България, но разстоянието може да е над 1000 километра. Може и по магистрала, може и по крайбрежния път. На места движението е много натоварено. Покрай пътя има стотици магазини и сергии за маслини, ресторантчета и всякакви други неща. Цените са много прилични. Добре е да си оставите малко време и за това.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Ферито си е гот атракция , милиони хора/коли го ползват с кеф.
А за страхуващите , се над Босфора има 3 моста и от три месеца и новия мост над Дарданелите , т.е. МОЖЕ БЕЗ ферита Simple Smile
Лична препоръка - В едната посока минете през ИСТАНБУЛ и Босфора , а в другата през Чанак Кале и Дарданелите , така ще видите много повече неща.Ако не бързате и искате да спестите 50тина лева има алтернативни пътища БЕЗ толове . Те не че са много по бавни и по алтернативните немагистрални пътрища турците си пердашат с 120 , че и 140 Simple Smile Виж без мост/фери такси НЕ МОЖЕ Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 3 159
Ако искате да стигнете максимално бързо и гладко - препоръчвам маршрута през Истанбул и оттам към Бурса и Измир. Ако искате да пътувате бавно и да спирате в селца - Одрин-Гелиболу и след това имате пак бърз и бавен вариант.
Ние сме с деца, така че търсим бързо и лесно, магистралата е с 200 км повече път, но много по-бързо и ненатоварващо за шофьорите.

# 5
  • Мнения: 3 137
Нелка, защо през Инстанбул е за предпочитане? На картата ми излиза със 100 км повече, а и влизането и движението в Истанбул не води ли до голямо забавяне, обикновено е много натоварено там?

Искам и друго да питам, при пътуване с автомобил до Кушадасъ спирате ли да нощувате някъде и къде?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 159
Ако заобиколите през най-северния мост Явуз Султан, няма истанбулски трафик. Общо взето, от София до Кушадасъ не се слиза от магистрала освен около границата. Ама истинска, не двулентов междуградски път с ограничения на всеки километър.
Таксите в момента са около 600 лири  в посока доколкото знам.

# 7
  • Мнения: 3 730
Нелка, защо през Инстанбул е за предпочитане? На картата ми излиза със 100 км повече, а и влизането и движението в Истанбул не води ли до голямо забавяне, обикновено е много натоварено там?

Искам и друго да питам, при пътуване с автомобил до Кушадасъ спирате ли да нощувате някъде и къде?
По маршрута, който съм качила по-горе не се влиза в Истанбул. Няма никакво движение по моста. Изключително лек маршрут е. Ние пътувахме до Дидим и на отиване си направихме 2 нощувки, но не заради пътя, а ей така да се разнообразим. Спряхме в Чорлу и Измир.
На връщане бяхме без нощувка. По този маршрут не се и налага. Тръгнахме в 7:45 от хотела и в 15:15ч вече бяхме седнали да ядем в центъра на Одрин. После ни оставаха само още 100км да се приберем, но на нас ни е близо Лесово 🙂

# 8
  • Мнения: 7
Здравейте дали някой е пътувал тази година до Кушадасъ. Интересува ме пътят

Общи условия

Активация на акаунт