Студенти в Нидерландия - 13

  • 52 389
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 517
Пак да помоля, някой има ли възможност тези дни да направи един оглед в Айндховен? На дъщеря ми ще й връчват дипломите и не можеда лети. Ще изтървем студиото, ако не е измама разбира се.

# 76
  • Мнения: 1 276
При нас дори и ламинат нямаше.В групата на българите в Амстердам, ни препоръчаха момче, което извършва такива услуги, разбрахме се с него. Сложи ламината и корнизи. С буса напазаруваха с детето от Икеа и няколко магазина за мебели втора ръка. Това, което му платихме беше значително по-малко от разходите, които щяхме да направим ако беше тръгнал някой от нас.Синът ми сам се оправяше и беше пълна изненада за нас, че пода е на цимент.Хладилникът си го купи от друг студент, който се местеше, беше ползван 3 месеца. Пристигна в Амстердам в събота, в следващата събота стаята беше готова.От тук тръгна с комплект чаршафи и надуваем матрак.

Последна редакция: пн, 20 юни 2022, 18:37 от охлювчетоо

# 77
  • Мнения: 1 988
Здравейте, в предишната тема, според мен, имаше информация, че при кандидатстване за финансиране от DUО и за наети родители е по-добре да се предостави „Удостоверение  за декларирани данни по ЗДДФЛ“ от НАП, отколкото от работодателя.Справката трябва да бъде за доходите на двамата родители за предходните 2 календарни години (преведено на английски).
Правилно ли съм разбрала, че справка от работодателя вече не върши работа или не?

Последна редакция: пн, 20 юни 2022, 09:41 от VAVA

# 78
  • Мнения: 233
Пак да помоля, някой има ли възможност тези дни да направи един оглед в Айндховен? На дъщеря ми ще й връчват дипломите и не можеда лети. Ще изтървем студиото, ако не е измама разбира се.
Ох много ми се иска да ви помогна , но студента каза ,че сега е най натоварената част  от годината. Предават и защитават проекти-индивидуален и общ .Но пишете на лични къде е огледа и ако е близо до него ,може да опита,но нищо не обещавам.!!!

# 79
  • Мнения: 2 123
Здравейте на всички,
Синът ми е приет в Saxion Enschede.

Каква специалност е?
Има ли там проблеми с настаняването?

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 4 116
Във всички холандски университетски градове ли има този огромен проблем с квартирите, в Айндховен ли е най-трагично положението

# 81
  • Мнения: 6 586
..като най-трагично всеки ще ви формулира различно място-според това къде той търси.

# 82
  • Мнения: 14
И в Лайден не е по-различно. От три месеца търсим стая и дори до оглед не сме стигали. Просто е отчайващо!

# 83
  • Мнения: 1 712
Здравейте на всички,
Синът ми е приет в Saxion Enschede.

Каква специалност е?
Има ли там проблеми с настаняването?



Creative media and game technologies

Веднага след интервюто подадохме молба за стая към университета(за първата година) и до 15.05 трябваше
да платим два наема и депозит и подписа договор.
Сега очаква в началото на юли да получи информация в коя сграда ще бъде.

# 84
  • Мнения: 5 431
G.D.,
Кой месец пътувахте без опашки по този маршрут?
Опашката идва , от това че Сърбия не е ЕС и има граница. Опциите са или границата с Унгария или Хърватска. Всъшност потоците към южната ни съседка , идват от всички западни държави , по всички възможни маршрути и август е най- тежък.
В последните години през зимите започнахме да избягваме маршрута Хърватска , Словения, после се влиза в Австрия през един дълъг тунел , цепещ планината и при зимни условия , започнахме да го избягваме този маршрут.
Но няма да се учудя, ако хурватите работят по- бързо на границата от унгарците.
Иначе когато започнат ваканциите на училищата в Европа , по пътищата сме попадали в задръствания с часове.

Бубето,
Само в Сърбия не е желателно да си ползвате интернета. Във всяка друга държава, като се изморите, ще си намерите място да спите. От държавите, през които ще преминете в Нидерландия е най- скъпо, така че няма какво да ви уплаши.


Рос, ние пътуваме  септември обикновено, сега ще пътуваме юли в началото . Без унгарци по пътя е съвсем различно. Караванкен тунел на нас много ни каресва, Австрия се минава за отрицателно време.  На Хърватска не сме чакали до сега, може би имат някакви споразумения със сърбите. Унгарците обаче ... май месец мой колега откара 6 часа на границата им.
VAVA, точно така. Вади таз исправка в НАП, превеждай и пращай на студента.

Последна редакция: пн, 20 юни 2022, 11:58 от G..D..

# 85
  • София
  • Мнения: 946
Според цитирани и тук статии, университетите в Нидерландия препоръчват на международните студенти, ако не са намерили квартира, да не идват в страната. Вашите младежи имат ли подсигурен резервен вариант за уни в България или другаде? Кандидатстват ли паралелно и на други места? Какво се случва, ако наистина не се намери вариант за настаняване в NL до началото  на учебната година- много ще е разочароващо…

За границите: още преди 20 години, когато пътувахме много с кола, винаги  най-много се чакаше на унгарската граница, винаги. И на българската на връщане! Simple Smile

# 86
  • Мнения: 6 586
А ние на Хърватска сме чакали 8 часа, август.
Нищо нямат със сърбите. За Батровци става дума.

# 87
  • Мнения: 5 431
А ние на Хърватска сме чакали 8 часа, август.
Нищо нямат със сърбите. За Батровци става дума.

Аууу, ти ме разби. Това е много кофти новина. Дано не е така и тази година...

# 88
  • Мнения: 6 586
E, то не е новина, беше преди няколко години. Сега потърсих и по разни форуми попаднах на инфо че и по 10-11 часа е чакано там. Истината е че като има мустакати европейци, които се прибират към европата, се чака навсякъде. Гледайте да не нацелвате 1-2-3 дни преди началото на учебната година. Хаоса е гарантиран при хърватите, става бавно защото на турците им проверяват основно багажите.

# 89
  • софия
  • Мнения: 181
Едно много добро приложение за положението по границите в реално време
 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tools.szt.bord … p;hl=bg&gl=US

Общи условия

Активация на акаунт