Горещо лято бърза и напира, бременните от 'Искам бебе' тука се събират. /тема 36/

  • 34 632
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 139
Опитвам по малко, ама така ме е шубе да не ми избие слънчевата алергия Confused но поне ходене до магазина гледам да правя, та Слънцето да не ме забрави съвсем Simple Smile

# 16
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
Е, ти може не директно. С една голяма капела или на шарена сянка пак стига Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 161
При мен тоя номер за трупане на вит. Д не минава. И аз съм със слънчева алергия. И не трупам Д от стоене на слънце и то без слънцезащита. Миналото лято сумати време прекарах на басейнчето вкъщи, а Вит. Д ми беше паднал на 16. Трябва си допълнителен прием през бременността. Вит Б12 и желязо също, както и фолиева и Б6.

# 18
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
Филме, аз ако не бъркам си кърмила тогава. Оттам се е изчерпил, дневната необходимост на кърмещата жена е 5-6.000 единици.

# 19
  • Мнения: 2 161
За съжаление имах много кратък период в който се опитвах да кърмя, но основното хранене беше АМ.  Имах много малко кърма и към втория - третия месец си спря. А малката е родена декември. Та така... Едва ли помниш, бях споменала, че спирам вит Д защото беше над 140. Преди седмица на изследването беше паднало на 100. А б12 от 500 и кусур сега излезе към 250. Страшно бързо падат без допълнителен прием и пак си ги започнах, но в по-ниска доза.

# 20
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
Аха, моя грешка. Изследвала ли си мутация за усвояването на вит Д?

# 21
  • Мнения: 2 161
Няма къде наблизо да пускам генетични изследвания. В дълбоката провинция се радваме, че има поне една Рамус да си пуснем БХС и витамини Grinning

# 22
  • Мнения: 1 998
Рейвче, благодаря за страхотната нова тема! 🥰

Дарлинг, стискам палци всички тревоги да са напразни и да изкараш живо здраво до 9 месец!

Литълче, честита дъщеричка! Да е много здрава и много да ви радва! ❤️

Тотрелина, добре дошла тук! Пожелавам ти успешна бременност и пухкав финал! 🍀🥰

Ние сме добре. Взехме си Никито и си я гледаме вкъщи. Имаме дата за следващата неделя за Белгия. Оказа се обаче, че искат да пътуваме с кола, защото не препоръчват да се пътува със самолет заради налягането и може да стане още по-голям проблем с очите, та ни предстои голямо пътешествие, но ще се справим. Нямам търпение всичко да минава вече. Никито е сравнително спокойно бебе и успяваме да си поспим и тримата. Кикито също е добре, чакаме още малко да се дозакрепи и да си я вземаме и нея. 😊 ВИЖДА МУ СЕ КРАЯТ! 🥰🍀

# 23
  • Мнения: 3 134
Страхотна нова тема! Чакаме новите попълнения - и бременни, и бебчета 🍀
Sunflower вижда му се края, наистина! После времето минава толкова бързо, на мен понякога ми се струва , че в друг живот сме били по болниците и сме трепнели всеки ден за информация. А като гледам снимки колко малък беше синът ми, когато си го взехме, направо ми е нереално, че съм имала такова бебе! Трудно е, тежко е, но всичко си заслужава! Нека от тук нататък само хубави неща да им се случват на двете борбени момичета ❤🍀

# 24
  • Мнения: 421
Здравейте и от мен. Честа нова тема, да се пълни само с хубави новини.
Сън, радвам се за девойките и стискам палци да мине всичко наред в Белгия.
Аз вчера бях на късна фетална. Момченцето ни е добре, расте си. Водите са се нормализирали от диетата и съм спокойна.
Гледам, че коментирате пак витамините. Б6 под каква форма го пиете? Аз не пия комбинирани, а само фолиева, б12, магнерот и омега 3. Като за б12 даже ми казаха скоро да го спирам.

# 25
  • Мнения: 3 207
SunLove аз пиех алеракт и вътре имаше Б6

Сънче, лек път другата седмица и всичко да мине добре и успешно!!

# 26
  • Мнения: 220
Sun дай Боже всичко да е наред и ЩЕ бъде, успех в Белгия Hands Pray Flowers Four Leaf Clover

# 27
  • Мнения: 312
Бях част цели 20 месеца от “Искам Бебе”…
А сега вече съм в края на 8-ми месец и термин през юли.
Не съм спирала да ви чета и да се радвам за вас ,тъй като повечето ви помня  от старите теми.
Този път подходих доста по-суеверно от предната си бременност (поради куп лични причини свързани с първото ми дете ).
Опитвам се да бъда максималко позитивна и да се наслаждавам на Бременността си сега,но трудно ми се получва -признавам …
Имам нужда да споделите мнение ,продиктувано от вашият опит …

Вече съм в 35г.с .Бебето почти от средата на бремеността си върви поне 2 седмици напред.
Днес на ехографа доктора измервайки главичка,гръб и т.н. отбеляза ,че главата е значително по-голяма от др.части на тялото и едва ли не отговаря на термин 03.07…..цели 25 дни по-рано.(термина ми според последен МЦ е 28.07)
На 01.07 отново съм на преглед за да измери отново и вече да определим дата за секцио.
Каза ми,че се случва и с бебето всичко е наред ,но го притеснява да не би да “тръгне да слиза надолу” и да се получат разкъсвания на първото ми секцио.
При някоя от вас забелязали ли са толкова значителни отклонения в главичката на бебето?
Зная ,че е апаратура ….зная ,че тези размери се променят всеки ден ….но се притесних предвид това голямо разминаване в размерите на главата.

# 28
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 352
Моята ФМ ми обясни това с главата, бях го писала и в юлската тема, не знам дали я следиш . мерките по УЗ са стандартизирани международно, даже нерядко на ехографската разпечатка пише US average, ако не е настроен апаратът по друг начин. А всяка нация има особености на развитие, например скандинавските народи са високи и с удължени глави, а българите са по-ниски и с по-"топчести" глави - това е примерът, който тя ми даде. Или иначе как се пошегува - българските бебета се раждат големоглави и късокраки, в последствие всичко се израства напълно нормално. За справка, при скана в 30гс, бебето ми беше близо с 2 седмици и нещо напред главата, бедрото седмица назад. В 34 гс и 37 гс АГ замери отново, главата отговаряше съответно на 37 и 39 гс, като това значи че си е достигнала размера за раждане горе -долу (разликата за тези 3 седмици в нарастването на диаметъра беше под 0.5см). И последно, накрая вече не са толкова точни самите замервания и на разпечатката от УЗ неслучайно излизат потенциални отклонения от +/- 400гр.

Принципно за слизането надолу, може да се случи по всяко време в 8-9 месец, но трябва да изкоментираш тези потенциални разкъсвания, защото предполагам не става въпрос за нормално раждане?

# 29
  • Мнения: 1 103
Сън, малко остава! Heart

Момичета, да ви попитам - вие правите ли си кола маска (топла) и по-специфично на триъгълника? Според АГ няма проблем (просто много ще ме боли заради повишена чувствителност), но ме предупреди да не се къпя с много топла вода... Пък после като се замислих самата кола маска е доста гореща.. Аз съм съвсем в началото (около 6 г.с.), но започнах да се чудя по въпроса..

И един ъпдейт от мен: Миналата седмица се видя плоден сак и жълтъчно мехурче. Heart Малко по-назад съм, отколкото спрямо датата на последния МЦ.. но може би съм била с по-късна ову.

Общи условия

Активация на акаунт