Пазарът на недвижими имоти в България, какво се случва реално - тема 63

  • 34 966
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 788
Тези пенсионерски селища са добра идея за имотните Бг пенсионери. В Испания има достатъчно от тоя тип, които не допринасят с данъци, защото не са в трудоспособна възраст, имат малка консумация(освен като Кристи не са по дискотеките), но голяма необходимост от медицинска помощ. Т.е. не са най-подходящия допринасящ на обществото възрастов профил. По скоро бившите съветски републики, някои мюсюлмански народности и китайци, те всички са дребни бизнес собственици. И все пак, възрастовият профил е важен. А тези, които търсят лесното, много трудно ще го намерят където и да е в днешно време - протекционизмът се затяга по полит причини навсякъде. Само средната професионална класа има шанс за каквато и да е мобилност. Лично мнение.

# 721
  • Мнения: 3 964
Няма как да стане това с пенсионерите.
Нямаме гледачи. А те са ключов фактор за този бизнес.
Сестри и лекари също не достигат.
Но сме идеални да разширим Слънчев бряг и да направим градове с целогодишни забавления. Казина, танци на пилон, евтин алкохол на корем. Няма кой да ни бие.

# 722
  • Мнения: 10 999
Според мен допринасят за икономиката, защото харчат пенсиите си тук, дори и да е само за храна, след като разбира се си купят къщата. Вид туризъм си е. Не е като алкохолния, но е туризъм.

# 723
  • Мнения: 2 901
Отново си противоречите. Значи твърдите, че софийски пенсионери не могат да се разделят с начина на живот и здравеопазването в столицата, за да идат на село, но западноевропейски пенсионер срадост ще се пресели в българско селище за пенсионери. Нимаанеговия стандарт няма да падне още повече? Нима можем дапредложим здравеопазване като западното? По същата причина, поради която мигрантите ни подминават, западноевропейците няма да дойдат насам, ако ще и да мизерстват в големия град.
Замираща нация сме и освен ако управляваите не направят нещо застимулиране на ряждаемост, ще се затрием.

# 724
  • Мнения: 1 072
Кое точно е страшното? Недай си боже някой да се спъне да остане в България? Не ми се вярва. Сирийците не останаха. Украинците които са близък народ и същата религия се махат. А представи си африканец да дойде.

Както Жоро по-горе написа, ние сме големи расисти. Освен това явно мразим всички останали.
Буквално ме е срам от това, което демонстрирахме с украинците. Зверски оревахме света,
как ни били взимали парите, как били най-богатите и не трябвало да им помагаме и т.н.
Срам ме е, да. От това подобие на народ, което в мизерията си мрази всички и всичко.

И доказателство за това е, че българинът не обича да пази нищо общо. Но да не влизаме в тая тема с общото,
боклуците, съпричастността и т.н. Няма кой да иска да остане тук, когато намерихме причини да мразим
дори етнически българи, които бягат от войната.
Извинявай, обаче не се сдържах. Толкова пропагандни клишета в духа на съвременната политкоректност само в един пост.
Скрит текст:
Задължително да се посочи колко сме лоши българите, какви сме расисти (е, това няма как без него, пропуснато е, че бием жените си на лягане и на ставаме.). И задължителното "срам ме е", което ни извисява над "подобието на народ". В случая употребено два пъти
Да не говорим, че точно от групата на силно възмутените сега се сетиха, че имало българи в Украйна и как се промени животът им в последните години.
Много е лесно да се обвиняват българите след като толкова хора се втурнаха да помагат на украинците, а се почувстваха изиграни от отношението, което получиха и от това, че голяма част от пристигащите просто спекулират с трагедията на сънародниците си, които наистина имат нужда от помощ, но нямат възможност да избягат от районите на бойните действия.
Само че по медиите пише едно, близките срещи от третия вид показват друго.
Възмущаваме се от родните мутри, но като дойде вносна такава с 2-3 тонен автомобил и чувство за превъзходство, трябва да се правим, че не забелязваме. Хората не са толкова глупави, колкото самозваната си интелигенция и могат да различат кой е човек в нужда и кой е дошъл на разходка тамошен батка.
За да не е извън темата. Мисля, че голямото преселение към България тепърва предстои. Просто трябва още някои процеси да се развият. Някак си свикнахме да ни внушават колко сме зле, а всъщност подемайки сами тази песен сами си сваляме цената и се разделяме слекота, с това което имаме.
Не си мислете, че тази прекрасна природа и плодородна земя ще останат незаети. Голяма част от българите вече са продали земите си и нищо не ги задържа по родните им места. Парцелите са окрупнени и ще се премине към преминаване на собствеността в чужденци. Това се случва и сега, разбира се. От пренареждането на силите на световната карта ще зависи какъв ще е етническият състав на новите заселници.
Относно здравеопазването. Вярно е, че мина времето, когато във всяко село имаше здравна служба, но все още възрастен човек може да си запази час за преглед за следващия ден. Доколкото знам в Англия трябва да се месец за преглед в общественото здравеопазване. (Може да ме поправите, информацията е от различни мои познати).
И нещо друго. Ако например турски бизнесмени изкупят земята в определен регион и решат да развиват земеделие и свързана с него хранително-вкусова промишленост, ще си направят и инфраструктура, ще си доведат хора, ще построят и здравни служби. Ако трябва и лекари ще си доведат.
Незаета територията няма да остане. Това е една от причините, поради които съм скептичен относно спад на цените на имотите в дългосрочен план.

# 725
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Съвсем нормално е в България да не се задържат никакви мераклии за лек живот чрез висене на социалната система. Ми всички такива искат в богатите и социални държави, защото там ги обгрижват, осигуряват им комфорт, а в последствие си довеждат и големите фамилии.
Но с малко инвестиции, целенасочени програми и реклама спокойно можем да опитаме да привличаме западни пенсионери. С техните пенсии могат да си позволят и добро жилище, и частна здравна помощ, и комфортен живот.

Ама те и мераклиите за (не)лек живот, останали в България, намаляват с ударни темпове.

Направо ще се засилят западните пенсионери към България... че да ги утрепят измамниците и некадърниците от българското смъртоопазване ли?

# 726
  • София
  • Мнения: 410
Тука се пишат врели-некипели.
Само едно ще кажа. Има населени места отдалечени на над 100 км. от най-близката болница.
И това са 100 км. през планината, със завои и т.н. Където зимата не е ясно до къде ще стигнеш.
Да не продължавам. Щели сме да привличаме пенсиоенери?
Медицинският ни персонал постоянно намалява, не достига, голямата част са в пенсионна възраст.
Голяма част от добрите лекари са на по 60+ години, дори и повече.
Да не споменаваме какво е по страната. Това, дето ги оставяха да си заминат на стълбите нищо не е.
А измислените операции? Тъста е потърпевш от подобна, направена без нужда, установено в чужбина!!!!!!!!

Това не е държава, това е дивашка територия, без закони. Няма кой да дойде тук.
Преди години разни англичани и т.н. се излъгаха, ама много бързо си заминаха, като видяха каква диващина е.
Лично аз познавах две такива семейства, доста приятни хора. Не са стъпнали от около 5 години и не мисля, ще ще се върнат някога...

# 727
  • Мнения: 41 974
Според мен допринасят за икономиката, защото харчат пенсиите си тук, дори и да е само за храна, след като разбира се си купят къщата. Вид туризъм си е. Не е като алкохолния, но е туризъм.

+1
Може да не плащат 10% ДОД, но плащат 20% ДДС за всяка покупка. Освен това са активни потребители и купувачи, което движи бизнеса и, може би най-важно, внасят валута в страната, защото пенсиите им идват от чужбина.

И да отговоря на неколцина:
- какво като има населени места на 100 или 200 километра и без достъп до болница. Че там ли баш трябва да се строят тези комплекси?
- щели били да ги ограбят, ми нали затова казах - ОХРАНА в затворени комплекси.
- и за медицинската помощ не съм съгласна - пак писах за ЧАСТНА здравна грижа. Виждала съм някога в Биочек да идват цели групи евреи на здравен туризъм, че и вътре имаше табели на иврит.

Та всичко може, но това е дългосрочна инвестиция, а у нас такива са недолюбвани заради политическия риск.

# 728
  • Мнения: 1 613
Големи измишльотини се пишат тука. Все едно са само Лондон и Фракфурт Trollface

В нормалните държави инфраструктура и живот има и в по-малките населени места,
в които живеят и много българи. Особено тези със семейства. И там са доволни.
По-скоро тук биха се върнали такива от Фракфурт, но не и от някое немско село!

За чужденци да дойдат тук след 30 години, не вярвам. И след 50 няма да дойдат,
ако тук продъжава да е България. Те бягат от мизерията, липсата на правосъдие,
здравеопазване, разни права и условия
и т.н., ще се зачукат в България, да ги тъпчат???

Как ги мислите тези глупости. Не виждате ли, че никой до момента не иска да остава тук.
Нито сирийци, нито афганистанци, нито украинци. Никой не иска да живее в подобна територия,
в която на почит е корупцията, мутроселяндурите и т.н. Всеки иска да знае, че там където живее,
има поне някакви закони и правила, които се спазват!!!

Затова и сме с най-голяма емиграция, най-висока смъртност и ниска раждаемост!
И тия хора го виждат. Само такива, които са на хранилката тука се самозаблуждават, че не е така...
Това, че в България не искат да живеят лилави е добре. Факт е, че ние не ги харантутим много и съответно няма как да живеят без да работят. В Германия е достатъчно Хасан да направи 5-6 лилави германски граждани и не е нужно да работи. Помощите не са огромни, но му се полага голям безплатен (социал) апартамент плюс достатъчно джобни (1600-2000 евро), с които да изхранва новите германци, които е създал. В България не сме чак толкова добри. Като си говорим за правосъдие ще спомена, че в Испания докато човек е на почивка може да разбият имота му и да се настанят лилави, които после нямат изгонване. Прибираш се и с ужас разбираш, че някой е сменил ключалката и край. Променя ти се живота за много, много години. Та глупостите, че в България е мизерно и няма здравеопазване може да го каже само някой, който не е живял в някои части на западна Европа. Аз мисля, че след време немалко бъгари ще се върнат в България. Най-малкото да изкарат годините след пенсия. Със западна пенсия в България ще си живеят много добре. Такива хора са и една от причините да не се притеснявам за бъдещето на имотите в България.

Последна редакция: нд, 24 юли 2022, 20:03 от Мъфин

# 729
  • Мнения: 1 788
Mitkomitkashki, спри с емоцията и характеризирането (врели некипели, глупости и всички останали първи изречения в постовете ти), извън добрия тон е.

+1 bastatko. В България и здравеопазването и образованието по мое време бяха много добри. Здравеопазването беше на по-високо ниво от сегашното, на което съм свидетел в чужбина, и то с минимална апаратура. Сега, лекарите на средна възраст са на западно ниво и като знания и комерсиализация(демек - регрес). Мисля че образованието в България обаче сега е зле.

Няма шанс западняци да идват тук да живеят. Пенсионери или други. Заради езика и климата (това от дискусии със западняци). Но определено ще идват други като например мюсюлмани, китайци, бивши руски колонии…

Тук наистина си се въртят едни и същи уеднаквени мисли и е леко безсмислено да предлагаш алтернативна гледна точка, но нали все пак е форум.

# 730
  • Мнения: 41 974
Кое образование е зле? Висшето като цяло да, макар да има и изключения. А средното си е  съвсем ОК за желаещите да учат, които са 10-20% от всички.Останалите насила не можеш ги научи.

# 731
  • Мнения: 9 466
Когато 9 от 10 гимназисти и гимназистки успеят да забият пирон,значи средното образование е Окей.

# 732
  • Мнения: 41 974
Когато 9 от 10 гимназисти и гимназистки успеят да забият пирон,значи средното образование е Окей.

И за какво им е нужно това???  От забиване на пирони не се прокопсва.
Средното образование е ОК, ако нашите деца се представят като равни или по-добре от чужденците в добър университет.

# 733
  • Мнения: 1 274
Какво му е ОК на средното образование?! Че сме най-зле по фунционална грамотност в целия ЕС? Тоест една огромна част от 8класниците могат да четат, ама не разбират какво са прочели…Справка изследванията на Пиза от последните години..

# 734
  • Мнения: 3 964
Нашите ученици се представят добре, след много частни уроци. Но не знам, как от имотите стигнахте до тук?

Общи условия

Активация на акаунт