Бейби бумът предстои, Слънчо с Юлчета ще ни дари - Термин Юли 2022 - тема 9

  • 29 317
  • 767
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 417
Същата работа и при мен, не става и не става. Исках да звъня днес на Тамара - консултантка по кърмене, която работи в МД, но се оказа, че е в болничен. Ходя и разпитвам другите акушерки, ама все не става, започвам да се отчайвам вече.
Честито Мисс, жив и здрав да ти е Мартин!
 
Аз имам проблем с кърменето. Въпреки видеотата и инструкциите не мога да накарам бебето да лапне и ареолата и ми мачка и деформира зърното и боли яко. Да не говорим и за болките от окситоцинът който се отделя при кърмене. Все едно пак раждам.

# 706
  • Мнения: 1 415
Мис и Потейто честити бебчета, да бъдат много здрави и скоро да са при вас да се гушкате 😊

Мами, как сте в тази жега. На мен краката ми много са отекли и лесно остават отпечатъци по кожата, като лежа.
Ако не са краката, ще са ръцете.

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 19:04 от deska90

# 707
  • Мнения: 185
Честито на Мис и на Сладкия картоф Stuck Out Tongue Да си гушкате бебчета и много бързо възстановяване!

Деска, цял ден съм все завряла, много ми е топло, а пускам и климатик.

Аз днес цял ден чистя, мия прозорци, обърнах къщата на вили и могили. Ако това не предизвика нищо, то явно няма какво повече да направя Grinning

# 708
  • Мнения: 876
Честито на всички нови бебета, бързо възстановяване на вас! Simple Smile

Жегите са адски, навсякъде съм с колата и климатик на макс. Ако се наложи да изляза от нея пуфтя като парен локомотив. И моите крака са отекли, корема изведнъж стана гигантски, а има още месец, дано стигнем до края въпреки тежестта, не съм готова още с нищо. Направо не знам на къде ще расте още. Все още няма стрии, дано не изпусна положението на края точно, мажа го сутрин и вечер.

# 709
  • Мнения: 1 261
Честити бебчета момичета! Аз днес бях на тонове, викам след тея стягания, сега ще наизлязат контракции- нищо подобно... бебето си риткаше, после спа... надявам се да са наред нещата и да си доизбутаме последните  2 седмици по живо по здраво.

И аз отичам яко, иначе. Блъскам протеина на прах,  млечни и яйца ,видя се че с месо няма да стане при мен Grinning

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 19:25 от mexicana___

# 710
  • Мнения: 787
Miss, Картофче, честити бебчета! Да са живи и здрави! Възстановявайте се бързо!

КристиА, много жалко, че Тамара е в болничен, чувала съм само суперлативи за нея.
Има списъче с доброволни консултанти: https://www.podkrepazakarmene.com/consulting.
Могат да съдействат с разговор или снимки на Вайбър примерно, докато сте в болницата. Ели Василева също може да помогне, мисля по снимки/клипче: https://www.facebook.com/PregnancySchool.MaMa, можеш да й пишеш на Месинджър.

Аз се връщам от тонове. Отглеждам си първокласничка, замериха я 3600. Тъй като терминът ми е в неделя, ако не съм родила, следващата седмица трябва да ходя в МД за тонове. АГ не иска много да ме чакат, защото бебето може да стане много голямо. Тоновете са добре, както и водите, нямах значителни контракции. Психически се настройвам, че може да се стигне до предизвикване по усмотрение на лекарите.

Почвам да подскачам на топката, може и да изчистя цялата къща основно, пък видиш ли може и сами да се случат нещата. Tired Face

# 711
  • Мнения: 29
Бъбълс, случаите са ни идентични. Моят термин също е в неделя, бях на тонове в сряда. Леки контракции, разкритие 2 см, без изгледи за излизане. АГ каза с усмивка, че съм и много уютна, ама на мен не ми е смешно - около 3500 я измери. В понеделник съм пак на тонове. Надявам се да си тръгне сама госпожицата до тогава. Ако не - доверяваме се на лекарите. Важното е, че всичко е наред!

# 712
  • Мнения: 449
Честити бебчетааа, да сте живи и здрави!! Бързо възстановяване! 🥰🥰🥰

Момичета, аз цял ден днес търча от притеснение. Отивам си аз на тонове по график днес, сложиха ме на тонове, обаче тази акушерка си ме остави и нищо. Видя ги лекарката и тя като ме наплаши - тоновете са много лоши, бързо отивай да събираш багажа и да те приемат за спешно секцио.. Да не ви казвам какъв рев беше в колата от страх.. Прибрах се, събрах багажа, изкъпах се и хайде към болницата. Там ми направиха нови тонове - този път обаче следяха да са коланите точно, където е бебето, защото шаваше и си бяха добре тоновете - колкото са си попринцип - между 130-150, мърдаше си, имах си пак по някоя контракция. Успокоиха ме,че всичко е наред и одеве или е спял, или не са нацелили другите акушерки къде е сърцето. Казаха ми обаче утре сутринта да отида да ме плануват за секцио, защото малчото го мерят прекалено голям за естествено - над 4150кг и отделно главата 10.20см показва ултразвука. Още съм шашната от цялата драма днес..

# 713
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 862
Хайде спокойно, Хоуп! Всичко ще е наред!

# 714
  • Мнения: 449
Надявам се! Благодаря за окуражителните думи💓

Хайде спокойно, Хоуп! Всичко ще е наред!

# 715
  • Мнения: 661
Честити бебета Мис и Сладък картоф! Да са ви здрави, палави и любопитни.

И аз бях на преглед днес. Всичко е наред и няма никакви индикации скоро да е събитието. Чакаме си. Аз с всичко съм готова и вече супер много ми тежи. Жегата ми се отразява зле и на мен, едва гледам. Определено със зимното бебе ми беше по-леко. Но това е положението, ям салати и чакам.

# 716
  • Мнения: 1 261
Всичко ще е ок, това с тоновете наистина трябва да се прави внимателно, а те повечето са джаста праста само  ги мятат тея колани и после стресират майките. Дано наистина е толкова голямо бебчето,  че то направо отгледано дете! Grinning

# 717
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 862
Аз се замислих, че във Вита примерно ако не им харесат тоновете правят повторни, карат те да се разходиш, да хапнеш или пийнеш нещо. А тая докторка отведнъж паника…

# 718
  • Мнения: 449
Направо в ужас изпаднах какво ли му има, какво ще стане.. Просто.. Още не мога да си намеря място вкъщи..


Всичко ще е ок, това с тоновете наистина трябва да се прави внимателно, а те повечето са джаста праста само  ги мятат тея колани и после стресират майките. Дано наистина е толкова голямо бебчето,  че то направо отгледано дете! Grinning

# 719
  • Мнения: 1 415
И аз това си помислих, как са те пратили за багажа, ужас. И аз веднъж имах равни тонове и акушерката "ооо тя спи хайде пак" и ме накара на едната страна да стоя, после на другата. И така, но не е имало нито паника, нито нищо, тя ми ги показа и обясни че спи и трябва да повторим, даже ми се извини, че още 30мин трябва да стоя с коланите. Но по-добре така, отколкото шаш и паника.


Хем ме мързи, хем искам да тръгне раждането и се чудя какво да подхвана из нас 😁

Аз се замислих, че във Вита примерно ако не им харесат тоновете правят повторни, карат те да се разходиш, да хапнеш или пийнеш нещо. А тая докторка отведнъж паника…

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 21:08 от deska90

Общи условия

Активация на акаунт