МАРТенските мами хубавеят, слънчеви усмивки по лицата греят!

  • 12 081
  • 299
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 781
Мери, консултирай се с доктора.Аз с предната бременноста бях така и пиех Папаверин, а като го спрях продължих с Магнерич. От 5 до 9 месец с малки прекъсвания бях така/предимно на Магнерич/. Въпреки това преносих една седмица, така че не се шашкай, само уточни какво да пиеш.
Тази мъгла е просто отврат, не съм си подавала носа навън от два дни и вече ме гони нервата, ама няма как, гледам малкия, че с тези извадени сливици сега е много податлив на инфекции.

# 181
  • София
  • Мнения: 1 790
Още една пупа премерена 91 см Rolling Eyes А за магнерича, и аз го пия защото беби е много ниско и докторката каза, че има чувството че матката ми е напрегната, и ми го изписа за да се дигне беби и да се успокои матката. Но доколкото разбрах не е хубаво да се пие повече от месец в доза 3 по 1. При по малка доза незнам. Аз в 3тия месец прокървих и от Шейново ми го изписаха, пих го 5 дни 4 по 1 и после 1 месец 3 по 1, сега го пия пак 2 по 1. Питала съм на няколко места и всички казват, че това си е чист магнезий и няма проблеми.
Лека вечер на всички настоящи и бъдещи мамчета, и аз стискам палци да се вдигне тази мъгла, защотоооо  Thinking
 Hug

# 182
  • Мнения: 386
честит 8-ми декември на патерици и от мен.
Мери, мисля че няма защо да се притесняваш за магнерича. Аз пиех магнерич 3 х2 и папаверин 2 х 1 от втория до петия месец. Прекъснах го само за 3 седмици през които бях на Дуфастон. Сега ако ме заболи пак си глътвам по 2 магнерича и ме отпуска.
Относно мерките аз съм се закръглила отвсякъде. В момента съм с перфектните 100/100/100. За сведение забременях същите килограми както и първия път. Тогава на последна консултация преди раждане съм била с корем 103см. и 23кг в +. Направо не знам сега до къде ще стигна. Вече съм качила 11кг.
Зайо, днес не си се включвала, дано малката сладурана е по-добре. С моето дете два пъти съм лежала в болницата през декември, надявам се тази зима да ни се размине. Да чукна на дърво от както съм бременна изобщо не се е разболявал.
Хайде лека вечер, че аз рядко се включвам и стана много дълго.

# 183
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
явно момичета всички сте по празнуване. ние снощи отбелязахме 8-ми декември, днес си взех последния изпит за този семестър и сега ще глася Коледа Laughing

# 184
  • Мнения: X
Това е от новинарския сайт- малко за разпускане
През 2006 година в България са се родили две Клеопатри и само един Цезар. Има и един Ромео, докато Жулиетите са 17.
Това показва справка на Главна дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване".

Според нея най-предпочитаните мъжки имена са Георги, Александър и Мартин.
От началото на годината досега 674 момченца са кръстени Георги, 616 - Александър, а 577 - Мартин.
На четвърто място остава популярното Иван - родителите на 551 деца са избрали това име, Димитър се казват 433 бебета.

Сред момиченцата най-разпространените имена тази година са Виктория - 510 деца, Мария - 474 , и Александра - 347.

Сред имената, които българите са избрали за децата си през тази година, са Тарзан и Зоро.

Почитател на научнофантастичната литература пък е кръстил детето си Ихтиандър, като героя на Александър Беляев от книгата "Човекът-амфибия".

Имена на литературни герои носят и момченце, записано Хамлет, и момиченце Офелия. Името на крал Артур носят двама, а друго дете е кръстено Ланселот, като един от рицарите на Кръглата маса в двора на краля.

Руският военачалник Будьони също е станал неволен кръстник на българче. Кралица Мария-Антоанета е дала името си в побългарен вариант на момиченце, записано като Мара-Антоанета.

Много родители са използвали като именник гръцката митология. Може би с пожелание да бъде като богиня на любовта момиченце е получило името Афродита, момченце е кръстено на красивия бог на изкуствата Аполон, друго дете е съименник на бога на виното Дионис, а две се казват Галатея като морската нимфа, влюбена в смъртен.

Момиченце пък ще носи името на любовницата на Ахил - Бризеида, а друго - на богинята на земята Гея.

Някои са предпочели имена от християнството. 38 деца са кръстени Исус, четири - Христос, 12 - Мария-Магдалена. Едно момиченце пък ще носи името Дева-Мария.


Освен от религията, младите родители черпят вдъхновение от шоу бизнеса и световния елит. Две момченца с името Елвис, момиченце, наречено Мадона, и три деца, кръстени Мерилин, са записани тази година. 75 пък са съименичките на принцеса Даяна, информира Днес+.

Футболен фен на "Левски" е нарекъл сина си Гунди, вероятно на легендарния играч Георги Аспарухов, друг запалянко е избрал името Пеле, както се казва и бразилецът, обявен за най-добрият футболист на всички времена.

Любители географи са кръстили наследниците си Карелия, Етна и Арда. Птиците също не са подминати - едно дете се казва Канарче, а две - Славей.

Често името е плод на въображението на бащата и майката или е образувано от срички от различни имена, вероятно на бабите и дядовците - Иванеса, Иванела, Недислав, Никоела, Янисвета, Хранимира, Носимира и Крисмислава.

Много родители избират чужди имена като най-популярни са Натали, Катрин, Емили, Леонардо, Анджелина, Стивън, Беатрис, Дебора, Джесика, Майкъл, Антъни.

Един от честите варианти са две имена с тиренца, предпочитан може би когато родителите не могат да се спрат само на едно име. Така някои деца ще се казват Цвети-Лена, Христина-Теодора, Радост-Ина, Иван-Адалберт, Ния-Сара, Вагнер-Габриел, Методи-Томи, Запрян-Божидар.

Момченце пък ще носи внушително дългото име Калоян Луи Етиен Мари.

Тази година са записани и деца с имена като Сладун, Страхота, Трепка, Дойка, Боцислава, Мареолина

# 185
  • Мнения: 1 467
О, Боже, има някои направо ужасни.

# 186
  • Мнения: 492
Лелееееееее, какво въображение имат тези хора  Joy Joy Joy

# 187
  • Мнения: 1 467
Добра неделя, майки:)

От две седмици насам в корема ми е направо полиглон. Голямо въртене пада, голямо мърдане и ритане. Аз съм доволна, но не мога вечер да мигна..Вие така ли сте?

# 188
  • Мнения: 492
Най-накрая и аз си премерих пупата и резултата е 94 см. Направо се зарадвах. Чувстам се толкова огромна, че очаквах да е над 100  #Crazy

# 189
  • Мнения: 454
morgause, и при мен е така, понякога  рита през деня та успявам да поспя вечер, но по често сме будни поне до 3 през нощта. В четвъртък ходих на ЖК, пак не научих пола, много срамежливо това нашето бе, този път се беше завъртяло навътре, с дупето към монитора. Обиколих и няколко магазина, спряхме се на сгъваемо легло, дървено ще ни даде да ползваме братовчедка ми. Относно количките ще е най-голямото чудене, аз искам на Чико, ама цените са  #Crazy. Иначе можем да отделим около 500 лв., дайте идеи каква мога да намеря /хубава/ до такава цена, може и на друга фирма. Гледах и стерилизаторите и помпите за кърма. Към края на месеца смятаме да започнем с по-крупните покупки. Сега ще кача снимки на одеалцата, които е купила едната от бабите, много ги харесах Heart Eyes, другата ни зарадва с бейбифон и кенгуру, но забравихме да ги снимаме ooooh! А щях да забравя, коремчето ми е 86 см.

# 190
  • Мнения: 1 467
От Кико има и евтини колички. Ето например тази:

http://www.newbabyland.com/Immagini/10161g.jpg

която става за новородено до 13 кг.-во бебе. Сгъва се с една ръка, компактна е и ако си купиш и това отгоре за колата, което се сглобява към нея, просто няма равна. Има и човалче за зимата, което се продава отделно. Тази количка тук струва 179 евро. И другите неща до 100 евро, около 280 евро ще излезе. Другите са от 400 нагоре. Аз лично смятам да си купя такава. Има я в различни цветове и на живо е много симпатична.

# 191
  • Мнения: 1 467
Току-що видях на сутиена си, че май ми е текла тази колстра:) Ура! Това означава ли, че най-вероятно ще имам кърма или да не бързам да се радвам:)?

# 192
здравеите бъдещи маичета!искам да ви попитам има ли някоя която ще ражда в ''Света София''-на др.Мазнеикова,или в ''Свети Лазар''и мислили ли сте за стволовите клетки

# 193
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Току-що видях на сутиена си, че май ми е текла тази колстра:) Ура! Това означава ли, че най-вероятно ще имам кърма или да не бързам да се радвам:)?
Дали ще имаш коластра или не не обуславя това дали ще имаш кърма много време или не Simple Smile Това зависи от теб и бебко  Wink

# 194
  • Мнения: 1 467
Току-що видях на сутиена си, че май ми е текла тази колстра:) Ура! Това означава ли, че най-вероятно ще имам кърма или да не бързам да се радвам:)?
Дали ще имаш коластра или не не обуславя това дали ще имаш кърма много време или не Simple Smile Това зависи от теб и бебко  Wink

Да, всъщност, предполагам, че е така, но все пак е добър знак, имам най-доброто желание да кърмя за сега, дано да не се окажа някоя лигла като почне да ме боли:)

Общи условия

Активация на акаунт