Начална педагогика или Предучилищна педагогика

  • 1 430
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте , какво мислите коя специалност е по-добре Начална педагогика или Предучилищна педагогика?  Знам,че има специалност, която е хибридна ,но ме интересува между двете кое е по-добре. Изобщо всяко мнение е  в полза . Благодаря ви.

# 1
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Помисли добре с коя възрастова група предпочиташ да работиш - 3-6 или 7-10.
Аз някога така се насочих към предучилищната, защото още от дете само обгрижвах малките дечица и за мен беше страхотно.
Друго което бих ти препоръчала е да видиш няма ли и изучаване на чужд език. Моята спец. Беше Предуч.педаг.с чужд език (английски) и попаднахме на невероятни учители. След завършването ми беше трудно да започна работа в детска градина. Но работех в едно у-ще като преподавах английски. Така че е добра опция!
Важното е да искаш да работиш с деца! Насила само заради заплатата е несправедливо и за теб, и за децата.
Успех!

# 2
  • Мнения: 665
Здравей бих искала да ти споделя ,че миналата година и аз се чудех същото ,което да избера.Избрах хибридната специалност Предучилшна и начална педагогика и вече завърших 1 година уча в ЮЗУ  задочно имам две прекрасни големи момчета на 12 и 15 и нито за миг не съжалих ,:че записах именно нея страхотна е и все пак щансовете,за работа са много повече. Така ,че хубаво си помисли а ти имаш и практика  последната година и в детска градина и в училище и ще разбереш и откриеш своето призвание много по-точно.

Общи условия

Активация на акаунт