Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 20

  • 28 616
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 5 926
Моят коментар е последен, но нямам възможност да го редактирам.

Има ли някоя от вас, която е пускала контролна коагулация след раждане? Какво е било положението?
Мен Паскалева ми предписа да продължа с инжекциите 3 седмици след раждането и после след като ги спра да отида на контролен преглед. Не успях да си запазя час по-рано и отидох сега (2 месеца и половина след раждането).
Д-димерът ми е скочил до небесата!!! На Паскалева не й се вярва да държи още от раждането... Върнахме инжекциите за 20 дена 😟.
Някой знае ли как се сваля тоя Д-димер?
Ще се побъркам от притеснение.

# 61
  • Мнения: 2 258
Аз съм споделяла във вашата тема. ММ е с тромбофилия, и направи ДВТ месец след операция от перитонит. Та, съвсем възможно е да ви е толкова висок Ддимерът. Инжекции поне 20 дни, и след това ако прецени лекарят може да минете на Ксарелто или Еликсвис, ако не спадне или спада бавно.

п.с. раждане/ секцио/ операция са рискови фактори, както и поне месец след тях.

# 62
  • Мнения: 4 999
Аз писах за чесъна, но той е само съпътсващ. Не пречи да се яде по повечко, но все пак инжекции си трябват..

# 63
  • Мнения: 665
Моя близка хематолог също ме посъветва да акцентирам върху диетата. Все пак това е спокойно може да го направим. Чесън, домати, овесени ядки, моркови, зехтин и др.
Даже четох австралийско проучване в което хората са пили по чаша доматен сок на ден за  две седмици и ефекта върху коагулацията бил много добър.

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 14:16 от Хопчи

# 64
  • Мнения: 258
Здравейте момичета, какви изследвания пускате за контрол на кръвосъсирването? Бременна съм в ранен срок и мисля да си пусна една пкк и кръвосъсирване преди първия ми преглед другата седмица. Така и така си ги плащам, поне да може аг да види каква е ситуацията. Не планирам да ходя на хематолог, ако не ме насочи, а вече съм забравила от предната бременност какво пусках.

# 65
  • Мнения: 191
Здравейте момичета, какви изследвания пускате за контрол на кръвосъсирването? Бременна съм в ранен срок и мисля да си пусна една пкк и кръвосъсирване преди първия ми преглед другата седмица. Така и така си ги плащам, поне да може аг да види каква е ситуацията. Не планирам да ходя на хематолог, ако не ме насочи, а вече съм забравила от предната бременност какво пусках.
Аз пускам ПКК, Д-димер, фибриноген, протромбиново време, аРТТ, INR.

# 66
  • Мнения: 4 999
Според всички лекари, които съм посетила най - важен е д димер, после фибриноген и АПТТ. Нищо друго не са ме карали.

# 67
  • Мнения: 50
Моят коментар е последен, но нямам възможност да го редактирам.

Има ли някоя от вас, която е пускала контролна коагулация след раждане? Какво е било положението?
Мен Паскалева ми предписа да продължа с инжекциите 3 седмици след раждането и после след като ги спра да отида на контролен преглед. Не успях да си запазя час по-рано и отидох сега (2 месеца и половина след раждането).
Д-димерът ми е скочил до небесата!!! На Паскалева не й се вярва да държи още от раждането... Върнахме инжекциите за 20 дена 😟.
Някой знае ли как се сваля тоя Д-димер?
Ще се побъркам от притеснение.
При мен след секциото назначението е фраксипарин за 40 дни след раждането, чудех се защо толкова дълго, мутациите ми не са високорискови ... още не съм ходила за кръвни и аз не знам какво да очаквам...

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 5 926
Моят коментар е последен, но нямам възможност да го редактирам.

Има ли някоя от вас, която е пускала контролна коагулация след раждане? Какво е било положението?
Мен Паскалева ми предписа да продължа с инжекциите 3 седмици след раждането и после след като ги спра да отида на контролен преглед. Не успях да си запазя час по-рано и отидох сега (2 месеца и половина след раждането).
Д-димерът ми е скочил до небесата!!! На Паскалева не й се вярва да държи още от раждането... Върнахме инжекциите за 20 дена 😟.
Някой знае ли как се сваля тоя Д-димер?
Ще се побъркам от притеснение.
При мен след секциото назначението е фраксипарин за 40 дни след раждането, чудех се защо толкова дълго, мутациите ми не са високорискови ... още не съм ходила за кръвни и аз не знам какво да очаквам...
Е, аз пък съм с високорискова мутация (Протромбин - риск от повишено кръвосъсирване), може би две високорискови (защото съм и хомозигот Тафи - нарушена регулация на системата на фибринолизата) + фамилна обремененост. И аз се чудих защо хематоложката реши да продължа с инжекциите само 3 седмици, а не 40 дена примерно...
Но както и да е, учудиха ме резултатите. И хематоложката и кардиоложката не изключват да е някакво следствие от секциото.
На мен затова ми беше чудно дали някоя друга е пускала контролна коагулация след раждането и спиране на терапията.

ПП : А дали мога да пия Натаспин по време на кърмене? Попитах Паскалева дали да не го започна, но тя отрича неговото приложение, така че изобщо не я попитах дали е съвместимо.

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 15:43 от Brin de muguet

# 69
  • Мнения: 207
Здравейте,
Има ли значение по кое време на деня се пуска изследване за д-димер и фибриноген. Т.е. трябва ли да е сутринта преди хранене/прием на вода?

# 70
  • Мнения: 191
Здравейте,
Има ли значение по кое време на деня се пуска изследване за д-димер и фибриноген. Т.е. трябва ли да е сутринта преди хранене/прием на вода?
Сутрин, на гладно и жадно.

# 71
  • Мнения: 665
Момичета от вчера отново съм на Клексан, а в сряда съм при Паскалева. Когато ми записваха час ме попитаха дали съм на терапия. Казах, че не, но сега при това положение дали да се обадя утре да попитам. И другото, което искам да попитам е колко време трябва да си на Клексан за да се изследва Анти Ха?

# 72
  • Мнения: 5 137
По-скоро питат, за да ти кажат да си го сложиш 4 часа преди изследването за анти Ха Simple Smile Клексана действа един ден, след 24 часа няма и следа в организма. Тъй че как ти действа може да се изследва и сега. Вече там за разните белтъци и чудесии не съм сигурна.
Ако искаш звънни, но не вярвам да ти кажат нещо много различно.
Мен ме викна 10та седмица и след това 20-24, след ФМ.

# 73
  • Мнения: 465
Здравейте момичета,

да попитам и аз, относно първия преглед при проф. Паскалева при вече налична бременност, в коя г.с трябва да е?
Четох си препоръките от нея, но никъде не открих. Спомням си само, че ми каза, че поне 3 пъти през бременността трябва да се видим.

# 74
  • Мнения: 5 137
Последния ред на горния коментар.

Общи условия

Активация на акаунт