СЕПТЕМВРИЙСКИ МАМИ🤰🏻2022 ❤ (ТЕМА 4)

  • 29 766
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 154
Аз пия 3х2 магнерот и имам проблем със запека ,   не знам каква доза трябва да взимам, че да е обратното Joy



Радвай се- щом не ти е казала, значи няма защо. Магнезий при нужда няма да помогне- както сме споменали горе- с натрупване е. За крампи пробвай с магнезиев гел и масаж на краката, но при мен и това подейства с натрупване, а и гелът е доста гаден-после лепне.

# 721
  • София
  • Мнения: 1 714
Поне 10, но предвид малкото количество магнезий, едва ли ще подейства така. Диаспоралът е по- бърз- може да заместиш едната доза с такъв.

# 722
  • Мнения: 90
Да знам,че е с натрупване, но както казах беше инцидентно 2 вечери подред и до там,повече не се е случвало,а и това беше в 6 месец. Да ви се оплача ,преди малко ходих със сина ми до магазина(все взимам някой от тримата да влачи торбите Smiling Imp ) и по пътя ,а магазина е с/у блока ни, така ми се втвърди корема и ниско долу ме преряза,че си викам край почна се,а аз съм до никъде. След малко ме отпусна ,в магазина нищо ,напазарувахме и на прибиране същата работа. Прибрахме се преди час и от тогава нищо,но сега някакво рядко щастие се появи и нз вече и аз стомаха ли ме е болял,от бебето ли е. Общо взето сега не ме боли нищо,но ще видим през нощта как ще съм,дано всичко се успокои .

# 723
  • Мнения: 40
Аз пия 3х2 магнерот и имам проблем със запека ,   не знам каква доза трябва да взимам, че да е обратното Joy



Радвай се- щом не ти е казала, значи няма защо. Магнезий при нужда няма да помогне- както сме споменали горе- с натрупване е. За крампи пробвай с магнезиев гел и масаж на краката, но при мен и това подейства с натрупване, а и гелът е доста гаден-после лепне.

Здравей, цяла бременност съм със запек, но от скоро (не знам колко точно🤣) започнах да пия биолектра 300мг магнезий и не излизам от тоалетната от една седмица 🤣🤣 ужасно е просто 🤣🤣 Мисля, че дозата ми е бая 3х1 капсула 🤣

# 724
  • Мнения: 327
Аз пия 3х2 магнерот и имам проблем със запека ,   не знам каква доза трябва да взимам, че да е обратното Joy



Радвай се- щом не ти е казала, значи няма защо. Магнезий при нужда няма да помогне- както сме споменали горе- с натрупване е. За крампи пробвай с магнезиев гел и масаж на краката, но при мен и това подейства с натрупване, а и гелът е доста гаден-после лепне.

Здравей, цяла бременност съм със запек, но от скоро (не знам колко точно🤣) започнах да пия биолектра 300мг магнезий и не излизам от тоалетната от една седмица 🤣🤣 ужасно е просто 🤣🤣 Мисля, че дозата ми е бая 3х1 капсула 🤣

Звучи чудесно 🤣 аз не мога да влезна от запек 🤣🤣🤣

# 725
  • Мнения: 2 154
Гледам, че биолектра е с магнезиев оксид,   позволен ли е при бременност?
Аз знам, че магнезиевия оротат и магнезиевия цитрат са подходящи за бременни, но те са сто вида магнезий, може да има и някой друг подходящ.


Аз пия 3х2 магнерот и имам проблем със запека ,   не знам каква доза трябва да взимам, че да е обратното Joy



Радвай се- щом не ти е казала, значи няма защо. Магнезий при нужда няма да помогне- както сме споменали горе- с натрупване е. За крампи пробвай с магнезиев гел и масаж на краката, но при мен и това подейства с натрупване, а и гелът е доста гаден-после лепне.

Здравей, цяла бременност съм със запек, но от скоро (не знам колко точно🤣) започнах да пия биолектра 300мг магнезий и не излизам от тоалетната от една седмица 🤣🤣 ужасно е просто 🤣🤣 Мисля, че дозата ми е бая 3х1 капсула 🤣

# 726
  • Мнения: 86
Някой друг като мен със запушен нос, но не от хрема ами ей така просто за разкош?! През цялата бременност се боря с този шибан запушен нос и в последните седмици се спасявам с олинд за деца, но вече имам чувството, че като пръскам и ми отпуска за все по-малко време носа и все едно пръскам в мозъка…какво ли не пробвах и не купих и не минава и не минава…не мога да дишам и вече тая бременна хреме почва яко да ми вдига нервите😭😭😭😭

# 727
  • Мнения: 320
Някой друг като мен със запушен нос, но не от хрема ами ей така просто за разкош?! През цялата бременност се боря с този шибан запушен нос и в последните седмици се спасявам с олинд за деца, но вече имам чувството, че като пръскам и ми отпуска за все по-малко време носа и все едно пръскам в мозъка…какво ли не пробвах и не купих и не минава и не минава…не мога да дишам и вече тая бременна хреме почва яко да ми вдига нервите😭😭😭😭

Аз не, но пък имам непрекъснато засъхнала кръв по стените на едната ноздра Sad пробвай с инхалации

# 728
  • Мнения: 326
Някой друг като мен със запушен нос, но не от хрема ами ей така просто за разкош?! През цялата бременност се боря с този шибан запушен нос и в последните седмици се спасявам с олинд за деца, но вече имам чувството, че като пръскам и ми отпуска за все по-малко време носа и все едно пръскам в мозъка…какво ли не пробвах и не купих и не минава и не минава…не мога да дишам и вече тая бременна хреме почва яко да ми вдига нервите😭😭😭😭
Аз съм със запушен нос от началото на бременността. Ту ми минава ту се влошава. Слагам си капки за нос защото не мога да спя. Редувам
 ги виброцил, ксилометазолин, едни хомеопатични според степента на запушване. Пробвах и  Стеримар обаче ефекта е 0.Понякога  и сребърна вода слагам.

Аз да се оплача от 3 дни направо ходя като куца баба. Явно имам прищипан нерв от дясно на седалището и направо е ужасно, на моменти много ме боли. Плачевна работа.


По темата за магнезият, аз до скоро бях на Магнерот, но моята АГ ми го спря в 32 г.с.

# 729
  • Мнения: 768
Момичета, наближаваме 50 страници и ако не се направи нова тема, тази ще бъде заключена. Нека някоя от вас да направи, с каквото съдържание и анкети са ви приятни, тъй като след недоволствата при направата на тази тема относно анкетата, а при по-стара - че съм изредила имената на всички участнички в темата (въпреки, че го правят във всички подобни теми, а после добавят и пол, термин, бебчета, и момичетата се радват… и това не се прие добре от някои), аз не искам да правя повече новите теми на “Септемврийските мами”.

Извинявам се на голяма част от вас, които ги харесвахте, но все пак човек не може да угоди на всеки, затова не искам повече нито да се опитвам, нито да се бутам, а до сега определено се стараех и полагах усилия.

🌸

# 730
  • Мнения: 2 154
Като бях в 5 месец прекарах ковид и до скоро не знаех какво е отпушен нос, не можех да живея без капки, помагаха ми детския назик, но в него има ксилометазолин, а той е вреден за плода, та след 2, 3 месеца пръскане, дядо ми, ми каза да си слагам захаросан мед в носа ( меда е домашен) правих го около 4 дни, не е най приятното нещо на света, но проблема ми се оправи, дори през ноща ставах да си слагам мед, защото не можех да спя. Поне е безвредно....



Някой друг като мен със запушен нос, но не от хрема ами ей така просто за разкош?! През цялата бременност се боря с този шибан запушен нос и в последните седмици се спасявам с олинд за деца, но вече имам чувството, че като пръскам и ми отпуска за все по-малко време носа и все едно пръскам в мозъка…какво ли не пробвах и не купих и не минава и не минава…не мога да дишам и вече тая бременна хреме почва яко да ми вдига нервите😭😭😭😭

# 731
  • София
  • Мнения: 1 714
Дарлинг Sad на мен ми харесваше...аз,много не чета първата страница, но помня, че се беше постарала. Никога не може да се угоди на,много хора. Аз,нямам,идея как да,пусна нова тема, освен това пиша само от тел.(както се вижда от грешките и тъпите препинателни знаци заради дебелите ми пръсти, които натискат по 2 бутона). Дано друг се навие. Ако няма да има инфо за начало, то поне само темичка...
Аз съм със запушен нос и напукани устни и какво ли още не.олинт не бих си слагала,инсталациите може и да,помогнат, ама при мен си е навик,по принцип съм с такъв нос.
Магнезиев малат и хлорид пия аз. Всички са ок-проверено с лекари и много четене.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Заповядайте в тема 5: https://www.bg-mamma.com/?topic=1471716.new

Ще добавя и анкета по-късно, приемам предложения. Blush

Ако искате - ще върна списъка с термини и ще отбележа кой какъв пол бебенце очаква.

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 40
Момичета за проследяване на сърдечна дейност от вас пари взимат ли ? Днес бях на преглед ( в 35 и 5 г.с.съм )  50 лв ми взеха за ехографа и за съжаление ми каза , че пъпната връв е около врата ( има и снимки ) . За да разберем дали е увита е трябвало да ме прегледа отделно и струвало 120 лв. Също ми каза , че не иска да ме паникьосва .. оффф тъпо ми стана и ме е страх .
После ми каза , че За тоновете трябва да платя 26лв , а аз мисля , че е безплатно .

# 734
  • Мнения: 2 154
Тоновете и аз си плащам - 25 лв
Прегледите при женска консултация, не плащам нищо, всеки месец ми пуска изследвания и то доста и ехограф всеки месец, след 34 седмица започнаха на две седмици прегледите.
Тоновете според този лекар, който ми е на женска консултация, не се правят! Каза че, колегите му правят заради  комерсиални  цели, но аз си ходя и в друга частна болница и там ми казаха, че е задължително, за това си ги правя...

Момичета за проследяване на сърдечна дейност от вас пари взимат ли ? Днес бях на преглед ( в 35 и 5 г.с.съм )  50 лв ми взеха за ехографа и за съжаление ми каза , че пъпната връв е около врата ( има и снимки ) . За да разберем дали е увита е трябвало да ме прегледа отделно и струвало 120 лв. Също ми каза , че не иска да ме паникьосва .. оффф тъпо ми стана и ме е страх .
После ми каза , че За тоновете трябва да платя 26лв , а аз мисля , че е безплатно .

Общи условия

Активация на акаунт