СЕПТЕМВРИЙСКИ МАМИ🤰🏻2022 ❤ (ТЕМА 4)

  • 30 573
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 339
Здравейте, бебка е 1600гр и се е обърнала надолу (с което си отдъхнах). Днес вървях повече и през цялото време ме боли костта ниско долу, докторката каза, че е така от тежестта и няма начин.

Изследванията: бях споделила, че АГ се притеснява от глюкозата 5.4 и миналия и този месец, но ендокринолога каза, че е добре. Пуснах си сама гликиран хемоглобин и е Ок, въпреки това, каза продължавай с диетата. Добре ми се отразява, въпреки че постоянно чета какво да ям (Хашимото, инсулинова резистентност, гестационен диабет-последния още никой не го потвърди). Иначе не съм качила кг спрямо предния месец, според моите изчисления до сега 9кг.
Холестеролът пак е извън норма.
Хемоглобинът след ферофолгама 1м се е качил от 111 на 116. До края на юни ще пия по 2 на ден, после по 1. Магнезият остава. Взеха ми и микробиология.

Чакам последни дни да приключа с работата и да се отдам изцяло на голямото ми детенце, съпруга ми, море, почивка, разходки и т.н

Отметнах е за 1 уикенд доста покупки, остава ми да харесам next to me от олх, иначе разчистихме мебелите в спалнята, взехме козметика, комплект за изписване, неща за мама за болницата. Остава съвсем малко дребни неща и ще почвам да стягам багажа да е готов. След няколко дни влизам в 8м и ще ми е по-спокойно всичко да е в чантата, а не пръснато из къщи.

Бебката рита стабилно, явно сега се наместваше/ обръщаше. Simple Smile

# 76
  • Мнения: 44
Много благодаря, Femme, изключително полезна информация за мен. Още се чудя дали ще живеем в София или Варна и имам колебания, понеже във Варна идея нямам за болници и специалисти. Случайно да можеш да препоръчаш и много добър хирург???  Също ще бъда със секцио, но има няколко усложнения при мен. Като цяло операцията не ме притеснява, аз съм с две коремни с пълна упойка. Катетърът е неприятен когато го свалят защото си в съзнание и вече си кълцана, добре поне, че го поставят, когато си под упойка. Ще си плащам за стая и избор на екип ако не се наложи да раждам по спешност, така че и това не ме притеснява особено. Само се притеснявам дали ще успея да се вредя при добър хирург, това ми е най-важно.

 
Purple_A, в “Майчин дом” - Варна са ми и двете секциота. Първо там няма пълна упойка. В съзнание си бях, от кръста на долу обездвижена. Съответно няма катетъри, което съм чувала само, че било гадно после,  уж. Освен това си видях макар и за секунди  бебоците - още там на операционната маса. След това в реанимация ми върнаха бебета след около час - два… като си свършат работата по тях. Вдигнаха ме  на крака още същия ден и ме раздвижиха. Това към 17:00-18:00 часа. Първия път ме заведоха в стаята ми заедно с бебето. Като след час някъде ме питаха искам ли да го вземат първата вечер. Поисках. Втория път се наложи да остана в реанимация до следващата сутрин, защото бяха заети всички легла и стаи. Бебето го взеха към 22:00 до към 5:00 сутринта, пак по мое желание. Няма ден, два… три … всичко се случва на първия ден.

# 77
  • Мнения: 639
Нищо не съм гледала или купувала за бебето все още. Имам чувството, че ми остава още век. Пазаря здраво за мен и децата. И все се чудя защо. Айде за децата ОК. Ама за мен защо? Мисля, че е от някакви комплекси заради визията ми в момента или някакъв стремеж да се видя поне малко човечна в огледалото. Ама, нъц! Мъка, мъка!

# 78
  • Мнения: 142
Влизам в 7ми месец вече.. Понапазарувах предимно от олх, остава ми само корито за къпане и кошара…
Още ходя на работа.
Качила съм 10 кг, пуфтя и лежа доста…
Каките на бъдещото бебе са все така не особено щастливи, че семейството се увеличава. Не искат да делят….

# 79
  • София
  • Мнения: 1 714
Мен днес много ми тежи и ме стяга корема. Чудя се дали не е защото замених чистия магнезий-този на прах, с диаспорала-за да ме разхлаби. Утре си минавам пак на чистия…
И аз се включвам с хемороидите. Нямам толкова запек, колкото след всяко ядене ме болят червата и от това коремът пак ми става на топка. И така докато не ида до тоалетна. А не ми се ходи. И от това ставам много сприхава.
Днес направих списъци. Аз обичам да имам списъци за всичко. Имам за бебето, за болницата, за подаръци )АКО вземе някой да пита от какво имам нужда…
Багажът за болницата предняи път ми беше готов от 4 мес, когато ме приеха и лежах почти постоянно до 8ми. Така че той просто си беше в шкафа.сега е полуготов след влизането ми за задържане. Само помпата не съм си стерилизирала, мързи ме, а и там казаха, че дават, така че не ми е фатално.
Показах списъците на бащата и предупредих, че вляза ли по спешност, той ще има зАдължението да купува. Посочила съм сайтове. И приятелки, които да помогнат😃 обичам да мисля в перспектива, защото съм с повишена тревожност. Например ние още нямаме място за бебето. Чакам той да разглоби един гардероб. Това тренира паническите ми атаки явно, защото вече просто съм си казала-ми като няма-няма😂
Взехме кошара и то няма да има легло. Избрах я като среден вариант между некст ту ми и дървено легло, защото се оказа, че има кошари със смъквала се стена. Стои в кашон на средата на хола. Щото няма място. Даже не съм си я разгънала още 😂
Ей такива неща…всичко ще се нареди. Като родих близначките нямах нищо, освен количка и чаршафи. Буквално. Но мама търчеше и купуваше като изникнеше нещо. И памперси дори нямах, защото те нали бяха мъкички, трябвало нулев размер. Не бях чувала, че съществуват.

# 80
  • Мнения: 327
Браво на теб, Kanari. Ние освен количка друго не сме взели. Планувала съм от вис ниталис горе долу какво да вземем , но не съм сигурна кое ще ни влезе в употреба първо бебче ще ни бъде. Иначе аз приемам диаспорал веднъж дневно и за сега ми е добре. Преди пиех мажнерот и такова разстройство получих , че чак се притесних за детето. И минах на диаспорал доволна съм. Отделно приемам още куп добавки- омега, Вит ц , б комплекс , сорбифер и за сега всичко ми е в норма единствено желязото ми е паднало, но да видим дали ще ми назначи вливки с желязо .
Тази вечер от хормоналната буря таткото го отнесе заради една диня , но поне ми олекна 😀

# 81
  • Мнения: 2 109
Аз си поръчах бебефона, готова съм. 🤣
Мисля към средата на другия месец чак да взвма кашоните с дрехите от приятелката, която ги ползва последно. Трябва да изпера платовете на количката. Кошарата така си стои сглобена в спалнята, но не помня къде прибрах болтовете на решетката, като я свалих. Подозирам, че ще трябва да търсим нови.
Багажа за болницата предния път го събрах след като влязох в 36 седмица, сега мисля пак така. То всъщност нощници и подходящо бельо трябва да взема само и документите.
Памперси и козметика може да вземе и таткото, докато съм в болницата.
Изобщо не се шашкам този път, то сега е лесното. Плаши ме септември следващата година. 😂

# 82
  • Мнения: 1 025
Момичета, в 29г.с+6 съм с термин 02.09.
Усещам бебето супер ниско, направо понякога имам чувството, че ще излезе. Мръдва и ме докосва ли някъде, все едно ме натиска отвътре във влагалището и аз инстинктивно се стягам..Не е болка, просто тъпо усещане, между гъдел и не знам и аз.... Някой със сходни проблеми? Разбира се изпадам в паника нормално ли е..

Последна редакция: чт, 23 юни 2022, 23:05 от 33hope

# 83
  • Мнения: 772
33hope и при мен има дни, в които го усещам там и това чувство, което описваш също. Дори от вчера се е наместило точно така, но не мисля, че е притеснително, не съм питала АГ.

# 84
  • Мнения: 327
Момичета, в 29г.с+6 съм с термин 02.09.
Усещам бебето супер ниско, направо понякога имам чувството че ще излезе. Мръдва и ме докосва ли някъде, все едно ме натиска отвътре във влагалището и аз инстинктивно се стягам..Не е болка, просто тъпо усещане, между гъдел и не знам и аз.... Някой със сходни проблеми? Разбира се изпадам в паника нормяална ли е..

Здравейте , да аз също когато застане по този начин го усещам. Преди беше доста често , но от скоро вече усещането се измести в триъгълнка и малко над него зависи как е застанало бебчето. Но имаше период в който го усещах така и се стресирах супер много , не се притеснявайте това е нормално .

# 85
  • Мнения: 1 025
Ще съм една идея по-спокойна, все пак съм и със серклаж и какви ли не мисли са ми в главата...Благодаря за отговорите! Също така от тази седмица имам и изтичане на коластра, а предната бременност нямах.

# 86
  • Мнения: 327
Тези дни и аз имам доста голямо напрежение в гърдите и по-конкретно ареолите и зърната направо имах чувството , че ще се спукат от напрежение и болка. Не знам дали това е нормално.

# 87
  • Мнения: 639
33hope, точно вчера го усетих няколко пъти така и много се издразних, защото не е най-комфортното чувство на света. Имах чувството за секунди, че ще тръгне да излиза или по-скоро ще изпада 😃. Което разбира се няма как дя стане. Относно коластрата, с предната си бременност имах от много рано капчици. Сега нямам никакви. Първия път пък ги забелязах чак към 9-ти месец. Така, че всеки път различно, поне при мен.

# 88
  • Мнения: 1 025
33hope, точно вчера го усетих няколко пъти така и много се издразних, защото не е най-комфортното чувство на света. Имах чувството за секунди, че ще тръгне да излиза или по-скоро ще изпада 😃. Което разбира се няма как дя стане. Относно коластрата, с предната си бременност имах от много рано капчици. Сега нямам никакви. Първия път пък ги забелязах чак към 9-ти месец. Така, че всеки път различно, поне при мен.
Дааа, точно описано "Ще изпадне всеки момент, което ме кара инстинктивно да си свия мускулите тип упражнения на Кегел 🤔. Но при мен много зачести това усещане, направо ще ме побърка. 🥴🥴🥴🥴🥴
Иначе нищо не съм подготвяла още, имам от каката супер много дрехи. Мисля само стерилизатор(ако стане нещо с кърменето) и нов шезлонг да вземем. Предния път се изцеждах 11 месеца и откровено казано беше голяма хамалогия, стерилизация, на 3 часа цедене, какво ли не изядох и изпих, за да я съхраня тази лактация. Сега се надявам да се получи, пък и с 2 деца едва ли ще мога и това да правя. Помпата се беше срастнала с ръцете ми, влачех я по събирания, сватби, с 2 думи луда работа. Но нали съм майка- героиня .. 😂😂😂

# 89
  • Мнения: 639
Само да ти кажа, че аз точно вчера бях на консултация. Бебето си беше добре, аз си бях добре. Това според АГ. Единственото което е при мен, че е седалищно все още и реално ме рита ниско долу с крака, според АГ. Но няма индикации за никакъв проблем. Обаче си го усетих там и то по начина, който казваш. Така че може би си е нормално понякога.
Аз преди година махнах всичко. Само като си помисля, че трябва да купувам на наново помпа и стерилизатор и ме хваща яд. Имах си ги. Иначе аз с първото имах всичко и ползвах всичко. С второто, имах всичко, ама не ползвах всичко. С третото ми се струва, че съвсем ще е отгоре-отгоре.
33hope, точно вчера го усетих няколко пъти така и много се издразних, защото не е най-комфортното чувство на света. Имах чувството за секунди, че ще тръгне да излиза или по-скоро ще изпада 😃. Което разбира се няма как дя стане. Относно коластрата, с предната си бременност имах от много рано капчици. Сега нямам никакви. Първия път пък ги забелязах чак към 9-ти месец. Така, че всеки път различно, поне при мен.
Дааа, точно описано "Ще изпадне всеки момент, което ме кара инстинктивно да си свия мускулите тип упражнения на Кегел 🤔. Но при мен много зачести това усещане, направо ще ме побърка. 🥴🥴🥴🥴🥴
Иначе нищо не съм подготвяла още, имам от каката супер много дрехи. Мисля само стерилизатор(ако стане нещо с кърменето) и нов шезлонг да вземем. Предния път се изцеждах 11 месеца и откровено казано беше голяма хамалогия, стерилизация, на 3 часа цедене, какво ли не изядох и изпих, за да я съхраня тази лактация. Сега се надявам да се получи, пък и с 2 деца едва ли ще мога и това да правя. Помпата се беше срастнала с ръцете ми, влачех я по събирания, сватби, с 2 думи луда работа. Но нали съм майка- героиня .. 😂😂😂

Общи условия

Активация на акаунт