Работа, CV-та, HR-и, съвети - 79

  • 32 331
  • 990
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 939
Не ги мислете крипто, само това ще ви кажа. Криза на растежа - съкращения 5 - 10% не са нещо нечувано. За съжаление без работа може да остане всеки, навсякъде, независимо дали бизнеса е рисков или не.

# 61
  • Мнения: 1 868
Относно crypto.com все повече ми попадат постове в linkedin за хора съкратени от там с идеята по-лесно да си намерят работа. Ами аз до колкото знам там основните позиции са payments & reconciliation, но от тия 10 поста, които съм видял всичките са или customer support, или TL customer support със стаж във фирмата не повече от 6-7 месеца + доста бивши HR видях да са ги съкратили, но там нормално предвид факта, че замразяват позициите и не се търсят хора. Та пак си давам сметка HR да си - стане ли такова нещо си под ножа със сигурност. Grinning

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 6 915
Аз доколкото разбирам това е сайт тип трейдър. Тези сайтове ползват софтуер за купуване/продаване. Потребителите си цъкат и си купуват/продават сами. Интересно ми е какво са работили тези служители. То освен съпорт някакъв или обработване на транзакции не се сещам толкова много служители какво друго да правят.

# 63
  • Мнения: 2 939
Ирене, далеч не е това, което си представяш и работа има страшно много.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 6 915
Аз затова питам в какво се състои работата за да сверя с моите представи.

# 65
  • Мнения: 2 939
Ами много неща са, голяма част са свързани с проверки по осигуряване на съответствие с международните регулации срещу пране на пари и финансиране на тероризъм, следене на транзакции, работа с институции за регистриране на лицензи, като предоставяща виртуални пари институция, отделно стандартна работа с клиенти - съпорт, прайвъси, риск и много софтуер - основно блокчейн технологии. И това за клиенти в целия свят. Нещо, като голяма банка.

# 66
  • Мнения: 1 868

Ами много неща са, голяма част са свързани с проверки по осигуряване на съответствие с международните регулации срещу пране на пари и финансиране на тероризъм, следене на транзакции, работа с институции за регистриране на лицензи, като предоставяща виртуални пари институция, отделно стандартна работа с клиенти - съпорт, прайвъси, риск и много софтуер - основно блокчейн технологии. И това за клиенти в целия свят. Нещо, като голяма банка.

Само, че са тия неща е за екипите от KYC/AML, а не Customer support Grinning

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 6 915
Мисълта ми беше българските служители какво правят. То е ясно, че има много длъжности, но не ми се вярва нашите от тук да се занимават с институции, лицензи, регулации и разследване на съмнителни пари.

# 68
  • Мнения: X
Защо да не ти се вярва? Българските служители се занимават с такива дейности за чужди държави.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 6 915
Ами не знам. Не трябва ли да имаш познания по право за съответната държава.

# 70
  • Мнения: 717
Трябва, но изискванията на чуждата нормативна уредба се имплементират във вътрешни политики и правила, с които българските служители се запознават и прилагат.

Ако се наложи тълкуване, то тогава могат да се ангажират хора с необходимата експертиза, но това е рядко.

# 71
  • Мнения: 971
Позволете ми да съм недоверчив към криптовалутите и множеството нароили се блокчейн технологии, компании и играчи. Предполагам, че заплатите са над средните, но всеки трябва да е наясно с рисковете, които поема. Точно поради волатилността, сривовете, липсата на регулации и доверие от крайните потребители. Едно наръка, че не е ясно как световната икономическа криза ще се отрази на този сектор. В момента биткойна е с отрицателен тренд, а какво остава за другите цифрови валути?!?  Историята познава фалирали сайтове за криптовалути, бинарни опции, трейдъри, копачи, пирамиди, банки и т.н. Та в условия на криза и инфлация човек трябва да е внимателен при избора на компания, смяна на работата и да залага на сигурно.

Както англичаните казват: "Не сменяйте конете в средата на реката." (Don't change horses in midstream) ...

Последна редакция: пн, 27 юни 2022, 11:56 от Пух

# 72
  • София
  • Мнения: 11 775
Аз бях кандидатствала за работа там и много се разочаровах, че не ми се обадиха за интервю. Явно е било на късмет.

Интересно ми е, при такава ситуация на масови съкращения, ако има бременна служителка, служители с малки деца или някой с телк или пред пенсия, как се процедира? Те имат ли някаква защита?

Имат защита, но се иска разрешение от ИТ, ако докажат пред ИТ намаляване на обем на работа (това за хората извън изпитателния) ще получат разрешително. Ние сме искали за човек с ТЕЛК и нямаше проблем да се получи след като предоставихме нужните документи.

# 73
  • Мнения: 2 939
Мисълта ми беше българските служители какво правят. То е ясно, че има много длъжности, но не ми се вярва нашите от тук да се занимават с институции, лицензи, регулации и разследване на съмнителни пари.
Точно за българските говоря. Как така не ти се вярва? Ако трябва да съм откровена, работила съм с хора от къде ли не, българите са сериозни професионалисти. Явно си в някаква заблуда, че у нас има само длъжности за “цъкачи”.

Какво значи да залагме на сигурно? Лично съм била свидетел на съкращения в огромни и уж стабилни компании. Няма сигурно. Такива изказвания са ми от типа “живота е несправедлив”. Ми не е.

# 74
  • Мнения: 29 516
Разбира се, че животът е несправедлив, но е такъв. И няма справедливост в нищо.....не знам защо някой очаква такава!?
Проблемът в момента е, че много бизнеси са несигурни, политиката ни е ужас, цените скачат, пазарите са нестабилни, та нищо не се знае. Днес може да си ок, утре - на борсата. Но....това е, продължаваш нататък, търсиш нова работа и така...

Общи условия

Активация на акаунт