Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 86

  • 37 692
  • 768
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 435
Повечето инжекции са в кутия по няколко, не може ли направо да се предложи рецепта за тях на прегледапреди самата процедура? Може някой да иска да си ги купи по-евтино и даму останат за после или да сподели с някой
друг. Някои клиники не продават лекарства, а дават рецепта или препоръчват аптека. Моята първа беше такава и хаха едва сивзех рецептата, защото те бяха оттези, които препоръчваха. В крайна сметка добре ме запасиха с лекарства.
Radina79, в надежда Прегнил 100 ли дават?

Последна редакция: чт, 11 авг 2022, 18:49 от Фрида

# 496
  • Мнения: 3 902
На фона на цените на лекарствата в България, цените в манипулационната на Надежда са добри. Винаги може да попитате предварително какви лекарства ще имате и да поискате рецепта. Аз лично знам какво ми трябва и си взимам каквото мога от Турция.

# 497
  • Мнения: 509
Да
Повечето инжекции са в кутия по няколко, не може ли направо да се предложи рецепта за тях на прегледапреди самата процедура? Може някой да иска да си ги купи по-евтино и даму останат за после или да сподели с някой
друг. Някои клиники не продават лекарства, а дават рецепта или препоръчват аптека. Моята първа беше такава и хаха едва сивзех рецептата, защото те бяха оттези, които препоръчваха. В крайна сметка добре ме запасиха с лекарства.
Radina79, в надежда Прегнил 100 ли дават?

# 498
  • Мнения: 86
А циклогеста може ли да се замени с прогестан от Турция? Все са прогестеронови лекарства.

# 499
  • Мнения: 587
А циклогеста може ли да се замени с прогестан от Турция? Все са прогестеронови лекарства.
Тъй като са с различен прием и се усвояват по различен начин, трябва да се съобрази количеството, т.е. най-добре е лекар да каже дозата от едното с каква доза от другото трябва да се замени. Иначе са взаимозаменяеми, но със съответната дозировка.

# 500
  • Мнения: 1 435
И аз се интересувах от същият въпрос. Май песари няма в Турция и ще трябва да взема от глобулите, но задължително ще го споделя с лекар.

# 501
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен прекрасни момичета 🌹 Пациентка съм в болница "Надежда", 13ти ден след замразен транфер, утре живот и здраве е време за кръвния тест 🤞 Да ви попитам, който е бил пациент в тази клиника и след трансфер имате ли изписани следните медикаменти: инжекции Зарзио (1 деление през ден), Прегнил (1 деление през ден) и Фраксипарин (всеки ден), плюс таблетки Преднизол Кортико 2×1 на ден и Утрогестан 2×3 на ден? Ужасно много ме сърби корема, само се мия с вода и мажа с кремче да облекча, да не говорим че се чувствам доста подута в коремната област. Някой на моето дередже? 😆😆😆

# 502
  • Мнения: 766
Със същите медикаменти забременях. Резултатът е на 2 годинки. Успех! ☺
Здравейте и от мен прекрасни момичета 🌹 Пациентка съм в болница "Надежда", 13ти ден след замразен транфер, утре живот и здраве е време за кръвния тест 🤞 Да ви попитам, който е бил пациент в тази клиника и след трансфер имате ли изписани следните медикаменти: инжекции Зарзио (1 деление през ден), Прегнил (1 деление през ден) и Фраксипарин (всеки ден), плюс таблетки Преднизол Кортико 2×1 на ден и Утрогестан 2×3 на ден? Ужасно много ме сърби корема, само се мия с вода и мажа с кремче да облекча, да не говорим че се чувствам доста подута в коремната област. Някой на моето дередже? 😆😆😆

# 503
  • Мнения: 793
Аз съм на почти същите, вместо фраксипарин съм на акард 150 и нямам прегнил... Резултата е +, днес ми е 16 ден от тпансфера и ги продължавам до прегледа на 23ти. Според мен и днес да направите тест ще се разбере, аз пуснах на 12 и 14 ден на 2 тридневни и си показа Simple Smile
Здравейте и от мен прекрасни момичета 🌹 Пациентка съм в болница "Надежда", 13ти ден след замразен транфер, утре живот и здраве е време за кръвния тест 🤞 Да ви попитам, който е бил пациент в тази клиника и след трансфер имате ли изписани следните медикаменти: инжекции Зарзио (1 деление през ден), Прегнил (1 деление през ден) и Фраксипарин (всеки ден), плюс таблетки Преднизол Кортико 2×1 на ден и Утрогестан 2×3 на ден? Ужасно много ме сърби корема, само се мия с вода и мажа с кремче да облекча, да не говорим че се чувствам доста подута в коремната област. Някой на моето дередже? 😆😆😆

# 504
  • Мнения: 60
Здравейте, мили момичета! Имам следното питане: от днес вечерта трябва да започна поставянето на циклогест 400 mg. В неделя ще ми слагат pmbc, а на 17.08 ще ми правят биопсия. Питането ми е трябва ли да го слагам този циклогест сутринта преди биопсията, тъй като съм записана от рано сутрин? Съвсем забравих да попитам и сега се чудя дали да слагам или не.Rolling Eyes

# 505
  • Мнения: 86
Здравейте, мили момичета! Имам следното питане: от днес вечерта трябва да започна поставянето на циклогест 400 mg. В неделя ще ми слагат pmbc, а на 17.08 ще ми правят биопсия. Питането ми е трябва ли да го слагам този циклогест сутринта преди биопсията, тъй като съм записана от рано сутрин? Съвсем забравих да попитам и сега се чудя дали да слагам или не.Rolling Eyes
Мен ме накараха преди биопсия да си го поставя ректално за да е чиста средата.

# 506
  • Мнения: 60
Здравейте, мили момичета! Имам следното питане: от днес вечерта трябва да започна поставянето на циклогест 400 mg. В неделя ще ми слагат pmbc, а на 17.08 ще ми правят биопсия. Питането ми е трябва ли да го слагам този циклогест сутринта преди биопсията, тъй като съм записана от рано сутрин? Съвсем забравих да попитам и сега се чудя дали да слагам или не.Rolling Eyes
Мен ме накараха преди биопсия да си го поставя ректално за да е чиста средата.
Много благодаря, може би и аз така ще направя, за да не объркам нещо. Надявам се като отида за поставянето на pmbc в неделя да има и кого да попитам. Ако не ще действам като вас. Blush

# 507
  • Мнения: 1 845
Имам биопсии в 2 поредни месеца и всеки път го слагам ректално през цялото време-Стаменов ми го натърти доста ясно. И да-слага се сутринта преди биопсията,както ще го слагаме и сутринта преди трансфера(да стигнем до там де).
Късмет 🍀

# 508
  • Мнения: 6 047
Как си, Devilche? Оправяш ли се вече? Flowers Four Leaf Clover

# 509
  • Мнения: 1 845
Как си, Devilche? Оправяш ли се вече? Flowers Four Leaf Clover
Бобиии,благодаря ти,че ме мислиш. А аз не спирам да ти стискам палчета,да знаеш 🙏🏼❤
Този път минах леко-без температура,кашлица и болници,но си е гаден вирус-още нямам сили и се задъхвам до хладилника. Като цяло си е чист грип. Но съм доволна - минах само с авирон и синопред(и малко капки за нос,чайчета,джинджифил,лимони).
Ти как си? Колко остана до най-щастливия
ти ден за тази година 🤞🤞

Общи условия

Активация на акаунт