Болки в яйчниците и температура

  • 540
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте! Пускам нова тема, тъй като много трудно се ориентирам, извинявам се за това. Доста съм притеснена. Този месец МЦ ми закъсня с шест дни, дойде ми, с нещо като пет минутна криза с ужасни болки, но менструацията беше доста оскъдна и необичайна. Всичко продължи само два дни, като обикновено ми върви около четири.  Два дни след края на М. получих  кафеникаво зацапване, болки в гърдите и в десният яйчник, в кръста, чак до средата на крака слиза болката. Веднага тичах при док. Гледа ме с в. Ехограф и каза, че всичко е наред, но имам температура 37,5, бременност няма нито на теста, нито на ехографа. Имах много необичайни симптоми преди да ми дойде този месец. Не правим опити, но не се и пазим, не знам, според док. съм в добро здраве, но познавайки тялото си нещо не е наред. Не можа да обясни зацапването, нито болката, каза, че вероятно е от времето. Стана доста дълго, но докато потърся второ мнение ми се искаше да се допитам до вас. Ако сте имали подобен проблем, какво се е установило?!. Поздрави!

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 133
Аз не бих изключила вероятността да е била бременност, която не е продължила развитието си. Доста от нещата ми звучат така.

# 2
  • Мнения: 21
Аз не бих изключила вероятността да е била бременност, която не е продължила развитието си. Доста от нещата ми звучат така.

Звучи ми доста правдоподобно, но след като го казах, отговора на док, беше "глупости" . Имам една бременност неуспешна, и се чувствах подобно + бонус, че ми се ядеше люто, а аз люто не обичам. Реших, че може да е плацебо, въпреки, че ние не правим опити, няма от къде да дойде това "плацебо". Тревожа се само заради температурата, която играе чак до 38, тя уж изключи възпалителен процес...

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 133
Друг вариант - може да е имало киста, която се е спукала. Те причиняват и болки, и закъснения на М.

# 4
  • Мнения: 21
Друг вариант - може да е имало киста, която се е спукала. Те причиняват и болки, и закъснения на М.

Предполагам, че няма как да се разбере, на ехографа ако е имало такава?

# 5
  • INFJ
  • Мнения: 9 133
Не мисля, но все пак можеш да потърсиш и второ мнение, ако се чувстваш несигурна.

# 6
  • Мнения: 21
Не мисля, но все пак можеш да потърсиш и второ мнение, ако се чувстваш несигурна.

Благодаря много! 🌹

# 7
  • Мнения: 25 447
Не правим опити, но не се и пазим

Това не го разбрах?

# 8
  • Мнения: 11 253
Направи си изследване на БЧХГ - теста е кръвен, по всяко време на деня и не е бужно да си гладна.
Това, което описваш прилича на извънматочна бременост и е добре да се отхвърли.

# 9
  • Мнения: 21
Направи си изследване на БЧХГ - теста е кръвен, по всяко време на деня и не е бужно да си гладна.
Това, което описваш прилича на извънматочна бременост и е добре да се отхвърли.
Да, това е основното ми притеснение, ще пусна още днес. Благодаря! 🌹
Не правим опити, но не се и пазим

Това не го разбрах?
Не използваме контрацептиви, но не правим целенасочени опити за бебче.

# 10
  • Мнения: 11 253
Единствения начин за засичане на ранна извънматочна е този. Само има един проблем, че днес е петък - а втория тест трябва да направиш неделя, за да се види расте ли хормона и какво се случва.
Но ако днес пуснеш кръвния тест и е отрицателен то тогава извънматочна се отхвърля категорично.

# 11
  • Мнения: 21
Единствения начин за засичане на ранна извънматочна е този. Само има един проблем, че днес е петък - а втория тест трябва да направиш неделя, за да се види расте ли хормона и какво се случва.
Но ако днес пуснеш кръвния тест и е отрицателен то тогава извънматочна се отхвърля категорично.
Да, лаборатията ще работи и утре, ще го пусна утре сутрин и след това в понеделник, ако се наложи, за да видя как се движат стойностите, ако излезе (+) . Мисля,че така е най- добре. А до тогава ще си се побъркам сигурно 😀 .

# 12
  • Мнения: 11 253
Успех!
То между другото и нормален уринарен тест със сутришна урина вече може да засича бремеността ако е извънматочна. Доста време е минао от закъснението.

Общи условия

Активация на акаунт