Разхвърля

  • 6 751
  • 150
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 557
Трудно е като имат различни разбирания двамата. Моят мъж е чистофайник, а аз съм.. обичам да ми е чисто, но мразя да чистя. Но с годините и аз прихванах от него. Как? Ами чистим заедно като в началото той беше инициатора и ме опъваше да чистим един от почивните дни. И ми казваше "ти почисти това и това, аз това и това" и така свикнах. После свикнахме и да поддържаме през седмицата и да не цапаме много или да почистваме веднага ако изцапаме, за да е по-лесно. Ама това беше в началото като заживяхме заедно. Вече след 14години нещата отдавна са нагласени на натъкмени така, че и на двамата да ни е добре. Само банята не мога да лъсна като него Blush
Т.е авторке, изпуснала си момента за мъжа. Трябвало е още в началото да се напаснете и в това отношение.

# 136
  • Мнения: 1 162
Тъй като, по подобие на авторката, и аз имам същия проблем и оправия няма, освен някои дребни положителни стъпки, искам да споделя от къде идва моето негодувание. Да оставим настрана факта, че е грозно и разхвърляно и ми пречи на чисто естетическо и философско ниво (кафето ми пресяда, когато трябва да го пия сред тениски, чорапи и канари от вещи), хич и не засягам темата за фън шуй, но всяко разтребване ми коства време, което е можело да отделя за себе си. Тази инвестиция от време, похарчена за домакинстване, се приема за даденост и за излишък. Репликата: "Кой те е карал" е обидна и абсолютен шамар в лицето, когато си се трепал да разчистваш свинарника вкъщи - и то след работа!
Мърлячите не разбират защо искаш да е чисто и подредено (за опъване под конец никой не говори, само за санитарния минимум). Те просперират върху купчините си опаковки от чипс и кенчета кола, казвайки, че твоите опити да вкараш в ред къщата са плод на ОКР и някакво извратено хоби.
За жалост, сражавам се и с мъжа ми, и със сина ми на това поле. Прилагала съм всички средства - от ултиматуми и демонстрации, до молби и млъкване. Оправия има само за 2 дни. После всичко е по старому.
Да не те отчайвам, авторке, но такива сме си ги взели, такива ще си ги търпим. Добре, че имат положителни качества, че щях да съм го изхвърлила моя вече Sad

# 137
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Много неприятно е да инвестираш време и енергия в поддържане на дома, да се превръщаш в мрънкало и да следиш за реда, за да си спестиш усилията, а насреща да има само черна неблагодарност. Това ще те довърши. А когато и детето спре да те уважава, ще е твърде късно.

Излез навън. В почивен ден иди на поход, на басейн, където ти видят очите. Прибери се заредена и приятно уморена, нагласи си едно свое кътче и се усамоти. На всеки един от въпросите за битовизми отговаряй с "не знам, големи хора сте, оправяйте се" с отвлечен поглед и усмивка и пак се оттегляй. Ако ти тръгнат на скандал - излез, обади се на приятел за чаша вино. Лиши ги от присъствието на мрънкалото и да видим как ще са.

# 138
  • Мнения: 11 338
Излез навън. В почивен ден иди на поход, на басейн, където ти видят очите. Прибери се заредена и приятно уморена, нагласи си едно свое кътче и се усамоти. На всеки един от въпросите за битовизми отговаряй с "не знам, големи хора сте, оправяйте се" с отвлечен поглед и усмивка и пак се оттегляй. Ако ти тръгнат на скандал - излез, обади се на приятел за чаша вино. Лиши ги от присъствието на мрънкалото и да видим как ще са.

А коя от целите си ще постигне с това?
И изведнъж всички ще се юрнат да шетат и чистят, защото мама се държи като надрусана?

# 139
  • София
  • Мнения: 12 649
Ще престане да е прислуга на мърлячи, които нямат търпение да я манипулират с крайни определения за нейните желания, докато се държат всякаш техните са неприкосновени. Едностранните процеси не са съобразяване, а подчинение.

# 140
  • Мнения: 5 273
Излез навън. В почивен ден иди на поход, на басейн, където ти видят очите. Прибери се заредена и приятно уморена, нагласи си едно свое кътче и се усамоти. На всеки един от въпросите за битовизми отговаряй с "не знам, големи хора сте, оправяйте се" с отвлечен поглед и усмивка и пак се оттегляй. Ако ти тръгнат на скандал - излез, обади се на приятел за чаша вино. Лиши ги от присъствието на мрънкалото и да видим как ще са.

А коя от целите си ще постигне с това?
И изведнъж всички ще се юрнат да шетат и чистят, защото мама се държи като надрусана?
Или поне един уикенд ще си почине?
Не подозирах, че на басейн в събота и неделя ходят надрусани.

# 141
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Излез навън. В почивен ден иди на поход, на басейн, където ти видят очите. Прибери се заредена и приятно уморена, нагласи си едно свое кътче и се усамоти. На всеки един от въпросите за битовизми отговаряй с "не знам, големи хора сте, оправяйте се" с отвлечен поглед и усмивка и пак се оттегляй. Ако ти тръгнат на скандал - излез, обади се на приятел за чаша вино. Лиши ги от присъствието на мрънкалото и да видим как ще са.

А коя от целите си ще постигне с това?
И изведнъж всички ще се юрнат да шетат и чистят, защото мама се държи като надрусана?
Или поне един уикенд ще си почине?
Не подозирах, че на басейн в събота и неделя ходят надрусани.
Женицата имаше предвид отвлечения поглед и небрежната усмивка, които я посъветвах да си закичи в отговор на въпросите за битовизми.

Аз също не понасям безпорядък и бързо разлюбвам дори умерени мърлячи, които не се притесняват да ми казват "ми кой те е карал". Да, като се размрънкам, че не ми е лесно - никой не ме бил карал. Ама не ми е ок да съм все аз на пангала, затова чаЛ и да си починат малко от мрънкането. Живи и здрави!

# 142
  • Мнения: 11 338
Ще престане да е прислуга на мърлячи, които нямат търпение да я манипулират с крайни определения за нейните желания, докато се държат всякаш техните са неприкосновени. Едностранните процеси не са съобразяване, а подчинение.

Въобще какво четете и в какви филми сами се вкарвате?
Моля за цитат на авторката, в която тя е била когато и да е "крайно определена за нейните желания" от член на семейството и?

# 143
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Ще престане да е прислуга на мърлячи, които нямат търпение да я манипулират с крайни определения за нейните желания, докато се държат всякаш техните са неприкосновени. Едностранните процеси не са съобразяване, а подчинение.

Въобще какво четете и в какви филми сами се вкарвате?
Моля за цитат на авторката, в която тя е била когато и да е "крайно определена за нейните желания" от член на семейството и?
Че мрънка, когато всъщност създава ред и държи на него. Формата, под която го прави, може да е неприятна за мнозинството, но пък и тя не може да функционира нормално в техния стандарт. Затова предлагам спасение извън техния обсег. Нито тя ще им пречи с мрънкане, нито те ще я тровят с безпорядъка, който създават.

# 144
  • София
  • Мнения: 19 249
Аз съм от страната на разхвърлящите, но в един момент и мен ме дразни и започвам подреждане. Само че мразя да ме карат на минутата да хукна да подреждам, и след половин час няма да ми избяга.

# 145
  • София
  • Мнения: 12 649
Ще престане да е прислуга на мърлячи, които нямат търпение да я манипулират с крайни определения за нейните желания, докато се държат всякаш техните са неприкосновени. Едностранните процеси не са съобразяване, а подчинение.

Въобще какво четете и в какви филми сами се вкарвате?
Моля за цитат на авторката, в която тя е била когато и да е "крайно определена за нейните желания" от член на семейството и?

Така де, определенията са от списващи тук, но това не ги прави по-малко газлайтващи. Неподредените са в правото си, подредените не. Тя е педант, те не са мърльовци. И т.н. А, и те били повече. Чудя се, ако имаше ситуация с трима, които искат тоалетната да се ми по 5 пъти на ден, пак ли бройката щеше да тежи толкова? А тук припомням, че разхвърлящите всъщност мрънкат, когато не се ходи след тях. Тоест, дори не опира до стандарти, а до това, че нея я виждат като длъжна.

Всичко това от някой, който не е педант, напротив. Гледам да съм обективна независимо от собствените си нагласи.

# 146
  • Мнения: 116
* намалете предметите и дрехите
* купете нови мебели, така , че да има място за всичко
* всеки да е отговорен за неговата зона, стая,бюро...

Бащата дава мързелив пример на синовете си
Да се замили, ако има дъщеря и тя по цял ден трябва да търчи  - той  как би се чувствал?

# 147
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Трудно ще промениш възрастен човек с отдавна формиран характер.

# 148
  • Мнения: 1 802
Трудно се променя възрастен човек,но като живееш с някого и държиш на него,се съобразяваш и поне малко применяш навиците си.
Това е по-скоро незачитане.Опитайте да поговорите отново със всички,като и Вие си занижите малко критериите.Ако няма промяна,прекратете всякакво обгрижване-готвене,пране.Може пък да подейства.

# 149
  • София
  • Мнения: 19 249
Имам близка, която дори на гости не може да седи спокойно - хуква да отсервира масата. Дори мъжът й казва: Какво си се разподскачала
А после се жали колко много работа имала - от която си създава сама хайде не половината, но поне 40%

Общи условия

Активация на акаунт