Имам ли право да го задържа до мен-моля за съвет

  • 6 295
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, мили дами,

След поредната безсънна нощ с хиляди мисли и въпроси, блъскащи се в главата ми, се регистрирах с надеждата да намеря някакво разбиране и съвет.
Нямам да кой да споделя какво ме мъчи.
Сърцето ми ще се пръсне.
На 41 съм. Живота ми не беше лек. Имах брак с човек, който ми изневеряваше. Имам две деца с него.
Разделихме се преди години и дълго време бях сама.
Миналата година се запознах със сегашния ми съпруг, който също беше изживял ужасен брак, пълен с лъжи.
Разказа ми, че жената до него е страдала от заболяване, което е скрила от него от самото начало на брака им. След 6 години опити за дете, през които всеки един месец тя се е "надявала" на заветните две чертички и е мислела за цвят на детската стая и име, всъщност е ползвала контрацептиви, защото евентуална бременност не би могла да бъде понесена от организма и.

Той ми каза, че не неспособността и да има дете, а лъжата и го е смазала, фактът, че си е играла с чувствата му и надеждите му всеки един месец.

Както и да е, всеки един от нас изхвърли призраците от миналото с едничката идея да гледаме заедно към бъдещето. Обичаме се и се разбираме прекрасно. Той приема децата ми и полага грижи за тях като за свои.

И сега-същността на моята мъка:
Решихме да имаме заедно детенце. Аз го искам от цялата си душа, защото знам, че ще бъдем добри родители на желано и обичано дете.
Но  моята възраст ме тревожи ужасно много. Още преди да започнем с опитите, аз изчетох толкова обезкуражаваща информация в нета, че се почувствах обречена.
На гърлото ми е застанала буца. Чувствам се неспособна и сякаш го лъжа и аз, като предишната му съпруга.
Както казах, имам две безпроблемни бременности. Бях на лекар и прогнозите ми са много добри, от страх записах час и при друг специалист.
Имаме точно три месеца опити, през които очевидно няма успех. Започнах да чувствам отчаяние.

Чувствам, че времето ми изтича като пясъчен часовник. Посветих младите си години на брак, пълен с лъжи, а сега, когато имам нещо истинско, може би съм неспособна.
Тежко ми е...
От няколко дни (това е и причината, поради която се регистрирах) се замислих дали ако опитите ни не се увенчаят с успех да не му предложа да се резделим...
Обичам го и не искам да се лишава от щастието да е родител заради мен.. Sad
Намекнах му и той каза, че с мен знае на какво е, знае на какво да се надява и е взел решение, независимо дали ще имаме дете, или не.
Също така ми каза да не бъда егоист. А всъщност единственото, което ме тревожи е именно да не бъда аз егоиста и да го задържа до мен без да му дам детето, което така безумно искаме ... Sad
Моля ви, не ме съдете прекалено строго.
Ще бъда благодарна за всяко едно безпристрастно мнение, защото наистина имам нужда  да си излея душата и да получа разбиране.
Благодаря ви!
Бъдете здрави Yellow Heart

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Не го лъжеш, това е важното. Другото е негова преценка. Не виждам причина за колебания.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 579
Съгласна съм с Магдена.

Той е наясно със ситуацията, решението е негово. Не може да му отнемеш правото на избор от загриженост.

# 3
  • Мнения: X
Мисля, че важното е твоята искреност. Щом наистина искаш дете, а и лекарите дават надежда, защо да го отблъскваш?
Мои познати се сдобиха с второ бебе по абсолютно естествен път - тя на 40, той на 42. Не виждам нищо странно или неприемливо. Важното е, че се обичате и няма лъжи.

# 4
  • Мнения: 19 883
Щом ти е казал, че независимо дали ще имате общо дете, иска да е с теб, защо си прехвърляш твоите тревоги и страхове върху него.
Защо ще го напускаш? Децата са чудесно продължение на една любов, но само ако и двамата го искат и най-вече – могат. Не е фактор за егоизъм на единия или другия.
А и може би не се получава, защото си пренавита и психически натегната. Обикновено така става. Нещо като се приема като трябва, трябва, трябва и организмът минава в режим стрес, и нищо не става.

# 5
  • Мнения: 14 862
Смятам, че ако човек държи на някого, ще остане. Твоят се очаква да е наясно, че си жена на години и може да не ви се получи в този аспект. Пиша, че се очаква, понеже има мъже, които по моему не са съвсем на фокус и нямат ясна преценка, докато не изникне реален проблем, та и след това. Ти си прецени дали твоят от от тях.

# 6
  • Мнения: 2 495
Яко си се разтресла, а няма за какво. Още не е безнадеждно за бебе, много жени раждат на тази възраст. Мъжа ти е направил избора да бъде с теб. Зорлем да го гониш и да мислиш, че това е единственият вариант, е смешно. Успокой се и успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 38 515
Три месеца? По принцип се води норма след 35 г да се задействат процедури след година опити.
Разбирам те и ти съчувствам. Ние второто го правихме 9 месеца и доста сълзи съм проляла над отрицателни тестове.

# 8
  • Мнения: 8 819
Не можеш да задържиш никого, ако той не иска да е с теб.  Самия ти въпрос е неправилен, "имам ли право да го задържа?". С какво ще го задържиш, ако той иска да си отиде от тази връзка? Насила ли?
Решението трябва да си е негово.
Но, ако това не е твоя човек, можеш да му предложиш да се разделите.
Той може много да държи на дете , повече от това да бъде конкретно с теб, ако е така, по-добре го пусни да търси.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Цитат
По принцип се води норма след 35 г да се задействат процедури след година опити.
Напротив, по-рано - по-добре. Дори въпреки по-трудното забременяване с възрастта се дават съвети след три месеца неуспех и възраст след 40 да се потърси помощ, не защото непременно има проблем, разбира се, а защото ако има, няма много време да бъде решаван.
И с възрастта шансовете така или иначе намаляват, но на 41 шансове все още има, а той би следвало да знае и за едното, и за другото. Няма причина за такива терзания.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 515
Аз честно казано, не разбирам много, защото в крайна сметка стана. Пък и беше отдавна. Авторката, ако иска да прочете темите за овулация и т.н. в подфорум Искам бебе.

# 11
  • Мнения: 15
Благодаря, мили дами!

Не крия нищо от него.
Отдавна взех решение да градя този брак върху темели на честност и взаимност.
Още преди да започнем с опитите му казах за притесненията си.
Не съм крила детайли от миналото.
Той каза, че с мен му е лесно, защото знае реалната ситуация и не се основава на лъжи, както е било в предходния му брак.
Ходихме дори заедно на лекар.
Притеснява ме, че тя не е точно специалист по репродуктивна медицина, гинеколожката, която ме е следила през годините.
За всеки случай съм записала час за второ мнение.
Знам, че съм прекалено параноична-предполагам всяка жена е изживявала драматично резултат от отрицателния тест..
Просто може би последното разочарование ми е твърде прясно.

# 12
  • Мнения: 6 145
Той е голям човек, пълнолетен, от описаното от тебе оставам с впечатление,  че също е вменяем, което означава, че има правото сам да реши. Освен това на 41 имаш доста добри шансове да имаш дете, а тва че рисковете са с няколко процента по високи не е причина да се откажеш. Аз също знам доста жени родили нормално на 40+, едната даже на 46, 3то дете, не планирано, момчето е на възрастта на моите и е супер готино хлапе. Така че просто не се вкарвай сама в някви филми, ами действай по въпроса.  Ако не стане още няколко месеца, тогава търси помощ в тази посока.

# 13
  • Мнения: 673
От написаното имам усещането как дълбоко в себе си авторката таи колебания относно имането на дете и колебания в човека до себе си. Може би тези колебания са причината за нямането на дете. Това са думите да не бъде егоист, да го пусне да си върви, разказът за предишната жена - всичко това са малко като оправдания, спънки, пречки. Може и да не съм права, но това е усещането, което оставя написаното. Една жена, която с цялото си сърце иска дете по друг начин би написала всичко.
Решението според мен е искрено говорене на двамата по тези въпроси. Как си представят нещата, какво биха правили заедно, ако стане или не стане, защо искат да стане и дано да стане .И по този начин изговаряйки го и желаейки го, ще го накарат да се случи. Ако пък на мъжа му е по-важно да има дете, отколкото с кого да бъде в живота - той сам ще си вземе решенията. Но важното е авторката да е взела своите преди това. Успех!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Рисковете чисто и просто да не стане са значително по-високи, отколкото в по-млада възраст (и на това му има колая, примерно ин витро с донорска яйцеклетка, но на 41 е рано още да се мисли направо за това). Останах с впечатление, че авторката се притеснява от вероятността да не се получи, не от някакви други рискове. Но има още време, спокойно.

Сега, ако има колебания дали иска дете и дали това е човекЪТ, друг въпрос, но аз не бих търсила скрити послания във въпроса, както е изложен, пък може да не съм права.

Общи условия

Активация на акаунт