Little Britain - тема ента

  • 19 329
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 363
 Grinning
Моята последна инфо (от преди две години, когато последно си ходих) беше, че БГ - то посолство в Лондон не издава паспорти.  Confused Нима има промяна?

# 271
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Grinning
Моята последна инфо (от преди две години, когато последно си ходих) беше, че БГ - то посолство в Лондон не издава паспорти.  Confused Нима има промяна?

То не издава и никога не е издавало. Приема само формуляри за издаване,които обаче се изпращат в БГ с дипломатическата поща,а тя е на всеки 2 месеца,.Та трябва здраво търпение да дочакаш паспорт чрез посолството...

# 272
Здравейте!
Имам молба за малко инфо  към Вас Simple Smile,мисля ,че ще можете да ми помогнете да се осведомя.Случеят е следният:таткото заминава този месец за UK,има подсигурена работа и квартира,владее езика отлично/сестра му е там от 3 години/,.Аз и малката /1год и 5 месеца /оставаме в Бг да чакаме татко да се устрои и да доиде за нас Simple Smileтои смята ,че до 2,3 месеца ще успее да ни изтегли но е чул че има някакви изисквания за квартирата ,когато в нея ще живее и дете- искали допълнителна стая за бебчо-вярно ли е това? има ли такива условия ,знаете ли нещо по въпроса?Също така има ли нещо освен паспорта на малката което ще е нужно за да отидем при него,разбрахме за преведен акт за раждане,за някакъв имунизационен паспорт за нея и за неговото съгласие да я изведа от Бг/ако тои не пътува с нас/Знам че има време докато доиде момента но искам да се осведомя за всичко*как мислите ,ще има ли нужда да и направя някоя допълнителна ваксина/не от задължителните/,или.... и аз не знам какво да питам Sad
Вие по-добре ще знаете какво е нужно и Ви моля да ме насочите,предварително ви БЛАГОДАРЯ за отделеното верме  bouquet

# 273
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Привет Деси!
По принцип има изискване, ако имаш едно дете да живееш в жилище с поне 2 спални, но не мисля, че толкова стриктно се следи. Като наема жилище таткото е хубаво да спомене, че имате и дете. Понякога собствениците имат изисквания да няма деца и животни или децата да са над определена възраст и да не се пуши в къщата.
Трябва ти само пълномощно от таткото, че няма нищо против ти да я изведеш извън БГ, това е изискване на нашите власти. За тук ти трябва нейния паспорт. Ако мислите постоянно да живеете тук е хубаво да имаш преведени някои документи, като дипломи, свидетелство за брак и за раждане на малката, за да не занимаваш близките си в България с преводи и легализации, пък и да са ти под ръка.
Здравния картон аз не съм го превеждала, но го взех с мен и като записвах GP за първи път им преведохме точно какви ваксини и на кои дати са сложени. Тук има допълнително само менингит С ваксина, която я слагат безплатно, ако пожелаеш. След това за реваксинациите ще те информират по пощата. Медицинското обслужване е безплатно. Зъболекаря и лекарствата изписани от лекар за деца също за безплатни.

# 274
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Деси, искаха ми всички имунизации преведени на английски.За целта педиатърката на детето трябва да ти издаде такъв документ.Бланката трябва да е същата като при постъпване на ясла Rolling EyesСлед това в Министерството на здравеопазването на специално гише документа се заверява официално и се носи за превод и легализация.Ваксините не са точно като в БГ.В посолството при присъединяването ми искаха документ, че на детето е подсигурена самостоятелна стая.След това тукашната педиатърка която дойде само един път провери дали наистина е предоставена такава стая и дали и е подходяща за детето.

# 275
Биляна,благодаря !Искам само да кажа че до колкото разбрах току-що ,това е отпаднало с отпадането на визите,ти предполагам също говориш за периода преди 01.01.07,а за картона на малката -наи добре да го преведа ,дали го изискват ,или не ще е хубаво да мога да им представя такава информация в наи удобен вид за тях

# 276
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Деси не зная, говоря за миналата година.Но картона не  ни го искаха, трябваха им преведените ваксини и искаха да са заверени.Според мен това е логично.По добре да са предоставени под такъв вид, а не да се чудят за какво става въпрос.Педиатърката ги беше написала на латиница, а при превода на английски бяха объркали една буква на едната ваксина.Имахме доста проблеми, защото за тях това беше непозната ваксина.Гледаха не латинският текст, ами английският.По-добре се обади в посолството и в Министерството на здравеопазването, аз от там получих информация.

# 277
сега прочетох ,че дори за подаването на документи за паспорта на малката ще ми е нужно ,ако не присъствието на таткото ,то някаква декларация от негово име /явно същата че е уведомен и  съгласен малката да напусне страната /

# 278
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Деси, доколкото знам това са две различни декларации. За паспорта трябва изрично да се спомене да подадеш декларация за паспорт и да го вземеш. Другата за напускането на страната си е отделно. И си направи ксерокопия, че я  задържат на границата.
Аз преведох само имунизационния паспорт, дадох го на заклет преводач и не съм ходила по министерства. При превода да пишат не само латинското наименовани, но и снглийското, че тукашните медици  латински не разбират.
И ако ще оставате за по-дълго превода на свидетелството за брак и акта за раждане се прави на дубликат и се слага апостил. Това може да го направи и фирма за преводи.
А вие в кой град ще сте?

# 279
  • UK
  • Мнения: 1 334
Днес получихме поредния отварян колет от БГ, от който липсваха вафли  Grinning и подарък за рождения ден на майка ми, която ми е на гости #Cussing out Понеже тук май се обсъжда скоро може ли вафли не може ли да кажа, че сестра ми е питала специално и са и казали, че може. Другите неща също са били "разрешени". Чудя се понякога за спорта ли го правят  Rolling Eyes
Момичета, някой от вас давал ли е бебешки дрешки на чарити тук? Ние ще се местим и имаме 1 тон неща, които искаме да дадем. Специално бебешки дрешки имам много, повечето са и необличани. Искаше ми се в БГ да ги дам, но няма как да ги занеса дотам, защото винаги сме с много багаж. Та мисълта ми е знаете ли за някоя организация, която ще ги вземе? Oxfam вземат ли?

# 280
  • Мнения: 2 032
Маймунка, краденето от колетие е безобразно, и аз понякога се чудя за самия спорт ли се прави, особено след като последния път бяха откраднали...сутиени за следоперативни случаи...

За дрешките: Oxfam по принцип взимат, но след Коледа може да са доста претоварени-звънни им да ги питаш дали ще вземат да не разкарваш. Ако ти се занимава, можеш да питаш местните болници, те обикновено имат нужда, особено ако имат отдели за деца, които са хоспитализарни за дълго време (не знам как се казват самите отдели, но покрай една позната с много болно дете имам представа за нуждата на болниците; и играчки им трябват, и детски дрешки). При нас идват и пускат едни торби веднъж да 3-4 месеца разни charities за деца, ама не си спомням имената (освен това за Great Ormond Street Hospital). Също можеш да ги дадеш на местния клон на NCT.
Един радикален вариант е да родищ още едно дете  Laughing

ПС Къде ще се местите (ей, ама съм любопитна...)

# 281
  • UK
  • Мнения: 1 334
 Grinning Алиса, разсмя ме. Мъжът ми също предложи така да разрешим проблема  Grinning Ние сме още много далеч от местенето, но аз държа да се отърва от всичко излишно сега, защото търся работа и ако започна няма да имам после време. Иначе ще се местим в Windsor/Datchet, t.e. на село  Grinning

# 282
  • Мнения: 1 363
Maimunka,, аз като експерт по чарити -те шопс да кажа, че всички до един приемат бебешки дрешки.  (аз живея в града, във който всеки първи магазин е чарити шоп, а всеки втори естейт ейджънт ( уф, как излгелжда написано на кирилица). И всички приемат ли приемат с отворени обятия дарения. (поне по нашия край е така)

# 283
  • Мнения: 490
здравейте момичета, най-сетне да се включа и аз и да споделя впечатленията си от българското посолство в Лондон.Преди няколко дни бяхме там и ме учуди факта,че имаше лентички "не сте сами",а служителите в посолството неносеха от тях. И от всички българи посетили посолството за 2-та часа в които бяхме там само аз и съпругът ми си взехме лентички newsm78.Големи патриоти сме  Simple Smile
добре,че има малко хубави дни напоследък да се разхождаме с малкото-голямо човече:)
Извинявам се,забравих,кой беше пуснал сайта за българските стоки-браво , и ние ще се възползваме от услугата
малката се събуди-време е за папкане
аз като несъм писала доста време тук и сега... неможеш ме спреш Joy....

# 284
  • Мнения: 1 860
 Момичета, време е за нова тема, но нека някой друг я отвори!   bouquet

 Редактирам. Няма какво да правя и отивам да отворя новата тема. Хайде хоп!

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 03:31 от nana_cool

Общи условия

Активация на акаунт