Подготовка за малкия човек - тема 19

  • 29 709
  • 766
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 491
A през деня в гнездо може ли да си спинка? За нощно време и аз съм чела, че не е хубаво.
Гнездото на нас ни е най-добрата покупка!
Нашето е антирефлуксно гнездо от Вис Виталис. 119лв, може да го проверите. В началото бебка си беше през цялото време в кошарата. След това през деня в гнездото, а вечер в кошара. След това беше в период месец и половина не искаше да спи в кошарата, а само на гнездото. Много пъти е спала на нашата спалня в гнездото. Също сме слагали гнездото върху нейното легло. Преди 3 седмици започнахме да я слагаме активно всяка вечер в кошарата си, за да свиква да спи там. Никакъв проблем. През деня лежи на гнездото, но не спи. Прави само дрямки. На почивки като ходим си го взимаме с нас задължително.
Бебка преди по час+ я приспивахме в кошарата, а на гнездото си заспиваше безброй пъти самичка.
И аз съм чувала, че не е хубаво гнездото за вечерта, но това гнездо е по-различно от стандартните гнезда. Високо, вдигната, отстрани не “обгражда” бебето, не е изобщо прекалено меко. Имам познати и приятели с бебета на всякакви възрасти и всички са използвали гнездо. Но, разбира се, всеки родител сам преценя какво е подходящо за детето си.
Виж за обиколниците също знам, че не са препоръчителни. Тях вече не бих купила наистина Simple Smile

# 751
  • Вестерос
  • Мнения: 38 410
Много благодаря!!

# 752
  • София
  • Мнения: 745
На мен искаха да ми купят и подарят гнездо приятели, но отказах, защото не исках да ползвам. Исках бебето да си свиква в кошарата от самото начало и не съм усетила липса на гнездо. От друга страна детето започна да се обръща по корем на 3 месеца и като научат нещо ново, го правят и насън и сложих обиколника, защото го чувах как си праска главата в таблата през нощта, защото не спира да се върти. Сега е почти на 6м и пълзи активно и като се научи в началото насън се надигаше и обикаляше кошарата. Тъй като започна да се върти сам и да спи настрани когато беше на две седмици, за мен гнездото щеше да бъде ненужна покупка за разлика от обиколника. 🙂

# 753
  • София
  • Мнения: 39 952
Моля пуснете нова тема.

# 754
  • Мнения: 174
Момичета, можете ли да ми препоръчате откъде да взема проектор за матраче 60х120 - да е с ластик и гумиран отдолу. Мерси 😊

# 755
  • Мнения: 6 791
Момичета, можете ли да ми препоръчате откъде да взема проектор за матраче 60х120 - да е с ластик и гумиран отдолу. Мерси 😊
Хиполенд

# 756
  • Мнения: 445
Вис Виталис

# 757
  • Мнения: 2 585
Аз имам от Вис Виталис протектори и от Джъмбо, нито един от моделите не е обаче с ластик.

# 758
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 950
Вис Виталис имат с ластик, на моята бебка е такъв. Като чаршафче с ластик е, но си е протектор, с непропусклив слой отдолу, а отгоре е подобен на хавлия. Качествен е, пера в пералня и суша в сушилня, не е пропуснал все още.

# 759
  • Мнения: 4 857
Да, и моите от Вис Виталис са с ластик.

# 760
  • София
  • Мнения: 745
Аз купих този от Хиполенд: https://www.hippoland.net/junio-nepromokaem-protektor-kal-f-tencel-60-120-118513
Тестван е няколко пъти от Бебчо и не пропуска.

# 761
  • Мнения: 1 261
Момичета, как използвахте подложката за вана на Sevi baby за новородено ? Според указанията от 0-4 месеца трябва детето да е напълно легнало на дъното на ваничката, но се притеснявам няма ли да му е неприятно и да е неудобно? Виждам и другата опция с опъване на ластиците и се чудех кое е по функционално в реални условия?

# 762
  • Мнения: 1 825
Аз слаган горните 3 на ваничката, а долните 2 не защипвам, плуват във ваната, ползвам я от както беше на 3м обаче. Легнала е и се кефи много, рита с крачета пляска с ръце.
Казаха за нова тема модераторите ама аз нз как се пуска.

# 763
  • София
  • Мнения: 745
Ние до втория месец къпахме на мивката, след това с опънати ластици и пластмасовата подложка отдолу.

# 764
  • Мнения: 224
И ваничка взехме, и подложка за нея( като гъба ) и каквото се сетиш още и какво - за 3 месеца точно 3 пъти правихме цялата хамалогия с ползването, през другото време ( при нужда, при смяна на памперс и за цялостно къпане) на ръка в мивката - бързо и лесно. От началото ми се струваше страшно, но още на втория път вече с една държах бебка, с другата миех. Ако знаех щях да си спестя това цялото с ваничката, особено че няма къде да я държим и само я местим от стая в стая. Още малко и с мен под душа направо минавам

Общи условия

Активация на акаунт