Ноемврийски бебета 2022 ❤️ Тема 2

  • 37 676
  • 551
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 551
Аз имам болезнени зърна. Всеки път при засукване болката е доста силна, след това утихва. Въпреки това бебето добре оцоква гърдите, спи спокойно след това и пълни и препълва памперсите. Аз просто всеки път стискам зъби и търпя..ю

# 481
  • Мнения: 60
И аз имах болезнени зърна и няколко дена ползвах силиконови протектори (по-голям размер, за да има място и да не се сплескват като във фуния) и мажех Ланолин, за да се успокоят нещата. Откакто съм махнала протекторите внимавам много когато засуква за първи път и усетя ли болка, пъхам едно пръстче в устата му и нагласям устата му, така че да захапе по-голямата част от ареолата откъм неговата устичка и зърното да се озове някъде високо при небцето му. Така нямам болка и съответно и зърната повече не са ми се възпалявали.

Последна редакция: ср, 30 ное 2022, 21:40 от Ми-08

# 482
  • Мнения: 774
Аз имам болезнени зърна. Всеки път при засукване болката е доста силна, след това утихва. Въпреки това бебето добре оцоква гърдите, спи спокойно след това и пълни и препълва памперсите. Аз просто всеки път стискам зъби и търпя..ю
Аа, това е друго. И при мен е така, но щом после утихва болката, а не е през цялото време, значи всичко е наред.

# 483
  • Мнения: 48
Започнахме да заспиваме трудно заради коликите😭Тъкмо заспива и изведнъж идва една тъпа болка в коремчето му чак го събуждат и започва да плаче😭

# 484
  • Мнения: 34
Здравейте, някоя знае ли как седят нещата с еднократната помощ и детските добавки? Дали има някакъв срок за подаване на документите?

# 485
  • Мнения: 151
По спомени срокът беше дълъг за подаване на заявление за еднократна помощ за раждане на дете, в социално подпомагане се подава с лична карта и акт за раждане на бебето и е в размер 250лв, изплаща се до 14 дни, може и по банкова сметка. За детските надбавки трябва да носите справка за доходите от последната година, която се взима от работодателя ви и документ от личния лекар на детето, че е имунизирано.
Здравейте, някоя знае ли как седят нещата с еднократната помощ и детските добавки? Дали има някакъв срок за подаване на документите?

# 486
  • Мнения: 83
На мен за коликите ми дадоха една възглавничка с костилки от ДМ магазини . Има ефект като го боли коремче и е лесна за употреба. Другото, което давам е Биогая и Био Амика комбинация. Ние сме на Адаптирано мляко Лактана.

# 487
  • Мнения: 774
Да ви попитам кога мислите да изведете бебетата навън? Чудя се на това време дали е безопасно, а пък от друга страна не мисля и че да стоим вкъщи цяла зима е добра идея.

# 488
  • Мнения: 551
Ние излизаме почти всеки ден. Увивам го добре и навън Simple Smile

# 489
  • Мнения: 60
И ние излизаме, мисля че като е добре увито детето няма проблем, дори при по-ниски температури. Важното е да няма силен дъжд и вятър, както и мъгла. Те много харесват разходките. Blush

# 490
  • Мнения: 151
Как обличате бебоците за разходките навън и по колко време траят, тъй като всички вкъщи ми повтарят, че не трябвало да го изкарвам в този студ, а според мен също не е ок да седи затворен, така или иначе скоро няма да стане по-топло…

# 491
  • Мнения: 60
Ние имаме зимен термочувал за количка. Тия дни докато беше над 0 го оставях само с едно боди и ромпърче и с шапка и ръкавички и вътре в чувалчето оставаше топло. За по-студени дни, мисля че ще му слагам някаква по-дебела дрешка. Разгледайте ги онлайн, според мен задължително зимата трябва да има нещо подобно, иначе наистина може би колкото и да е добре облечено бебето, няма да му е достатъчно.

# 492
  • Мнения: 468
Ние от 12тия ден започнахме за излизаме, но и хванахме хубави дни. Сега вече от почти седмица вали и сме си вкъщи, чакам само да спре и да излизаме. Моето дяте е зиморничево явно 🤷♀😅 почти винаги е със студен нос, в по топлото време като излизахме върху домашното и облекло (боди с къс ръкав и ромпър) и слагах пухкав ескимос и тънка памучна шапка, завита с одеалце. Сега направо не знам какво да и облека или завия при все по-ниските темп.

# 493
  • Мнения: 60
Момичета, вашите лохии до кога продължиха и имаше ли червено зацапване и по-късно след 3тата седмица? На мен ми е 25 ден от секциото и до вчера имах едно жълтеникаво и от миналата вечер ми се появи и малко червено и слузесто. Не трябва ли вече да си сменя цвета и да няма повече червено или е индивидуално?

# 494
  • Мнения: 468
Момичета, вашите лохии до кога продължиха и имаше ли червено зацапване и по-късно след 3тата седмица? На мен ми е 25 ден от секциото и до вчера имах едно жълтеникаво и от миналата вечер ми се появи и малко червено и слузесто. Не трябва ли вече да си сменя цвета и да няма повече червено или е индивидуално?
лохиите са до 40 ден и си е  индивидуално
Днес е месец след секциото , от няколко дни са ми по 2-3 капки на ден.

Общи условия

Активация на акаунт